Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Prosba o pomoc

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Prosba o pomoc

    uszkodzony mam tylny lewy blotnik winowajca ma oc w warcie, rzeczoznawca byl juz i wycenil szkode na 1288 zł z tym ze w kalkulacji szkody jest pomylka ( napislal ze jest to model 8L a posiadam 8P) czy taka pomylka moze miec wplyw na kalkulacje? poza tym nadkole jest zagniecone i nie wiem czy po naprawie bedzie idelanie dolegalo do blotnika. nie zostalo wpisane do wymiany. prosze o jakies pomocne wskazowki co dalej robic.http://img94.imageshack.us/img94/4816/fw68.jpg

  2. #2
    Rafal83's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krefeld DE/Pionki PL
    Auto
    Honda Civic VIII 2.2 i-CTDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Moim zdaniem tak. Moze byc pomylka w papierach, a wycena robiona pod 8P. Ja bym zalatwil ta pomylke jak najszybciej.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    dodzwobilem sie do rzeczoznawcy i powiedzial mi ze ta pomylka odnosnie modelu nie wplywa na cene odszkodowania poniewaz zaden element nie zostal zakfalifikowany do wymiany tylko do klepania. Pani w wacie niby powiedzial to samo jak myslicie ruszac to dalej jest sens?

  4. #4
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jak najbardziej pisz odwołanie.To tak jakbyś oddał na reklamację tv 45" a dostał 40" odwoływałbyś się?
    Ogólnie to bardzooo skromnie cię potraktowali.Zrób jeszcze jakieś inne fotki czy błotnik nie jest przełamany.

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    w zasadzie myslalem ze da boltnik do wymiany. ale sprawdzal czujnikiem lakier i mowil ze juz bylo robione i takie tam. jak dzwonie do rzeczoznawcy i warty to jeden drugiego kryje hehe

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Słuchaj wszystkie odwołania do TU kierujesz na piśmie i bierzesz potwierdzenie z wpływówką, na gębę to możesz załatwiać sprawy w warzywniaku.
    Różnica pomiędzy 8p a 8l może być duża bo np zmienił się proces technologiczny lakierowania, także odwołanie pisz i zdeklaruj się w TU, że będziesz robił bezgotówkowo w ASO bo przy takiej szkodzie będzie to dla Ciebie opłacalne.
    Pzdr.

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    jak bede chcial sie rozliczyc bezgotówkowo to moze to byc zaklad nieautoryzowany?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    posiadacie moze jakies wzory pism od odwolania sie od decyzji TU? warto zrobic wycene niezaleznego rzeczoznawcy?

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tak może to być warsztat nieautoryzowany tylko cena za usługę musi iść w parze z jakością wykonania. Pan Henio bez komory lakierniczej nie może wystawić faktury za malowanie na 5000 nie posiadając odpowiedniego sprzętu.
    Co do pism to pisałem takowe bodajże w temacie Kadłubka, nie musisz na tym etapie powoływać niezależnego rzeczoznawcy bo uchybienia jakie podałeś są czysto merytoryczne (model 8P) i nie potrzebujesz rzeczoznawcy do ich udowodnienia.
    Natomiast ASO wymieniając cały błotnik potrafi lepiej udowodnić (tak myślę) takową konieczność i pociągnąć TU po kieszeni, a Ty masz nową część.

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Robie zawsze auta w warsztacie dosyc dobrze wyposazonym. kabina lakiernicza , 2 ramy naprawcze, spotery itd.zaklad dosyc dobry, faktury wystawia wiec zobacze moze cos uda.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    orientuje sie ktos ile moze taka niezalezna wycena rzeczoznawcy kosztowac jak cos?

  10. #10
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    w 8l przy podobnej szkodzie aso audi wymenilo mi tylny blotnik i wyslalo do allianza fakture na 9200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •