Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Czy felga 18 wejdzie na zestaw hamulcowy z rs3?

  1. #11
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Zobaczcie Panowie , ktoś ładnie trafił

    http://allegro.pl/zaciski-audi-rs-4-...301937961.html

  2. #12
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jaro90 Pokaż post
    Zobaczcie Panowie , ktoś ładnie trafił

    http://allegro.pl/zaciski-audi-rs-4-...301937961.html
    Żadna rewelacja - ostatnio ktoś trafił za 800zł komplet zacisków Można, trzeba tylko szukać - powoli zaczyna się tego pojawiać coraz więcej.

  3. #13
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Kolejny niuans - trzeba uważać na hamulce z RS3, ponoć nie pasują do A3/S3, zwrotnice w RS są inne, tarcze miedzy TTRS a RS3 wyglądają na 1 rzut oka tak samo ale różnią się osadzeniem na piaście o 1cm:

    RS3 ma 370x60mm
    TTRS ma 370x50mm (czyli tyle samo co oryginalna tarcza S3 - 345mm x 50mm / A3 2.0T - 312mm x 50mm)

    w RS3 jarzmo jest również inne pod zacisk, 4-5mm przesunięte.
    Przy kupowaniu takiego zestawu warto zwrócić na to uwagę aby później nie było zdziwienia że coś nie da się zamontować.

    Lewa: TTRS (8J0...), prawa RS3 (8P0...):




    co najciekawsze, że hamulce z RS3 / TTRS są sporo lżejsze od S3-jkowych, dla przykładu

    zacisk S3 - waga 8,9KG




    tarcza S3 - 345mm - 12KG





    Zaciski analogiczne do tych z RS3 / TTRS robione przez BREMBO - ~5KG




    Tarcza Brembo - 355mm czyli jakieś 15mm mniejsza = 8,2KG + doliczmy 1kg za 15mm różnicy = 9.2KG


    Ostatnio edytowany przez Zyzio - 31-07-13 o 07:57

  4. #14
    Hebe's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Gulu z EcuProject'u w swoim A3 3.2 ma zestaw od RS3.
    Telefon do niego jest w necie.Jakby co zawsze można uprzejmie zapytać jak i co ba..nawet bez problemu zamontuje myślę.

  5. #15
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    a więc tak:

    Hamulce wymienione od TTRS, spisują się świetnie i nie ma porównania do hamulców z S3.
    Do wymiany poszła pompa od TTS ze średnicą 25,4mm z całym serwem + dołożone dystanse 13mm (przód) aby zrobić miejsce dla zacisku, teraz jest prześwit 6mm więc teoretycznie dystans 10mm powinien wystarczyć + 15mm (tył) dla wyrównania.

    Przy montażu największym problemem okazał się czujnik świateł stop który się ułamał w jednym miejscu i przestał działać.
    Zacisk jest na tyle duży, że w feldze 18" trzeba zastosować płaskie ciężarki do wyważenia koła aby nie dotykały zacisku, prześwit u mnie w BBSach z ET50 x 8J pomiędzy zaciskiem a środkiem felgi to jakieś 3-4mm.

    Przewody hamulcowe w oplocie zamówione w HEL Performance - polecam gdyż kosztują tylko 200zł za komplet a 1 sztuka oryginalnego przewodu w ASO do tych zacisków to 350zł. W HEL'u mają już zrobiony szablon pod hamulce od TTRS więc jedynie co trzeba w tych przewodach zatrzymać sobie to przelotki tak jak ja to zrobiłem oraz przy montażu przypiłować na szlifierce drugą stronę (żeńską) ponieważ nie będzie chciała przejść przez otwór na zatrzasku gdzie wkręca się przewód hamulcowy wychodzący od pompy ABS. Fotki:








    Blachy osłaniające tarcze trzeba było zamówić nowe, w Getem - ok 110zł szt.

    Oto efekt:
















  6. #16
    Hebe's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Graty za wytrwałość bo wiem że nie było łatwo.
    Drogi modzik ale wrażenie bezcenne.

  7. #17
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    W odpowiedzi na wiele pytań związanych z hamulcami TTRS, odpowiadam:

    Cytuj Oryginalnie napisane przez James Pokaż post
    Wiesz o tym ze tem hamulce sa do du...?????
    Mylisz się James. Hamulce są o niebo lepsze od seryjnych S3 i o niebo lżejsze. Ostre hamowanie z 200km/h czy 250km/h nie przepala hamulców tak jak to ma miejsce w seryjnych S3, hamulce nie puchną, 4 tłoczki ładnie rozkładają siłe na tarczy przez co nie pojawia się obawa że właśnie spaliłeś klocki czy przegrzałeś tarcze. Wielu pisze ze hamulce się szybko kończą tj zarówno tarcze i klocki, owszem w autach takich jak TTRS czy RS3 tak, ale trzeba pamiętać że tam praktycznie te hamulce nonstop przyhamowują skrzynie więc szybko znikają. U mnie po zrobieniu 5tys km, tarcze w ogóle nie zeszły 0 śladów zużycia, klocek może wytarł się o 2mm. Miałem u siebie na aucie 3 zestawy różnych tarcz, klocków, zacisków i te zdecydowanie są najlepsze.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Ja bym tych hebli nie demonizował od razu. W porównaniu z seryjnymi S3 hamowanie to niebo a ziemia. Audi faktycznie miało akcję serwisową na nie ale były to pierdoły typu jakieś piszczenie (wyeliminowane zmienionymi materiałami ciernymi) i zmiana softu ESP żeby poprawić osuszanie tarcz. A jak ktoś narzeka, że takie heble się szybko zużywają to jeździ nie odpowiednim autem po prostu Taki hebel zawsze będzie szybko znikał jeśli ma dobrze hamować.
    Dobrze napisałeś, problem dotyczył ciężarków odważnikowych na zaciskach które eliminowały drgania na klockach przez co strasznie piszczały. Ten problem się pojawia ale wystarczy raz mocniej przyhamować i ustaje na jakiś czas, inaczej jest to dość w*****ające, brzmi trochę jak odgłos hamującego pociągu. Ostatnio nawet policjant który mnie zatrzymał co bym dmuchnął w alkomat, zaśmiał się i mówi że przydałoby się je przesmarować smarem



    Na forach zagranicznych piszą też że tarcze potrafią się pokrzywić. Każdą tarczę da się skrzywić wiadomo w jaki sposób. Dodatkowo montuje się na wahaczach specjalne plastiki które budują tunel powietrzny kierując go na tarcze, w celu ich studzenia. TTRS i RS mają inne nadkola które mają otwory aby powietrze przepływało (być może dlatego też RS3 / TTRS nie mają halogenów) spokojnie na te plastiki i następnie było skierowane na tarcze. Ja tych plastików na wahaczach nie posiadam, nadkola uniemożliwiają ich prawidłowe działanie. Narazie wszystko gra jak należy więc nic takiego nie zakładałem. Myślę że ma to sens jak ktoś upala auto na torze.






    Cytuj Oryginalnie napisane przez PamaB Pokaż post
    Z tego co pamiętam to Zyzio w końcu od TT RS włożył heble, bo z RS3 nie podeszły.
    RS3 nie pasują, nie da się zamontować tarcz, w RS3 są inne zwrotnice i głębiej to wszystko siedzi.

    A teraz na poważnie, hamulce są super ale realny problem pojawia się z wielkością zacisku co uniemożliwia na większości felg ponowne ich wyważenie. W seryjnych felgach S3 18 x 8J ET54 + dystans 13mm od zewnętrznej strony nie ma szansy wsadzić nawet Super ultra cienkich 2mm ciężarków bo będzie tarło. Felgi 7,5cala nie nadają się pod te hamulce nawet przy dystansie. Nie idzie ich wyważyć poprawnie a to z kolei powoduje drgania na kierownicy i szybsze zużywanie się elementów zawieszenia + piasta siądzie szybko. Jednym słowem tych hamulców nie przewidzieli do S3/A3. Nadają się do RS3 i TTRS które mają szersze felgi i szersze błotniki pod które wchodzą takie szerokie felgi i wtedy jest miejsce dla zacisku i ciężarków wyważających koło.

    Przy moim setupie felg akurat jeszcze jestem w stanie to przeboleć. Do BBS'ów da się wsadzić te hamulce i da się wyważyć koła tak aby jeździć bez problemu, jednak są to spore koszty zarówno felg, dystansów jak i śrub zabezpieczających a później jest trochę kombinacji przy przypiłowaniu ciężarków po zewnętrznej stronie. Jednak trzeba zakupić ołowiane bo teraz większość stacji wulkanizacyjnych z uwagi na niski koszt ciężarków stalowych pokrytych specjalną emalią decyduje się na nie a zabieg ich przypiłowania uniemożliwia naruszenie ich konstrukcji aby dopasować je do zacisku tak aby był minimalny prześwit.

    Reasumując dla BBS CH-R 19" przy min ET40 i 8,5J + dystans 4-5mm będą pasować jednak mogą pojawić się przecierki bo opona delikatnie wystaje poza błotnik (225/35/R19)
    Dla BBS CH 18" ET50 + 8J + 13mm dystans, nie ma problemu żadnego. Opona 225/40/18 jednak trzeba trochę pobawić się z ciężarkami.
    Przy standardowych felgach S3 7,5J 18" ET54 + dystans 13mm jest ultra problem z wyważeniem koła ponieważ nie ma miejsca pomiędzy zaciskiem a felgą żeby nakleić nawet najbardziej ekstremalnie cienki ciężarek, w moim przypadku 2mm stalowe nie pasowały nawet spiłowane i zabezpieczone ocierały, a innych cieńszych ołowianych na rynku nie ma. Jeśli miałbym 2 raz robić taki manewr to pewnie bym odpuścił i został przy seryjnych hamulcach S3 lub zakupił mniejsze tarcze np 350mm i mniejsze zaciski np APRacing tak aby dało się wyważyć koła i jeździć bez problemu.

    Przy CH-R 19" tak to wygląda:









    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    chlopaki z Ecuproject pisza ze pasuja i pokazuja taki swapik

    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

    z kolei Zyzio na forum opisuje ze nie pasuja, konkrety :

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...=1#post1160037


    pomijajac ze 18 zimowka to minimum, a i to nie kazda
    Daniel z Ecu ma te heble ale on ma OZ Utraleggera ET35 i felgę 19" 8J + porządny zawias, u niego zdarzają się przecierki i to dosyć ostre, o tym akurat nie napisał ale kontaktowałem się z nim w tej sprawie i tak to wygląda

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Anonymous Pokaż post
    Osoby mające tarcze/zaciski z RS3, proszę o pomoc!

    Czy to wejdzie do S3 bez większych modyfikacji ---> http://allegro.pl/audi-tt-ttrs-s3-rs...810812562.html

    Dziękuje za pomoc
    Anonymous jeśli chcesz mieć lepsze heble niż te standardowe S3 to kup jakiś zestaw max 350mm tarcza + zacisk 4 tłoczki APRacing (Brembo) i będziesz miał spokój. Taka jest moja rekomendacja. Heble TTRS nie są dobre do A3/S3 z w/w powodów.
    Ostatnio edytowany przez Zyzio - 14-01-14 o 11:18

  8. Podziękowania dla Zyzio za pomoc w problemie

    St4chu (24-01-14)

  9. #18
    Popielniczka's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Golf 6 GTI CCZB
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Odgrzebię temat.

    Do Golfa 6 GTI wsadziłem hamulce z Cayenne (6 tłoków brembo) i na tyl z S3 8P .
    Mam problem z miękkością pedała. Muszę wymienić pompę pytanie tylko czy ta z TTS pasuje idealnie? Czy ewentualnie pompa z Cayenne 4.8 GTS (czyli dawcy hebli) nie pasowała by tak samo jak ta z TTS TTRS czy RS3 ?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •