Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Spadające obroty silnika

  1. #1
    _XaL_
    Guest

    Arrow Spadające obroty silnika

    Witam.

    Problem mam w miarę nieskomplikowany, aczkolwiek rozwiązanie wcale nie musi takie być. Więc wszystkich ktorzy jakkolwiek się orientują w temacie, proszę o jakiekolwiek podpowiedzi, co mogę sprawdzić, ustawić itp itd.

    Problem mianowicie polega na tym, że stojąc na luzie (np na światłach, na parkingu) paręnaście/dziesiąt sekund, obroty same z siebie spadają mniejwiecej o połowę, silnik zaczyna sie krztusić i dusić, po czym po 2-3 sekundach, wszystko wraca do normy.

    Co prawda, w niczym to nie przeszkadza jeśli chodzi o jazdę, bo wtedy nic się nie dzieje, ale w w/w opisanych sytuacjach, jest to conajmniej niepokojące.

    Szukałem różnych wątków, ale nie znalazłem nic - jeśli problem nie leży w silniku (jak szukałem) to proszę skierować mnie do dobrego tematu, a ten wywalić.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-03-20 o 21:23

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    A3 8P BKC & A4 8E AVF
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    jeżeli tylko problem jest na luzie to zacznij od przeczyszczenia silniczka krokowego biegu jałowego

  3. #3
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    "cineks" siniczek krokowy jest zespolony z przepustnica wiec bedzie problem z jego ewentualnym czyszceniem badz demontazem i ponownym zlozeniem jak ty to proponujesz."Xal" proponuje poczytac o czyszczeniu przepustnicy i jej puzniejszej adaptacji.Najlepiej podepnij pod kąpa (zvagowac) i wyjdzie co jest ale sadze z twojej wypowiedzi ze falowanie obrotów to brudna przepustnica.Poczytaj.Pozdrawiam

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    A3 8P BKC & A4 8E AVF
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinos80 Pokaż post
    "cineks" siniczek krokowy jest zespolony z przepustnica wiec bedzie problem z jego ewentualnym czyszceniem badz demontazem i ponownym zlozeniem jak ty to proponujesz.
    marcinos80 pewnie masz rację, nie mam doświadczenia z benzynami audi, chodziło mi o samą istotę usterki

  5. #5
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czyszczenie i adaptacja przepustnicy rozwiaze najprawdopodobniej problem."cineks" kazdy sie uczy wiec nie ma problemu.Pozdrawiam

  6. #6
    thomas826's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    mialem identyczna sytuacje, tyle ze w automacie 1.8t tyle ze do tego dochodziło skakanie obrotow jak np dojezdzalo sie do swiatel to zamiast obroty zatrzymac sie na 900 to spadaly do 500 i pare razy tak skakaly po czym ustabilizowaly sie na 900 po 3 sek okolo, problem rozwiazal sie gdy pojechalem na przepchanie przesustnicy (albo przeplywomierz) nie pamietam i podpiecie do kompa, po p rzeczyszczeniu byla widoczna znaczaca roznica na kompie, po tym wszystkim juz nie bylo klopotow.

    pozdr

  7. #7
    Maniek.Młody's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kurów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    dokładnie te same objawy co thomas826 zasilanie przepływomierza sie odpięło i odroty przy wrzuceniu biegu jałowego spadały do 400-500 obr.. Po podłączeniu wszystko wróciło do normy, ale jako on jeździł bez zasilania to nie wiem. Pozdro

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice/Śląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam mam pytanie szukałem juz wszędzie i nie potrafiłem znaleźć tego problemu a mianowicie posiadam silnik AEH 1.6 a problemy następujące minimalnie falujące obroty nawet nie widac ich na wskazówce ale czuć jak autem lekko drga przy dodaniu gazu obroty spadają do 300 czasami zgaśnie albo zapali się kontrolka akumulatora ale nie gaśnie po czym obroty normalnie idą w górę, do tego jeszcze pokazuje mi błąd 00537 na vag-com coś z sondą lambda? i jeszcze jak dodaje gazu w deske na drugim biegu do 2500tys obrotów jakby go ktos za tył łapał a później juz normalnie idzie taki momentalny brak mocy jeszcze zapomniał bym wspomnieć gdy przekręcę kierownicę do oporu do obroty też spadaja o 100-200 w dół po 2 sek. znowu wraca do normy a Więc proszę o pomoc codziennie siedzę na tym forum szukam na google szukam nie potrafie znaleźć.

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH

    Lightbulb Nierówne oraz niskie obroty silnika

    Witam
    Silnik pracuje na dosyć niskich obrotach ,jest to 600 oraz ma wahania obrotów ,które objawiają się podczas spuszczenia gazu np. wciskam pedał gazu rosną obroty z 600 na 2000 po czym spadają równomiernie po czym zatrzymują się na 1200 przez chwilę i znów spadają do 600. Proszę o pomoc z góry dziękuję .


    Film który przedstawia problem z obrotami --->

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •