Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 50

Temat: Usuwanie smoły, owadów, pyłu z klocków.

  1. #31
    MadIvan's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Rozumiem, że koledze Morganowi nie honor przyznać się, że wydaje kupę $$ na metody, które można uzyskać tanim kosztem (jeśli wydawanie kasy bez sensu to pasja, ok niech każdy robi swoje). Do informacji kolegi meguiars ultimate compound to pasta lekko ścierna, a nie wypełniająca tylko zadrapania jak zwykła kredka (od razu widać znawstwo w temacie). Rozumiem, że temat wiązań międzycząsteczkowych też koledze jest obcy w myśl zasady po co mi wiedza skoro mam $$. Widzę, że trafiłem do nieodpowiedniego działu na tym forum, ludzi którzy aby podważyć czyjeś zdanie stosują chwyty niczym nasi znamienici politycy czyli próbę ośmieszenia i bicia piany bez podawania konkretów. Ja podam jeden konkret czy masło, którego wiązania międzycząsteczkowe ulegają takiemu rozluźnieniu, że w temperaturze około 20 stopni zamienia się w stan ciekły jest w stanie zarysować lakier lub cokolwiek z nim zrobić, oceńcie sami. Nikogo nie namawiam do zmiany poglądów ale krytykowanie zdrowego rozsądku w imię pojmowanej przez siebie pasji i próba podważania czyjegoś zdania poprzez prześmiewanie go jest co najmniej nie na miejscu. Zatem żegnam ozięble, ten dział dla mnie nie istnieje od dzisiaj.
    A o metodzie podanej przeze mnie możecie sobie wyczytać na innych forach, podają go ludzie, którzy cenią rozsądek ponad bezsensowne wydawanie $$, Kopernikiem nie jestem sam tego nie wymyśliłem.

  2. #32
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MadIvan Pokaż post
    Rozumiem, że koledze Morganowi nie honor przyznać się, że wydaje kupę $$ na metody, które można uzyskać tanim kosztem
    Nigdy nie wyrzucam kasy w błoto po prostu - jak już mam wydać, to staram się jak najbardziej racjonalnie. W tym przypadku na coś co działa i nic innego nie uszkadza. Masła też używam ale do kanapek. Do auta mam inne środki. Ale obaj oczekujemy innych efektów więc nie ma o czym rozmawiać

    A compounda najpierw użyj a potem pisz o wiązaniach...

  3. Podziękowania dla morgan za pomoc w problemie

    M4ciek (20-08-13)

  4. #33
    brumek29's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    Audi A4 allroad
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Smołę można też usuwać przy pomocy nafty świetlnej, do nabycia w większości marketów budowlanych
    Koszt za 0,5 l to jakieś 11 zł

    Można to potraktować jako coś pomiędzy kostką masła, a profesjonalnymi środkami detailingu.

  5. #34
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    czytam i nie wierzę w to co czytam... moderator powinien natychmiast wykasować wszystkie posty związane z tym masłem, bo z kosmetyką samochodową nie ma to nic wspólnego (nie mówię że to nie działa, ale na 100% nie jest efektywne i najprawdopodobniej szkodliwe, ale jak sam kolega MadIvan napisał - ten dział nie jest dla niego (co widać po wypowiedziach)) więc tego typu "pomysły" należy wyrzucić by inni początkujący nie szli tą drogą

    po co otwierać wyważone drzwi? Prickbort (i inne kosmetyki typu "tar & glue), nafta - to działa i jest bezpieczne.
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  6. Podziękowania dla M4ciek za pomoc w problemie

    GZyl (21-08-13)

  7. #35
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Autodetailing za duże pieniądze ( podkreślam słowo duże, bo dbanie o auto to zupełnie co innego i nikt tego nie neguje ) to biznes i gadżeciarstwo, jak np rowery MTB z częściami za koszmarną kasę, czy sprzęt dla audiofili ( sam na to wydałem sporo pieniędzy ), gdzie płaci się tysiące za uzyskanie na pewnym poziomie poprawy dosłownie niuansów, dla wielu kompletnie nieuchwytnych. Większości ludziom wystarczy jednak muza z komputera i głośniczki, tak jak wielu wystarczy umycie auta szamponem kupionym w tesco i po umyciu nałożenie turtle waxa nabytego w tym samym markecie. Bo i tak się uwali auto w mokrej trasie na tyle, że nie widać nic. Różnica tylko taka, że pieniądze na pewne rzeczy wydajemy raz i efekt jest trwały np sprzęt, przynajmniej na jakiś czas, natomiast owady przyklejone na zderzaku zmyte dziś, a jutro po trasie mam to samo, to wybieram -z założeniem oczywiście że jest skuteczny - środek z przysłowiowej castoramy za mniejszą kasę.

  8. #36
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    czytam i nie wierzę w to co czytam... moderator powinien natychmiast wykasować wszystkie posty związane z tym masłem, bo z kosmetyką samochodową nie ma to nic wspólnego (nie mówię że to nie działa, ale na 100% nie jest efektywne i najprawdopodobniej szkodliwe, ale jak sam kolega MadIvan napisał - ten dział nie jest dla niego (co widać po wypowiedziach)) więc tego typu "pomysły" należy wyrzucić by inni początkujący nie szli tą drogą

    po co otwierać wyważone drzwi? Prickbort (i inne kosmetyki typu "tar & glue), nafta - to działa i jest bezpieczne.
    ale to jest dyskusja a nie kłótnia, prawda M4aćku? Możemy wymieniać argumenty i rozmawiać o różnych środkach i ich działaniu.
    Mamy różne podejście do tematu i stosujemy różne środku, więc wymieniajmy doświadczenia.

    Ja do tej pory na smołę i żywicę z sosen używałem odpowiedniego preparatu w sprayu Motipa. Wystarczający ale czytam cały czas czy jest coś lepszego.

    Tak jak Marek pisze, co z tego, że dziś umyję samochód z owadów jak jutro znów z przedniego zderzaka zbiorę na dobrą kanapkę.

    Brumek, swoją drogą nafta jest tańsza A i na dobrą sprawę można użyć i ropy idąc tą drogą.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  9. #37

    GZyl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    Różnica tylko taka, że pieniądze na pewne rzeczy wydajemy raz i efekt jest trwały np sprzęt, przynajmniej na jakiś czas, natomiast owady przyklejone na zderzaku zmyte dziś, a jutro po trasie mam to samo, to wybieram -z założeniem oczywiście że jest skuteczny - środek z przysłowiowej castoramy za mniejszą kasę.
    Właśnie o to chodzi. Jak dobrze zabezpieczysz auto.
    To przez 2-3 miesiące po trasie spłukujesz auto pod ciśnieniem a bród z niego spływa.

    Zabezpieczasz raz ale rozsądnie i cieszysz się czystością długo.

  10. #38
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    to proszę o polecenie w takim razie dobry środek do czyszczenia felg z mocnych zabrudzeń, ale nie takich z pyłku i błota wczorajszego, tylko trudno usuwalnych z zagłebień

  11. #39
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    marek_s3: istnieje już taki wątek, ja opisywałem już na forum proces czyszczenia felg: http://www.a3-club.net/forum/showthr...l=1#post938397

    bezwzględnym killerem jest środek jak Iron X, ale jeśli chodzi o czarne złogi (domyślam się tylko) to wpierw taniej i równie skutecznie będzie skorzystać z kwasu do felg, a potem oczywiście Iron X by spenetrował do reszty... wszystko już tam opisałem pod podanym linkiem
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  12. #40
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dzieki Maciek, mysle ze ten iron-x jest mega dobry, pyt czy nie zaszkodzi drobnym mikroubytkom na rantach felg, cos tam mam...

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •