Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 50

Temat: Usuwanie smoły, owadów, pyłu z klocków.

  1. #21

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchedniów
    Auto
    VW New Beetle
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja w swojej osobowce tego nie probowalem, ale w sluzbowym samochodzie zaschniete owady i felgi myje dimerem. Wystarczy, ze na chwile spryskam powierzchnie i potem splukam. Wszystko idealnie schodzi.

  2. #22
    MadIvan's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GZyl Pokaż post
    Masło to jest do smarowania kanapek.
    A na smołę "Prickbort" kosztuje 33 zł. Przy mega rozrzutnym stosowaniu starczył mi na umycie 5 kombi.
    Czyli jakieś 6.60 zł (kosmiczna cena) za auto. Na ile aut starczy kostka masła ?
    Nie robię tego zawodowo więc nie wiem na ile samochodów. Jeśli chodzi o kostkę to nie wiem na ile, bo chodzi tutaj ogólnie o jakikolwiek tłuszcz i może to być najpodlejszego gatunku margaryna - po prostu rozpuszcza cząsteczki smoły (trzeba chodzić do szkoły i uczyć się), a potem można poudawać McGyvera
    W każdym razie jednym rogiem szmatki mogę rozpuścić oczywiście ręcznie wszystkie plamki na jednym błotniku. To skoro kolega z chemii słaby może z matematyki zabłyśnie lepiej i sobie obliczy ile samochodów można w taki sposób "zrobić" . Natomiast rozumiem, że skoro 5 kombi "zostało umyte" to swoim wpisem psuję kolegi biznes, no cóż nie taki miałem zamiar. Moim zamiarem jest walka z ogólnie pojętą postawą konsumencką, która to nie wymusza na ludziach myślenia tylko jak coś potrzeba to leci do sklepu i kupuje to co nakazała reklama. Ten preparat został wyprodukowany chemicznie, po to żeby osiągnąć takie właściwości jak ma naturalne masło czy też ogólnie tłuszcz. Oczywiście masło nie nadaje się do pracy maszynowej, raczej do tego żeby sobie w wolny dzień siąść na stołeczku składanym i szmatką powoli popijając piwko czy co kto lubi wypić, zmazać wszystkie smoliste ślady.
    Natomiast wadą wszelkich chemicznych preparatów jest to, że są testowane na zwierzętach i to nawet te do czyszczenia samochodu testują na szkodliwość dla ludzi czyli czy ktoś dostanie wysypki podczas jego stosowania itp.

  3. #23
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    MadIvan jak dla mnie to możesz sobie i smalcem swoje auto smarować Ale weź też pod uwagę, że to Twoje masło rozpuści też inne kosmetyki na aucie, dużo łatwiej porysować lakier machając po nim kostką masła czy tam szmatą z masłem no i na koniec musisz ten tłuszcz z lakieru jakoś usunąć. Przecież nie położysz na tłusty lakier żadnego wosku... I wracamy do punktu wyjścia czyli użycia chemii. Także jak dla mnie pomysł całkowicie bez sensu

  4. #24
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Zwrócę uwagę tylko na jedną rzecz. Masło bezdotykowo nie usuwa smoły. Jeżeli argument wydaje się bez sensu to zalecam ściągnięcie smoły z czarnego UNI (np. Hondy) po korekcie, szmatą z masłem Ale absolutnie nie neguję "naturalnych" sposobów ponieważ rozumiem, że nie każdy jest maniakiem auto detailingu. Ale to tak jakby wędkarzowi powiedzieć "po cholerę kupujesz super wędkę, żyłki, spławiki (i pewnie jeszcze milion innych rzeczy, o których ja zupełnie nie mam pojęcia) skoro możesz wziąć patyk, przywiązać żyłkę z haczykiem i łowić ryby I sugerowanie tutaj sklepom wędkarskim, że są "zdzieruchami", bo wędki sprzedają byłoby chyba odrobinkę nie na miejscu.

    P.S. zmierzam do tego, że auto detailing to nie tylko $$, ale również hobby. Kosztowne jak prawie każde inne. I oczywiście nie każdy musi czuć tego "klimatu" ale to jeszcze nie jest podstawa do sugerowania innym, że nie myślą.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  5. #25
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    ja nie porównywałbym tego do zdzierstwa na wędkach lecz na np. sondach czy elektronicznych sygnalizatorach brania zamiast klasycznego dzwoneczka

    ... i też nie uważam tego za zdzierstwo lecz zakup 'udogodnienia' zamiast klasycznego sposobu.
    Kto co lubi albo kto za co lubi zapłacić.

    Chyba macie też jakąś część klientów, którzy nie chcą kupić efektu ale po prostu wydać ileś pieniędzy.

    prawda leży gdzieś pomiędzy, chyba każdy się zgodzi?
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  6. #26
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    sygnalizatory i dzwoneczki odniosłabym raczej do wosków, a nie samej chemii czyszczącej. Różnice w cenach wosków nie mają bezpośredniego odzwierciedlenia w samym wyglądzie (może się nim łatwiej pracować, do tego dochodzi zapach itp itd), ale posiadanie tych z najwyższej półki cenowej nie jest koniecznością

    trzeba pamiętać, że auto detailing to nie jest samo umycie auta szmatą i ludwikiem nie jest to też pojechanie na szczoty i wybranie programu VIP i tak jak napisałam. nie każdemu musi pasować siedzenie 4 dni przy aucie albo wydawanie $$$$ na usługę, aby auto wyglądało idealnie (bo nie każdemu to do szczęścia jest potrzebne). To tak jak z tuningiem mechanicznym- po co modyfikujesz skoro przecież samochód jeździ? ale w Polsce auto detailing to jeszcze taka trochę egzotyka. Bo jak ktoś wydaje kilkadziesiąt tysięcy na modyfikacje silnika to nikogo to jakoś szczególnie nie dziwi albo jak kupuje felgi za kilka tysięcy. Inaczej sprawa się ma kiedy pojawia się sprawa kosmetyki samochodowej

    ale troszkę chyba odbiegamy od tematu...


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  7. #27
    MadIvan's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiolka Pokaż post
    P.S. zmierzam do tego, że auto detailing to nie tylko $$, ale również hobby. Kosztowne jak prawie każde inne. I oczywiście nie każdy musi czuć tego "klimatu" ale to jeszcze nie jest podstawa do sugerowania innym, że nie myślą.
    Zgadzam się, co do hobby. No widzę, że wywołałem dyskusję. Nie chcę sugerować braku myślenia, tylko takie zachowania konsumenckie (wygodnickie), na których sam również się łapię. A co do tego masła to próbowałem kiedyś, kilka lat temu jak miałem VW Polo 2000 rocznik i powiem, że nic się nie uszkadza i nie psuje lakieru, no ale na pewno nie daje to frajdy każdemu takie siedzenie i pucowanie powolne w porównaniu z polerką i środkiem polecanym przez znawców tematu. Powiedzmy że jak ktoś będzie chciał wypróbować "tani i dość zadziwiający sposób to pójdzie w masło", a hobbysta lub zawodowiec pójdzie w produkty profesjonalne. Wcale nie potępiam nikogo za wybór, na dowód zamierzam kupić meguiars ultimate compound ale to nie rozmowa w tym temacie.

  8. #28

    GZyl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MadIvan Pokaż post
    Nie robię tego zawodowo więc nie wiem na ile samochodów. .....
    Natomiast rozumiem, że skoro 5 kombi "zostało umyte" to swoim wpisem psuję kolegi biznes, no cóż nie taki miałem zamiar.
    Nie robię tego zawodowo.
    Bawię się w to hobbystycznie.
    Staram się nie marnować swojego czasu więc z pomysłu masła nie skorzystam.
    A jeśli chodzi o 6,60 to jest to minimalne wynagrodzenie za godzinę pracy netto na naszym kraju. I niech mi ktoś powie że jest to dużo ;]

    Może się mylę ale smarowanie auta masłem i "Detailing" to różne tematy dlatego ja już na ten temat nie będę się odzywał.

  9. #29
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MadIvan Pokaż post
    A co do tego masła to próbowałem kiedyś, kilka lat temu jak miałem VW Polo 2000 rocznik i powiem, że nic się nie uszkadza i nie psuje lakieru
    Nazwałbym to inaczej - Ty po prostu nie widzisz co się dzieje z lakierem po takim szuraniu masłem lub nie chcesz widzieć bo takie rzeczy Ci nie przeszkadzają. A ludziom, dla których detailing to coś więcej niż czyste auto przeszkadza to i to bardzo.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MadIvan Pokaż post
    Wcale nie potępiam nikogo za wybór, na dowód zamierzam kupić meguiars ultimate compound ale to nie rozmowa w tym temacie.
    Idealnie zapcha Ci to uszkodzenia po maśle na jakieś 2, może 3, mycia auta więc będziesz na pewno zadowolony

  10. Podziękowania dla morgan za pomoc w problemie

    GZyl (12-08-13)

  11. #30
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    umówmy się - nie będzie nakładał tego masła na szczotę ryżową i nią "polerował" smoły.
    Nie dajmy się ponieść fantazji i nie popadajmy w skrajności tylko uszanujmy swoje pasje.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •