Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: lusterko fotochromatyczne/samo ściemniające Q5/Q7 montaż naprawa

  1. #1
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny lusterko fotochromatyczne/samo ściemniające Q5/Q7 montaż naprawa

    lusterko audi Q5/Q7 fotochromatyczne/samo ściemniające montaż naprawa

    rozlane lusterko


    po zdemontowaniu plastików przekręcamy całe mocowanie przytwierdzone do szyby w prawo czy lewo jak kto woli około 90 stopni od położenia i po wypięciu wtyczki lusterko wraz z mocowaniem schodzi z czpienia przytwierdzonego do szyby
    nadmieniam że w rękach trzeba mieć imadło do przekręcenia lusterka






    w lusterku z naszego samochodu wystarczy że z użyciem siły pociągniemy za stopkę mocującą która wyskoczy nam z gniazda

    uchwyt kulowy który znajduje sie w gnieździe ma 16 mm natomiast w lusterku z Q5/Q7 jest dużo większy

    zarówno nasze stare lusterko jak i z q5/q7 należy rozpołowić
    uważając przy tym aby się nie porysowało
    obudowy trzymają się na kilku zatrzaskach



    aby wyjąc stopkę mocująca w lusterku z q7 należy po odłączeniu kabli odkręcić 4 śruby (torxy) i zsunąć sprężynę trzymającą uchwyt kulowy




    następnie musimy wyciąć z naszego starego lusterka gniazdo i dopasować je do obudowy lusterka q7
    u mnie weszło na ścisk po uprzednim wyszlifowaniu na szlifierce stołowej





    jednym rozwiązaniem jakie wykonał inhoss było wklejenie starego gniaza do lusterka z q7
    ja natomiast wykorzystałem pokrywę gniazda z q7 która posłużyła mi do ściśnięcia całości śrubami
    pokrywę należy również zeszlifować (należy szlifować i dopasowywać tak aby pokrywa ładnie weszła na swoje miejsce



    jeśli chodzi o wiązkę elektr. podejdzie ta z q7 należy ostrożnie powypinać piny z wtyczki i następnie przełożyć całą wiązkę do uchwytu z naszego starego lusterka

    całość następnie składamy w odwrotnej kolejności

    u mnie wyszło to bardzo zgrabnie nie widać żadnego druciarstwa




    montaż wykonałem jeszcze w nocy
    tak świeci nocą jeśli chodzi o diody




    co do samego lusterka dużo szybciej sie ściemnia i mam nadzieję że nie będzie takie trefne jak w 8l

    jeszcze kilka zdjęć



    oczywiście wielkie podziękowania dla inhossa za pomoc w sprawie










    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=99f5c...421dfa1c3346a4
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 17:47

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  2. #2
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mariusz11111 Pokaż post
    oczywiście wielkie podziękowania dla inhossa za pomoc w sprawie
    widzę że dokładnie zrobiłeś tak jak ci mówiłem prosta sprawa z tą przeróbką jest no ale oczywiście trzeba mieć ori rozlane od a3 bo kulka jest z mocowaniem potrzebna i obudowa,

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mariusz11111 Pokaż post
    jednym rozwiązaniem jakie wykonał inhoss było wklejenie starego gniaza do lusterka z q7
    ja też tą pokrywkę przykręciłem ale jeszcze na wszelki wypadek w środku poxipolem poprawiłem żeby akcji nie było że się oderwie może przesadziłem ale za to wiem że pancernie zrobione

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mariusz11111 Pokaż post
    co do samego lusterka dużo szybciej sie ściemnia i mam nadzieję że nie będzie takie trefne jak w 8l
    już jeżdżę ponad rok na tym lusterku od q7 i nic się nie dzieje, z tego co zauważyłem wkład lusterka q7 jest o niebo lepiej wykonany niż w a3 więc nie powinno się szybko rozlać, no i nowsza technologicznie elektronika pewnie jest lusterko szybciej reaguje ściemnia, ja mam też boczne prawy lewy wkład fotochrom w alu obudowach s3 i lusterko q7 elegancko radzi sobie z nimi, nie ma problemu ze ściemnianiem, lusterko wyrwałem na allegro za jakieś 120zł i jest tego dużo, w ciemno robiłem przeróbkę i się udało jest to bardzo dobra alternatywa na nasze stare rozlewające ise lusterko od a3 ja już 3 egzemplarze miałem, max pół roku wytrzymywały a wyrwać na allegro dobre to graniczy z cudem

  3. #3
    blackburn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mariusz11111 Pokaż post
    zarówno nasze stare lusterko jak i z q5/q7 należy rozpołowić
    uważając przy tym aby się nie porysowało
    obudowy trzymają się na kilku zatrzaskach
    Dodam od siebie, że najłatwiej jest to rozpołowić kartą bankomatową (lub podobną , żeby sobie nie zniszczyć dostępu do gotówki). Zaczynając od góry, rozchylamy lekko paznokciami obudowy na tyle, żeby weszła nam karta w szczelinę, potem kartę kładziemy prostopadle do lusterka i ciągniemy w jedną, lub drugą stronę - będą odskakiwały uchwyty. Po takim zabiegu nie ma śladu, że coś było grzebane.
    Dziękuję bardzo za poradę, zrobiłem według zaleceń i wszystko działa, w sumie zajęło mi to około 2,5h. Rzecz prosta, jak się ma dremel i trochę cierpliwości.
    Fotka na koniec:

    Ściemnianie w końcu działa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •