Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 91

Temat: Gdzie podłaczyć CB

  1. #21
    gawrone's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cze100chowa
    Auto
    BMW e46 323i M52 2xVANOS & Yamaha R6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    matt4 mogłbys podeslac foto jak masz umocowana tą antene na tylnej klapie?? bo chce zamienic magnes na taki uchwyt.tylko musze sprzedac najpierw swoja antene bo nie mamozliwosci regulacji konta...bede musial kupić taka z motylkiem.bede wdzieczny za jakies foto.

  2. #22
    milo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    ja w dniu dzisiejszym montowałem cb i antenke
    cb - uniden 520xl
    antena- sirio as-100 /magnes/

    radio trafiło do schowka po lewej stronie, tył schowka rozwiercony tak aby wtyczka anteny przechodziła, przez ten otwór również puszczony kabel od zasilania

    Aby mieć jakikolwiek dostęp odkręciłem osłonę pod kierownicą /kilka śrubek tam gdzie bezpieczniki oraz pod spodem, dwa mocowania na wcisk przy samym liczniku/, wyciągnąłem włącznik świateł /bez żadnego odkręcania/.

    Początkowo planowałem wpiąć się w bezpiecznik 42 /radio/ ale po odkręceniu bezpieczników troszkę trzeba mieć pojęcie co by nic nie uwalić. Odkręciłem popielniczkę /jedna śrubka/ i tam przeciągnąłem kabel, później wymontowałem radio, kabel puściłem wyżej i wpiąłem się w zasilanie radia.

    Skręciłem wszystko do kupy.

    Koleinie przyszedł czas na kabel od anteny, demontaż plastiku z progu /podważenie i wyskakuje z zaczepów/, ułożenie kabla pod plastikiem i wyjście w okolicach tylnego boczku, boczku nie demontowałem co spowodowało że w aucie będzie widoczny kabel od anteny /ok 10cm ale schowam go jak będę demontował boczek przy montażu głośników/, dalej kabel trafił pod siedzenie i z bagażnika na dach.

    Teraz po wyjęciu kluczyka cb samo sie wyłącza /tak samo jak radio/, nie mam żadnych zakłóceń z instalacji radiowej ani na cb ani na odbiorniku radiowym.

    Muszę jeszcze pomyśleć kiedyś nad gruszką bo chciał bym jej gniazdo umieścić pod popielniczką.

    Montaż to ok półtorej godziny w mrozie /-8*C/

  3. #23
    domin33's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia/okolice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez milo Pokaż post
    ja w dniu dzisiejszym montowałem cb i antenke
    cb - uniden 520xl
    antena- sirio as-100 /magnes/

    radio trafiło do schowka po lewej stronie, tył schowka rozwiercony tak aby wtyczka anteny przechodziła, przez ten otwór również puszczony kabel od zasilania

    Aby mieć jakikolwiek dostęp odkręciłem osłonę pod kierownicą /kilka śrubek tam gdzie bezpieczniki oraz pod spodem, dwa mocowania na wcisk przy samym liczniku/, wyciągnąłem włącznik świateł /bez żadnego odkręcania/.

    Początkowo planowałem wpiąć się w bezpiecznik 42 /radio/ ale po odkręceniu bezpieczników troszkę trzeba mieć pojęcie co by nic nie uwalić. Odkręciłem popielniczkę /jedna śrubka/ i tam przeciągnąłem kabel, później wymontowałem radio, kabel puściłem wyżej i wpiąłem się w zasilanie radia.

    Skręciłem wszystko do kupy.

    Koleinie przyszedł czas na kabel od anteny, demontaż plastiku z progu /podważenie i wyskakuje z zaczepów/, ułożenie kabla pod plastikiem i wyjście w okolicach tylnego boczku, boczku nie demontowałem co spowodowało że w aucie będzie widoczny kabel od anteny /ok 10cm ale schowam go jak będę demontował boczek przy montażu głośników/, dalej kabel trafił pod siedzenie i z bagażnika na dach.

    Teraz po wyjęciu kluczyka cb samo sie wyłącza /tak samo jak radio/, nie mam żadnych zakłóceń z instalacji radiowej ani na cb ani na odbiorniku radiowym.

    Muszę jeszcze pomyśleć kiedyś nad gruszką bo chciał bym jej gniazdo umieścić pod popielniczką.

    Montaż to ok półtorej godziny w mrozie /-8*C/
    Kabelek dalej ja poporowadziłe pomiedzy boczkiem a tylnim siedzeniem i nei widac a prz bagażniku to w to wgłębienie w pułce... Jak sobie poradzisz z gruszkąto daj znać bo mi narazie wisi przewieszona na kierownicy <lol> Pozdro

  4. #24
    dyboss's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świebodzice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    siemka ja radyjko mam umieszczone dokładne tam gdzie domin33 idealnie tam pasuje natopiast podpiełem go pod przewody od radia (ten który sie odłącza po wyjeciu kluczyka) zebym za kazdym razem nie musiał kręcić i włączać, zadnych szumów nie mam przy obrotach silnika ( ale podejrzewam że to częstotliwsc pracy turbiny może ją powodować -której nie mam - tak jak lekko u mnie w cięzarówce powstaje właśnie gdy dodam gazu i turbina szaleje) jedynie drobne szumy powstają gdy włączam spryskiwacz od wycieraczek badz opuszczam lub podnoszę szyby

  5. #25
    milo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez domin33 Pokaż post
    Kabelek dalej ja poporowadziłe pomiedzy boczkiem a tylnim siedzeniem i nei widac
    wychodząc z progu na wysokości słupka zaczyna się tylni boczek, do siedziska tylnego siedzenia jeszcze jest trochę i właśnie na wysokości słupka jest u mnie kabel odkryty, zostanie on ukryty przy okazji jak będzie ściągany tylni boczek
    możesz zrobić foto właśnie tego miejsca /słupek i dojście do siedziska tylnego/ bo chyba musiałeś dolną częścią odpinać trochę plastiku aby to ukryć
    ja kabel z bagażnika na dach przez półkę pościłem za mocowaniem tylnej pułki

  6. #26
    milo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    zamontowane radio wygląda tak:

  7. #27
    matt4's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holy City
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wrzucam kilka zdjęć moich pomysłów:

    To zamontowanie radyjka, niestety nie mam jeszcze oryfinalnej blaszki montażowej



    Dodatkowy głośniczek który polecam



    Antena:





    Niestety zeby zamontować tak antene, oryginalne mocowanie które kosztuje ok 40zł musiałem lekko przerobić, spiłować na szlifierce takie dwie łapki w których są śruby mocujące, ponieważ nie siadało dobrze i obcierałoby przy otwieraniu klaty teraz jest super.

  8. #28
    domin33's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia/okolice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dyboss Pokaż post
    siemka ja radyjko mam umieszczone dokładne tam gdzie domin33 idealnie tam pasuje natopiast podpiełem go pod przewody od radia (ten który sie odłącza po wyjeciu kluczyka) zebym za kazdym razem nie musiał kręcić i włączać, zadnych szumów nie mam przy obrotach silnika ( ale podejrzewam że to częstotliwsc pracy turbiny może ją powodować -której nie mam - tak jak lekko u mnie w cięzarówce powstaje właśnie gdy dodam gazu i turbina szaleje) jedynie drobne szumy powstają gdy włączam spryskiwacz od wycieraczek badz opuszczam lub podnoszę szyby

    dyboss
    a co zrobiłeś z gruszką? gdzie ją masz?

  9. #29
    mlody87's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    niezle to wyglada ja mam troszeczke inaczej ja tam wlanczam pod zapalniczke bo nie pale i nie potrzebuje hehe takze mam dobrze schowane i najwazniejsze ze dobrze chodzi

  10. #30
    matt4's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holy City
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mnie chyba by wkurzała wiecznie otwarta popielniczka ale myśle ze wtedy radio jest bardziej uniwersalne

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •