Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 74

Temat: Jak przeprowadzić kable zasilające od suba??

  1. #51
    Pierwszydopokera's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam mam 4-kan.
    Czyli prawym progiem progiem jeden kabel do jednej zwrotnicy i drugi przez całą deskę rozdzielczą do zwrotnicy w lewych drzwiach, kawał roboty

  2. #52
    Scythe's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi Ałosiem
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez saj234 Pokaż post
    vuodi mam - do aku podpiete tak mi koles polecil z CA mowi ze w dieslu moga byc zaklocenia jak dam do budy.Zrobilem tak bo nie chcialem 2 razy sie bawic.
    Koleś po prostu naciągnął Cię w koszta kabla. Nigdy nie miałem tak żeby masa robiła zamieszanie w CA. Co najwyżej chinche puszczone razem z zasilaniem. Co lepsze, im krótsza masa tym lepiej podobno. Tak samo jak bezpiecznik na plusie, im bliżej akumulatora, tym mniejsze prawdopodobieństwo spalenia wzmacniacza.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pierwszydopokera Pokaż post
    Czyli prawym progiem progiem jeden kabel do jednej zwrotnicy i drugi przez całą deskę rozdzielczą do zwrotnicy w lewych drzwiach, kawał roboty
    Trochę się zagubiłem. Gdzie masz te zwrotnice pomontowane tak wgl.? Jedna zwrotnica = jedna strona.

    Rozumiem to tak. Chcesz podpiąć głośniki w drzwiach ze zwrotnicami pod wzmacniacz. To tak.
    Lewe drzwi. Podpinasz głośnik do zwrotnicy, od zwrotnicy do wzmacniacza ciągniesz kabel lewą stroną.

    Prawe drzwi. Podpinasz głośnik do zwrotnicy, od zwrotnicy do wzmacniacza ciągniesz kabel prawą stroną.

    Nie ma sensu przepinać kabli z lewych drzwi na prawą stronę, bo to nie ma sensu. Kabel głośnikowy nie zrobi zamieszania jak sygnałowy RCA.

  3. #53
    Pierwszydopokera's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czyli do lewych drzwi można normalnie z kablem zasilania, o to mi chodziło.
    Do tej pory czytałem, że lewą stroną tylko kabel do akumulatora, żaden inny.
    Zwrotnice są w drzwiach przednich u góry, w którym miejscu połączyć kable od wzmaka?

  4. #54
    Scythe's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi Ałosiem
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pierwszydopokera Pokaż post
    Czyli do lewych drzwi można normalnie z kablem zasilania, o to mi chodziło.
    Do tej pory czytałem, że lewą stroną tylko kabel do akumulatora, żaden inny.
    Zwrotnice są w drzwiach przednich u góry, w którym miejscu połączyć kable od wzmaka?
    W mojej kilku letniej praktyce z CA nie spotkałem się, żeby kabel głośnikowy który idzie do wzmaka wprowadzał jakieś zakłócenia. Inna sprawa to kabel RCA (chinch), który wprowadzał zakłócenia w prawie każdym przypadku.

    Podłączenie wzmacniacza. Tak po krótce, jeżeli można mostkować wzmaka, podpinasz pod 3 i 4 kanał suba. Pod 1 kanał drzwi lewe, pod 2 kanał drzwi prawe. W taki oto sposób masz wykorzystane we wzmaku 4 kanały.
    Wzmaka możesz sobie schować w boczek w bagażniku, albo pod wykładzinę w bagażniku, w zależności gdzie masz miejsce.

  5. #55
    Pierwszydopokera's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To już wszystko wiedziałem, jedyną niewiadomą dla mnie jest w którym miejscu podłączyć kable głośnikowe idące od wzmacniacza do przednich głośników

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dobra rozkminiłem, mam nadzieję poprawnie, jak poprowadzić kabel głośnikowy do zwrotnicy (zdjęcie nr1), teraz pytanie jak go podłączyć do samej zwrotnicy (zdjęcie nr2)




  6. #56
    vuodi's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny



    Zaznaczony na zdjęciu element na żółto - > Tędy nie dałoby się puścić kabla ? Zabezpieczyć go dobrze tą taśmą taką szmacianą (zapomniałem jak to się nazywa - to już ta godzina) i dodatkowo w peszel przyodziać? Widziałem że na forum ktos już tak kombinował
    Co do zwrotnicy to nie wiesz jak to podłączyć? Kabel od wzmacniacza do głośnika ma iść do kabla z tej strony gdzie z puszki wychodzi jeden przewód (wiadomo odpowiednio (+) i (-), z drugiej strony jeden przewód do woofera a drugi do tweetera (na zwrotnicy powinno pisać lub powinien być symbol z tego co pamiętam bo mam ten sam zestaw u siebie).

    Cytuj Oryginalnie napisane przez saj234 Pokaż post
    vuodi mam - do aku podpiete tak mi koles polecil z CA mowi ze w dieslu moga byc zaklocenia jak dam do budy.Zrobilem tak bo nie chcialem 2 razy sie bawic.
    pierwszydopokera a masz wzmacniacz? Jesli tak to glosnikowe od wzmaka do zwrotnic a ze wzmacniacza czincze do radia
    Obawiam się że niepotrzebnie wydałeś na kawałek kabla - tak jak już kolega Scythe wcześniej pisał - masa ma być możliwie krótka. Mój przewód masowy ma może 15-20cm , wszystko działa idealnie i nie mam żadnych przeszkód w postaci zakłóceń a mam ten sam silniczek nawet kolego co Ty
    Powiedz w jakiej firmie to Ci powiedzieli to będę omijać
    Ostatnio edytowany przez vuodi - 26-12-14 o 00:15
    Moje boje z 8L 1.9TDi ALH

  7. #57
    Scythe's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi Ałosiem
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vuodi Pokaż post
    Zaznaczony na zdjęciu element na żółto - > Tędy nie dałoby się puścić kabla ? Zabezpieczyć go dobrze tą taśmą taką szmacianą (zapomniałem jak to się nazywa - to już ta godzina) i dodatkowo w peszel przyodziać? Widziałem że na forum ktos już tak kombinował
    Lepiej puścić przez oryginał, bo tam szybciej się przełamie taki kabel.

    To co jest oznaczone na zwrotnicy jako IN podpinasz do wzmaka, a to co jest oznaczone TW to gwizdek (tweeter), a WF to bass (woofer).

  8. #58
    vuodi's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No w sumie racja Scythe
    Mnie też to czeka bo się przymierzam do małych zmian w audio jak tylko zjadę do Polski Mam nadzieję że tylko mi czasu nie braknie.
    Moje boje z 8L 1.9TDi ALH

  9. #59
    Pierwszydopokera's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vuodi Pokaż post
    Co do zwrotnicy to nie wiesz jak to podłączyć? Kabel od wzmacniacza do głośnika ma iść do kabla z tej strony gdzie z puszki wychodzi jeden przewód (wiadomo odpowiednio (+) i (-), z drugiej strony jeden przewód do woofera a drugi do tweetera (na zwrotnicy powinno pisać lub powinien być symbol z tego co pamiętam bo mam ten sam zestaw u siebie).
    Czyli trzeba rozkręcić zwrotnicę, tamten kabel odłączyć i przyłączyć głośnikowy od wzmaka czy uciąć przy samej puszcze, połączyć i zaizolować?

  10. #60
    Scythe's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi Ałosiem
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pierwszydopokera Pokaż post
    Czyli trzeba rozkręcić zwrotnicę, tamten kabel odłączyć i przyłączyć głośnikowy od wzmaka czy uciąć przy samej puszcze, połączyć i zaizolować?
    Ze zwrotnicy w Hertzach z tego co pamiętam wychodzi kawałek przewodu. Dolutowujesz swoje i izolujesz.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •