Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 30

Temat: wymiana rozrządu Audi A3 8L 130 KM ASZ

  1. #21
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gr4phy Pokaż post
    Domyślny

    Witam,
    Przymierzam się do wymiany rozrządu w A3 1.9 tdi 2002r 130km asz.
    Teraz w sklepie powiedzieli mi że są dwa rodzaje napinacze paska rozrządu. Jeden jest hydrauliczny a drugi zwykły.
    Teraz cena rozrządu jest różna. Z hydraulicznym napinaczem jakieś 600zl razem pompa wody a jak zwykły napinacz to 400 z kawałkiem.
    Teraz mam pytanie czy trzeba wymieniać też ten napinacz który jest tak drogi czy można np sama rolkę napinacza?
    Wtedy cena np na allegro firmy INA mieści się w granicach 350-400zl wraz z pompą wody
    Musisz wymienic zestaw rozrzadu z takim napinaczem jaki jest u Ciebie zamontowany.Starsze ASZ-y mialy hydrauilczny, a mlodsze (od ktoregos numeru silnika w zwyz ) mialy zwykly.Sciagnij obudowe rozrzadu i bedziesz widzial jaki masz.
    Pozdr

  2. #22
    Gr4phy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Kurcze wymieniany miałem już rozrząd około 5lat temu, kupowałem części sam i wtedy chyba nie miałem w zestawie napinacza były tylko rolki pasek i pompa wody koszt jakieś 400 coś zł jak dobrze pamiętam a teraz trzeba też ten napinacz ponieważ on też się zużywa tak?

  3. #23
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gr4phy Pokaż post
    Kurcze wymieniany miałem już rozrząd około 5lat temu, kupowałem części sam i wtedy chyba nie miałem w zestawie napinacza były tylko rolki pasek i pompa wody koszt jakieś 400 coś zł jak dobrze pamiętam a teraz trzeba też ten napinacz ponieważ on też się zużywa tak?
    nie wiem jak z hydraulicznym, u mnie jest zwykly i zawsze go mam w zestawie + szpilki do rolek i napinacza.

  4. #24
    Gr4phy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    W jednym zestawie droższym jest napinacz hydrauliczny albo w drugim zestawie nie ma napinacza żadnego. Są rolki pasek i pompa wody plus szpilki

  5. #25
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gr4phy Pokaż post
    W jednym zestawie droższym jest napinacz hydrauliczny albo w drugim zestawie nie ma napinacza żadnego. Są rolki pasek i pompa wody plus szpilki
    Wymieniasz wszystko,czyli rolki,szpilki,pompe wody ,pasek, napinacz i masz spokoj.

  6. #26
    Gr4phy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Tak ale ja mówię jaki jest zestaw w sklepie.
    Jeden kosztuje 400zl firmy INA gdzew skład wchodzi pasek, rolka, druga rolka i pompa wody.
    W drugim zestawie otrzymuje też firmy INA 600zl rolka, druga rolka, pasek, napinacz hydrauliczny (gazowy) i pompa wody.

    Dlatego nie czaje skąd u Ciebie napinacz bo słyszałem że w tych tańszych jest napinacz z rolka od razu dlatego jest tańszy a ten hydrauliczny kosztuje sam 200zl.

    W sklepie dostałem dwa auto u mechanika. Rozbierze zobaczy i wymieni odpowiedni więc tak czy siak będę miał komplet

  7. #27
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gr4phy Pokaż post
    Tak ale ja mówię jaki jest zestaw w sklepie.
    Jeden kosztuje 400zl firmy INA gdzew skład wchodzi pasek, rolka, druga rolka i pompa wody.
    W drugim zestawie otrzymuje też firmy INA 600zl rolka, druga rolka, pasek, napinacz hydrauliczny (gazowy) i pompa wody.

    Dlatego nie czaje skąd u Ciebie napinacz bo słyszałem że w tych tańszych jest napinacz z rolka od razu dlatego jest tańszy a ten hydrauliczny kosztuje sam 200zl.

    W sklepie dostałem dwa auto u mechanika. Rozbierze zobaczy i wymieni odpowiedni więc tak czy siak będę miał komplet
    Pisze Ci ze sa dwa rodzaje napinacza montowane w ASZ,zwykly lub hydrauliczny. Wymieniasz kompletny zestaw na taki jak masz u siebie. Czego tu nie ruzumiec? U mnie jest zwykly (byc moze dlatego ten zestaw jest tanszy).Pierwsze silniki asz-a mialy hydrauliczny ,potem wprowadzili zwykly napinacz.

  8. #28
    Gr4phy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Kolego wolno. Już wszystko rozumiem tak jak pisałem jakie są zestawy. Auto będzie rozebrane wtedy się dowiem. Zmiany wchodziły właśnie w 2002 r z tymi napinaczami dlatego jest loteria. 2003 r już była rolka napinająca

  9. #29
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gr4phy Pokaż post
    Kolego wolno. Już wszystko rozumiem tak jak pisałem jakie są zestawy. Auto będzie rozebrane wtedy się dowiem. Zmiany wchodziły właśnie w 2002 r z tymi napinaczami dlatego jest loteria. 2003 r już była rolka napinająca
    Zwykły napinacz czyli rolka napinajaca. Nie ma loterii tylko jest konkretnie podane, numery silnika --<< "do" mialy hydrauliczny, a tak jak piszesz od 2002 juz montowane byly zwykle -czyli numery silnika "od" -->> Wiadomo ,ze silnik mogl byc wymieniany i najlepiej sprawdzic co sie ma sciagajac oslone rozrzadu.

  10. #30
    Gr4phy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dokładnie. Ja już jestem po wymianie dlatego również dzięki za info

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •