Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: [S3 8L 1,8T APY] Prosze o pomoc w analizie logów

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny [S3 8L 1,8T APY] Prosze o pomoc w analizie logów

    Witam , był bym wdzięczny za pomoc w analizie logów, ogólnie był błąd przepływomierza [i widać na logach że ma małe wartości masy powietrza] więc go wymieniłem, teraz auto jest bardziej elastyczne i na gaz dobrze reaguje o ile nie wcisnę go nagle i do dechy. a jak wcisnę do dechy auto chwilę łapie muła , potem przyspiesza , a w środkowej części obrotów [tak od 3-5tys] dostaje czkawki i zaczyna szarpać tracąc na mocy [ wtedy prawie nie przyspiesza] a jak przejdzie zakres obrotów ponad 5 tys wszystko jakby się stablizuje i wraca elastyczność i stałe przyspieszenie.

    Grupy: 030,031,032 - http://vaglog.rtnet.pl/b.czoska_135197.html
    Grupy: 115 - http://vaglog.rtnet.pl/b.czoska_135198.html
    Grupy: 031,115,118 - http://vaglog.rtnet.pl/b.czoska_135199.html
    Grupy: 001,002,004,001,002,004 - http://vaglog.rtnet.pl/b.czoska_135200.html
    Grupy: 004,006,011 - http://vaglog.rtnet.pl/b.czoska_135201.html

    Jak ktoś się zna to proszę o pomoc.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    do wymiany
    termostat na oryginalny z aso
    do sprawdzenia
    szczelnosc dolotu kompresorem
    zawór dv
    przeplywomierz oryginal bosch , chyba ze taki masz , jesli zamiennik to wsadz go do kosza i biegnij po nowego boscha

    jest też i hardcorowy program na 1.55bara a może nawet i wiecej, kto wie ?

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Dziękuję za sugestię , odnośnie przepływki to jest boscha , odnośnie programu to musiał być robiony kiedyś przed tym jak go kupiłem , kiedyś byłem na hamowni z ciekawości to zdziwił się gość od hamowni że moc jak w standardzie ale duży gratis w momencie obrotowym w granicy 3-4tys obr.

    Powiedz mi która z przyczyn może być bezpośrednią wpływającą na to zachowanie [szarpanie i dławienia] ? i po czym wnosisz na logach że DV bądź nieszczelność , ja się nie znam ale na przyszłość chciałbym wiedzieć które parametry w logach o tym mówią .

    Pozdrawiam

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dv lub nieszczelnosc wnosze po tym ze doladowanie zadane nie rowna sie z aktualnym na 115bloku.

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Doładowanie zadane to te CMD pressure tak? i porównuje tą wartość z Pressure at intercooler ? a od czego jest wartość Load w tym że bloku oraz w bloku 118 taki parametr N75 Duty Cycle ? są tam wartości podane w procentach i co one oznaczają ?

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Djeight Pokaż post
    Doładowanie zadane to te CMD pressure tak? i porównuje tą wartość z Pressure at intercooler ? a od czego jest wartość Load w tym że bloku oraz w bloku 118 taki parametr N75 Duty Cycle ? są tam wartości podane w procentach i co one oznaczają ?
    % oznaczaja wysterowanie zaworu n75 ktory steruje boostem , im bliżej do 100% tym turbo jest zmuszone wiecej dmuchac ostatkiem sil. load to taki parametr wyliczany przez komputer.

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Dziś przejrzałem cały układ podciśnień łącznie z DV , okazało się że DV mam inny niż oryginalny [ale też Boscha] i nie ma na nim oznaczeń VW/Audi, inne spostrzeżenia to to , że Dv miał małe pęknięcie na środku gumki patrząc od dołu , kiedy dmuchałem w jakąkolwiek stronę to puszczał na drugi króciec , a nawet jak dmuchałem w stronę tą od turbiny co idzie , to puszczał też w cieńki króciec od podciśnienia [nie wiem jakim cudem ?] kolejna sprawa był odwrotnie włożony . TZN według rysunków w sieci powinien był ułożony że króciec boczny idzie za turbo , a króciec dolny przed turbo . Tutaj było odwrotnie.
    Odwróciłem go dla testów i auto stało się jakby zrywniejsze , ale wymienię go tak czy siak , bo tego szarpania się jednak tym sposobem nie pozbyłem [ trochę więcej gazu przy 3 tys obr i dostaje czkawki]. Już zamówiłem w serwisie 06A 145 710N i mam nadzieje że wróci do normy. Jak nie to już nie wiem co może być :/.

    Ps a patrząc na wartości n75 duty cycle powiedz mi czy ten zawór mam sprawny . bo widać że są różne wartości procentowe więc chyba chodzi ? Widziałem tutoriale że ludzie go rozbierają i myją ale czy w moim przypadku to był coś pomogło ?

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jak obróciłeś zawór to pół sukcesu , niestety jest on widocznie spruchniały skoro przepuszcza powietrze w kazdy króciec co kwalifikuje go do wymiany, 710 będzie odpowiedni.

    co do n75 nic sie nie wypowiem dopuki nie zalozyc nowego dv i nie sprawdzisz dolotu kompresorem, patrzenie czy nie ma dziura na nic sie zdaje przy 1.8t , musi byc dmuchanie w dolot cisnieniowo.
    a tak pozatym to n75 sie nie czysci , tylko wymienia, zawor jest wytarty w srodku i nic czyszczenie nie da tylko wymiana na nowy.

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    No to po zmianie DV-ki będę działał dalej z tematem jak się nie poprawi. Odnośnie szczelności układu to posprawdzam jeszcze , noszę się z zamiarem wyjęcia intercoolerów i ich sprawdzenia [drożność i szczelność] , dziś zmieniłem jedną obejmę , a ogólnie reszta przewodów wzrokowo wygląda dobrze jednak wiadomo próba ciśnieniem da większy obraz na to . Nie wiem na ile to będzie istotne , ale podczas szarpania z tłumika wydobywa się większa ilość ciemnego dymu [czarny bardziej niż siwy]. Może ma to z czymś związek ? Duża dawka paliwa ? przerwy w zapłonie ?

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    przerwy w zaplonie i zbyt bogata mieszanka powoduje ze moze pojawic sie czarny dym, intercoolery na szczelnosc sprawdzac najlepiej w ukladzie czyli na aucie , dopiero jak zlokalizujesz ze sa dziurawe to wtedy wyjmowanie smic-ów , a jak juz wyjmujesz to wymyj z zewnatrz i wewnatrz plynem do felg , oczyscisz ich z osadów, będą lepiej chlodzic.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •