Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 43

Temat: Duże spalanie LPG Audi A3 1.8T

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    7 razy

    Exclamation Duże spalanie LPG Audi A3 1.8T

    Witam wszystkich forumowiczów, od jakiegoś czasu borykam się z instalacją LPG w moim samochodzie. Jakiś czas temu zaczął mieć muła na LPG, dużo palił (ok. 14l/100km przy normalnej jeździe - jak go kupiłem było ok, 12l) i w dodatku robiło mi się ciśnienie w układzie chłodzenia. Czytając różne forum doszedłem do wniosku, że to wina reduktora (Magic III). Dodatkowo wymieniłem wtryskiwacze, bo miałem valteki czerwone. Ciśnienie przestało się wytwarzać, zmuły też nie ma, ale został problem spalania - wyszło ok. 13.8l/100km (w tym 1/3 była robiona na trasie). Podzespoły jakie teraz mam to:
    -reduktor AC R01
    -wtryskiwacze hana niebieskie
    -komputer stag 4 plus
    -miedź 6mm.
    Nie wiem czy to aż tak ważne, ale trochę na pewno, posiadam opony 225 17''.
    Dołączam linki do zdjęć mapek i odchyłki:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...09e155fb5.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c575b0578.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6aef4b64c.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fae55bb75.html

    Dodam jeszcze, że wykres sondy lambda na oscyloskopie podczas pracy na gazie jest trochę zniekształcony w porównaniu z benzyną, nie wiem czy tak powinno być, bo dopiero zaczynam przygodę z LPG.
    Bardzo proszę o pomoc, bo wybieram się w dłuższą trasę i chciałbym coś z tym zrobić zanim wyjadę.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 14:34

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    auto nie szarpie na wolnych obrotach i odpala od strzała?. Reduktor ac r01 to tez loteria, czasami trafi się dobry tak jak moj ktory ma spadki rzedu 0.1 przy bucie a czasami takie ze spada do 0.3 (ja mam czarny 150). U mnie spalalo wiecej jak hanki mialem rozklekotane. Niestety niebieskie wytrzymuja okolo 30 tyś. i trzeba je wymienić

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    A wydala Ci ten czarny przy 180KM? Właśnie po wymianie reduktora jeździ fajnie, nie szarpie i odpala w porządku. Spadki jakieś tam na pewno są, ale dopiero przy bucie i to chyba niezbyt duże (musiałbym to dokładnie sprawdzić). Zauważyłem, że przy mocniejszym bucie wywala błąd typu: "wtryskiwacze gazowe całkowicie otwarte, sprawdź sondę lambda przy pełnym obciążeniu". Ten komunikat występował też przed wymianą podzespołów, ale częściej.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez YETI182 Pokaż post
    wtryskiwacze gazowe całkowicie otwarte
    to masz zapetlone wtryski, zrob logi na pb i lpg, Moze byc nieszczelnosc lub cos innego zwiazanego z osprzetem albo tez wgrany druciarski program do ecu i z tad zapetlenie

    a co do czarnego to daje rade lepiej niz czerwony

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Wziąłem czerwony z myślą podniesienia mocy w przyszłości... A poza tym taki polecali na forach... A mógłbyś mi tak pokrótce powiedzieć jak te logi robić? Które bloki i czy robi się ich więcej na raz czy każdy z osobna? A tak z ciekawości jakie Ty masz spalanie lpg, benzyny na takim samym silniku, a ile pokazuje Ci komputer pokładowy, bo mi pokazywał 10,6l/100km a spalił prawie 14l/100km gazu? Właśnie robię testy spalania benzyny i myślę, że końcem tygodnia będę wiedział tak mniej więcej (bo jeszcze nie miałem okazji ani potrzeby tego sprawdzać).

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez YETI182 Pokaż post
    Wziąłem czerwony z myślą podniesienia mocy w przyszłości... A poza tym taki polecali na forach... A mógłbyś mi tak pokrótce powiedzieć jak te logi robić? Które bloki i czy robi się ich więcej na raz czy każdy z osobna? A tak z ciekawości jakie Ty masz spalanie lpg, benzyny na takim samym silniku, a ile pokazuje Ci komputer pokładowy, bo mi pokazywał 10,6l/100km a spalił prawie 14l/100km gazu? Właśnie robię testy spalania benzyny i myślę, że końcem tygodnia będę wiedział tak mniej więcej (bo jeszcze nie miałem okazji ani potrzeby tego sprawdzać).
    spala tyle ile wlejesz ale średnio wychodzi około 10l/100km LPG, przy normalnej jeździe bez szaleństw. A jak wyprzedzam wszystko co jedzie po kolei to wychodzi nie wiele wiecej bo około 12l. Benzyny to nie wiem ile spala nie jeżdzę bo rozjeżdzaja się mapy LPG logi podeśle Ci na PW tutaj nie ma co zaśmiecać tematu.

    Czerwony red to czarny tylko pomalowany na czerwono to są słowa gościa współpracującego z AC

  7. Podziękowania dla r4d3on za pomoc w problemie

    YETI182 (27-07-13)

  8. #7

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgierz
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Od jakiegoś czasu posiadam S3 8L BAM postanowiłem założyć LPG pierwsze tankowanie 23L / 100km miasto
    Po regulacji 18l /100km komputer pokazuje spalanie 11.5l a gazu trzeba wlać 18l gazownik mówi ,że one tyle palą, lecz ja wiem że tak nie jest.
    W trasie na kompie 7.3l spalanie 11.3l
    Co może być na rzeczy że tyle pali... ?
    Ile palą wam LPG 1.8 t BAM ?
    Pomocy!!

  9. #8

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    18l/100 mozna spalic i to nie tylko bamem sprawdzone na slabszym silniku jednak zeby takie osiagnac nie ukrywam trzeba czesto trzymac pedal w podlodze. Gazownik gada bzdury napisz cos wiecej o samej instalacji

  10. #9

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez r4d3on Pokaż post
    to masz zapetlone wtryski, zrob logi na pb i lpg, Moze byc nieszczelnosc lub cos innego zwiazanego z osprzetem albo tez wgrany druciarski program do ecu i z tad zapetlenie
    Zrobiłem logi jak sugerowałeś (na razie tylko na benzynie), proszę o jakieś interpretacje i informacje czy wszystko jest ok..:

    Log (0 - 031,032)
    Log (1 - 115,11
    Log (2 - 001,002)
    Log (3 - 020)
    Log (4 - 002,003)
    Log (5 - 031,032,033)
    Log (6 - 034,115)
    Log (7 - 033,034)
    Log (8 - 004,020)

  11. #10

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez YETI182 Pokaż post
    Zrobiłem logi jak sugerowałeś (na razie tylko na benzynie), proszę o jakieś interpretacje i informacje czy wszystko jest ok..:

    Log (0 - 031,032)
    Log (1 - 115,11
    Log (2 - 001,002)
    Log (3 - 020)
    Log (4 - 002,003)
    Log (5 - 031,032,033)
    Log (6 - 034,115)
    Log (7 - 033,034)
    Log (8 - 004,020)
    logi zamieść tutaj: http://www.a3-club.net/forum/forumdi...iagnostyka-VAG

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •