Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 24

Temat: Problem z DSG

  1. #11

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wtrącę swoje 3grosze. DSG nie jest "słabą" konstrukcją, wręcz przeciwnie znoszą o wiele więcej niż manual i są od niego wytrzymalsze. Jeżeli ta skrzynię zrobisz jak należy i będziesz o nią dbał w ciągłej eksploatacji to Ty już na pewno nie będziesz jej naprawiał;] Co do samych kosztów napraw DSG- fakt są spore natomiast dopóki dokładnie nie sprawdzisz co jest grane nikt nie powie czy to będzie 1KPLN czy 4KPLN. Sam mocno zgłębiam ten temat chociaż trochę pod innym kątem ale na szczęście jest kilka (dosłownie kilka) osób w Polsce, które mają ta konstrukcję dobrze rozpracowaną. Jak to mówią- szlachta się bawi, koszta się nie liczą a jeżeli myślisz o kupnie VRa w DSG to nie taki biedny z Ciebie student

  2. #12
    buliyo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZnan*
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    21 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Konio_68 Pokaż post
    Koszt naprawy DSG może być duży a dobre zrobienie mechatroniki to na pewno nie 1200 . Części w skrzyniach automatycznych typu Tiptronic , Multitronik czy dwusprzęgłowej DSG podczas naprawy stosuje się nowe a nie używane czy regenerowane co mści się bardzo szybko. Skrzynia po kapitalce powinna zrobić spokojnie 150k. Dlatego przy kupnie auta z wyżej wymienionymi skrzyniami trzeba się liczyć z tym że przyjdzie nam zrobić kapitalkę prędzej czy później . No chyba że ktoś kupuje furę na przejechanie 50k. Ja mam zasadę taką : mam akurat u siebie tiptronika i na ko.ńcie zabezpieczone 6k w razie problemów. Tak samo jak kupowałem auto liczyłem się z tym że musi być zabezpieczona kwota na ewentualny remont . Automat z przebiegiem ponad 150k czy DSG może powoli dogorywać i wymagać remontu. W DSG sprzęgła się sypią ale nie ma reguły - skrzynia bardzo fajna. najgorsze co może być to Multitronik .

    Widzę, że, niezły z Ciebie ekspert w dziedzinie DSG. Opisz temat jak możesz tych padających sprzęgieł - zaciekawiłeś mnie.
    Piszesz i jakiś kapitalnych remontach, ujach mujach.. Masz auto z DSG? Przerabiałeś już jakąś naprawę? Bo bzdury straszne piszesz..
    P.S jak się wyrywa 8P za 20k to niestety, trzeba mieć na remonty..
    Mogłem pomóc? Kliknij Thanks!

  3. #13

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opatów
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Skrzynia dsg 2.0 tdi bkd Wyjęcie skrz. aut 6

    Na samym początku mówię że czytałem regulamin dwa razy. Nigdzie nie znalazłem tego co potrzeba. Otóz na wolnych obrotach silnik ma metaliczny dźwięk 2-5s i znów cisza i tak cały czas. Chciałbym sie dowiedzieć czy już ktoś wyjmował skrzynie. Ma jakieś przestrogi na co uważać. Będe wdzięczny bo żaden mechanik w okolicy 100km nie chce sie podjąć tego, więc zostaje mi sprawdzenie samemu, obstawiam luz na wałku sprzęgłowym czyli łozysko. Staje sie to coraz głosniejsze , potzbebuje samochodu do pracy bo dojeżdzam ponad 60km codziennie. Prosze kogos wyrozumiałego o pomoc

  4. #14

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    Witam, podpinam się pod temat mam okazję dostać 8P z 2005r 3,2 V6 niestety jest jakiś problem z DSG mianowicie objaw jest jakby slizgało sprzęgło i dzieje się tak tylko gdy docisnie się więcej gazu, gdy jedzie się spokojnie nic się nie dzieje skrzynia nie szarpie,nie trzęsie biegi wchodzą płynnie. Czy już ktoś miał podobny objaw? Czy rzeczywiście mogą to być wytarte tarcze sprzęgła czy może to być również wina oleju? Gdzieś czytałem że jeśli wieje się zamiennik lub jest ubytek objaw może być ten sam. Pozdrawiam serdecznie

  5. #15
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    jak skrzynia zmienia biegi płynnie a przy dodaniu gazu obroty wzrastają to jest to klasyczne zużycie tarcz sprzęgłowych albo uszkodzony zawór regulujący ciśnienie "dopinania" sprzęgieł.
    Gdyby bylo mało oleju to mechatronika nie miałaby wystarczającej ilosci ciśnienia by sterować zmianą biegów i nie bylbys w stanie wrzucic jakiegokolwiek biegu.

    Olej tu nie ma nic do znaczenia.

    sprawa kosztowna ale do naprawienia.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

  6. #16

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    A3 P8
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny DSG Problem 28775 proszę o pomoc z diagnozą

    Witam,
    wczoraj pierwszy raz po zakupie skanowałem auto i między innymi wyskoczył mi taki błąd:
    Pacjent P8 BKD 2004 z DSG

    Address 02: Auto Trans Labels: 02E-300-0xx.lbl
    Part No SW: 02E 300 041 A HW: 02E 927 770 AA
    Component: GSG DSG 041 0822
    Revision: 00004010 Serial number: 00000410200190
    Coding: 0000020
    Shop #: WSC 06314 000 00000
    VCID: 102BB4737F47

    1 Fault Found:
    28775 - No Communication with Gear Selector Module
    U0103 - 000 - - - Intermittent

    czytałem opis błędu z gerritspeek ale zupełnie nic mi to nie mówi. co do samej pracy skrzyni nie mam zastrzeżeń, pracuje i zmienia biegi gładko bez szarpnięć, ale błąd jest i powraca od razu po skasowaniu. Gdzie szukać/ co zrobić by usunąć tą usterkę? dodam tylko, że grzechocze mi dwumasa i wymieniam ją w tym tygodniu, ale prawdopodobnie to niema wpływu na ten błąd?

  7. #17
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

  8. #18
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zacznij od odłączenia i sprawdzenia gałki biegów

  9. #19

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    A3 P8
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam, problem rozwiązany. odpiąłem akumulator na 12 godzin(wg zaleceń z forum touran'a), w tym czasie odłączyłem gałkę, wyczyściłem co się dało, po ponownym kasowaniu, błąd się skasował bezpowrotnie i emocje opadły.

  10. #20

    Data dołączenia
    Sep 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB

    Domyślny Problem z DSG

    Witam, pacjent Audi A3 8P 1.6 tdi 2010r. ze skrzynią DSG.

    Przy wymianie turbo zmieniałem wajchą między P a N, po tym manewrach na skrzyni wyskoczył błąd

    Zabezpieczenie przed zabawą aktywną.

    Kasowanie błędu nic nie daje, po paru minutach jazdy błąd powraca.

    Miał może ktoś podobne przygody przygody i pomógł by się z nim uporać?

    Z góry dziękuje za pomoc.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •