Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 81

Temat: R-Performance (Rogal) korekta i wybuchło turbo

  1. #1
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny R-Performance (Rogal) korekta i wybuchło turbo

    W imieniu kolegi z seat-racing zakladam temat i przeklejam jego temat z for seat-recing i leonclub

    Miałem tematu nie ruszać, ale napiszę co i jak, bo może to komuś na przyszłość się przydać np. przy wyborze tunera.
    Jak co niektórzy wiedzą w piątek wylądowałem w R-Performance u Rogala w celu wystrojenia turbo (nówka ARL po niecałych 7 kkm przebiegu) + zrobiona cała góra silnika.

    Wszystko ładnie, pięknie - Rogal dopytał się co jest w aucie zrobione, sprawdzony stan oleju i auto wstawione na rolki. Pierwsze hamowanie - wydaje się, że jest OK, bo Witek siedzi twardo w aucie i coś tam modzi. Banan na ryju rośnie, bo człowiek zaczyna się cieszyć że wreszcie auto uda się zestroić i zacznie jeździć tak jak powinno. Zaczyna się drugie hamowanie auta, widać trochę więcej dymu i nagle kolor dymu zmienia się z czarnego w siwy - OK - może to Witek coś tam cały czas przestawia, więc chyba jest OK, bo wie co robi i ma wszystko pod kontrolą.

    Jednak auto zaraz szybko gaśnie, drzwi od hamowni się otwierają i wychodzi Rogal i tekst do mnie - "znalazłem problem w Twoim samochodzie". Myślę sobie, że no trudno, wyszła jakaś pierdoła to od razu się ja ogarnie i będzie cacy. Na to on do mnie - "turbo Ci wybuchło". No kur**, nogi się pode mną ugięły, bo tak jak pisałem - turbo nówka sztuka - nie jakaś regenerowana czy używka. Dlaczego tak się stało?? To zostanie zagadką niestety... Wiadomo - każdemu zdarzają się fuck upy i myślałem że jakoś normalnie uda się to rozwiązać, że Rogal choć trochę poczuje się do odpowiedzialności. Jednak to by było zbyt piękne - dostałem info żebym sobie wzywał lawetę, bo z autem nie da się nic zrobić. Rozmawiał na hamowni ze swoimi mechanikami, po czym auto zostało szybko z niej wypchnięte. Potem do mnie z tekstem, że ja mu przyprowadziłem niesprawne auto, że to nie jego wina, że coś jest s*******one. Tylko fajnie - ja jeździłem rok czasu w takiej konfiguracji w jakiej przyjechałem do Rogala, nic się nie działo, auto jeździło normalnie, nic nie wybuchło, nic się nie zatarło. Logów tez podejrzewam, że żadnych nie zrobił, bo jakby coś nie tak było to na pewno by wyszło na starcie. Dalej dostałem info żebym lepiej pozbył się tego samochodu, że albo układ wydechowy jest s*******ony, albo dolot - te dwie rzeczy sprawdzone u mechanika wczoraj i wszystko z nimi jest OK. Wydech czysty, nie przytkany, układ dolotowy szczelny. Rogalowi auta nie udało się wystroić po raz drugi, a dodatkowo roz*******ił turbo. Podobno jak to powiedział załadował 1.6 bara i turbo nie wytrzymało.
    Kolejna rzecz - wypadało mi jednak podejść i zapytać się formalnie ile za jego robotę. Rogal do mnie że tak jak się umawialiśmy - czyli normalną kasę za korektę. Ja mu mówię, że jak to - auto roz****ne, nie z mojej winy - a on do mnie że on swoją robotę wykonał. Po krótkiej rozmowie której już nie będę przytaczał musiałem zapłacić tylko 150 PLN za hamownię i odjechałem na lawecie do domu... - bo przyprowadziłem niesprawne auto i to ja jestem wszystkiemu winien
    Nie miałem świadków, Rogal w ogóle do winy się nie poczuwał, nawet nie sprawdził dokładnie co się stało, po prostu olał sprawę i tyle. Turbo całkiem roz****ne, wirnik po zimnej stronie zmielony, wałek pęknięty.

    Wczoraj turbo zawiezione do Siedlec -> http://www.turbosprezarki-siedlce.pl z myślą że może coś z gwarancją się zrobi. Bez oględzin turbiny od razu dostałem info że oni gwarancji nie uznają i żebym się z tym bujał, a jak mi się nie podoba to żebym wysłał do przedstawiciela Garetta i zrobił sobie sam ekspertyzę, za którą oczywiście muszę zapłacić - tylko jakie mam szanse że to przejdzie - raczej żadne, bo tak jak mi powiedzieli - widać że turbo samo z siebie się nie rozpadło, że prawdopodobnie dostało za duże ciśnienie i ją rozerwało. Czyli jest ewidentnie wina Witka.

    Co do Rogala - ja tego oceniać nie będę, możecie zrobić to sami. Macie mój przykład na jego podejście do klienta i załatwienie sprawy. Może jestem zbyt małym klientem żeby należycie mnie traktować. W jednej z warszawskich firm, w której miałem robić korektę zamiast u Rogala (za taką samą kasę), był podobny przypadek, z tym że turbo rozpadło się po kilku dniach. Jednak tam auto zostało zabrane na warsztat, turbo wymienione, wystrojone i klienta nie kosztowało to ani złotówki - więc można poczuć się do błędu. Rogala więcej nie odwiedzę i nikomu go nie polecę, bo szkoda kasy jak coś się wysypie. Ja zostałem z roz****nym samochodem, z koniecznością wydania kolejnej kasy na kolejne turbo (dla mnie to duża kasa i będzie ciężko), opłaceniu mechanika za jego robotę - ale to już mój problem...
    Wiem że pewnie znajdą się obrońcy Witka, ale niech się postawią w mojej sytuacji zanim zaczną pisać w tym temacie...

    http://forum.seat-racing.pl/viewtopi...=unread#unread

    http://leonclub.pl/forum/viewtopic.p...24b2b6#p489993


    jak na razie brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Rogala - Witka,

    kazdemu zdarzaja sie fackupy, ale po to daje sie wiecej za program, zeby w razie awarii np podzielic koszta naprawy z tunerem 50/50, to sa normalne rzeczy, a tutaj... poczytajcie tematy
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #2
    lukasz87's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 SportBack Quattro BMN+
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Heh swoją drogą czekałem na to, że Miro prędzej czy później to tutaj wstawisz

    Sam jestem bardzo ciekaw rozwiązania tej sytuacji.

    No cóż .... czekany ....
    Sprzedam :
    -Gałkę zmiany biegów S-line
    - Komplet felg 17" S-line 8P
    - Nowe przewody hamulcowe A3/S3 8P Goodridge

  3. #3
    lukasz87's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 SportBack Quattro BMN+
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kito a co Ty tu chcesz jak na tą chwilę polecać lub nie polecać ?

    Jestem ciekaw rozwiązania a temat hmmm może off topic ;>
    Sprzedam :
    -Gałkę zmiany biegów S-line
    - Komplet felg 17" S-line 8P
    - Nowe przewody hamulcowe A3/S3 8P Goodridge

  4. #4
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    http://www.rperformance.pl/ to nic innego jak warsztat i zdaje się to historia seata a nie 8P więc nie powinna się znaleźć w tym dziale.
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  5. #5
    lukasz87's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 SportBack Quattro BMN+
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Więc dla tego zaproponowałem coś najbardziej sensownego czyli off topic
    Sprzedam :
    -Gałkę zmiany biegów S-line
    - Komplet felg 17" S-line 8P
    - Nowe przewody hamulcowe A3/S3 8P Goodridge

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Ciężko się wypowiadać w tej kwestii bo znamy tylko argumenty jednej strony. Generalnie taki mechanik powinien być ubezpieczony jeśli nie chce ryzykować fuck-upów własnymi pieniędzmi (firmowymi) bo ryzyko jest zawsze. Wymagałbym od kogoś takiego że przed strojeniem sprawdzi auto czy parametry są w normie. Klient nie ma obowiązku się znać. Przywozi auto, płaci za usługę i oczekuję zwrotu samochodu bez uszkodzeń. Jeśli nie da się polubownie załatwić sprawy to zostaje tylko sąd.

  7. #7
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez reniek Pokaż post
    Wymagałbym od kogoś takiego że przed strojeniem sprawdzi auto czy parametry są w normie.
    ale z tego co pamietam to na stronie maja ze auta sprawdzane przed strojeniem

  8. #8
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Przykra sprawa... Osobiście uważam, że najlepiej wszystkie mody robić kompleksowo u danego tunera. Przyjazd na strojenie zrobionym autem gdzie indziej zawsze niesie za sobą ryzyko takiej akcji. Ale wtedy to od tunera zależy czy się podejmuje grzebania czy nie. Tutaj jak widać się podjął czyli uznał, że wszystko poskładane ok. Coś nie wyszło, zdarza się każdemu ale zdecydowana większość takich sytuacji nie wychodzi poza warsztat tunera - zawsze można się dogadać.
    Ta sytuacja pokazuje, że jednak nie zawsze więc wg mnie dobrze, że została naświetlona. Sporo osób tutaj grzebie w autach, ma kontakt z tunerami więc takie akcje powinny być jawne. Nie koniecznie jest to odpowiedni dział ale OT też nie do końca. Narazie przerzucam do Technicznego Ogólnego-w końcu 8L też ludzie grzebią. Wiadomo, że teraz zwolennicy, znajomi i ludzie związani z Witkiem będą go bronić a Ci co robią fury gdzie indziej będą na niego najeżdżać. Znamy stanowisko jednej strony. Ciekawe jak do tego odniesie się druga strona. Do tego czasu proponowałbym powstrzymać emocje bo zaraz powstanie wielostronicowy wątek o niczym. Jest problem-poobserwujmy jak się on rozwinie i oby szybko i pozytywnie się zakończył. Wnioski każdy sobie wyciągnie sam I wtedy się zobaczy czy trafi do polecanych czy niepolecanych warsztatów.

  9. #9
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    dziwie się że zapłacił te 150zł !!! za co /? za to że mu auto roz****li ?? mało asertywny ten Twój kolega. Powinien ich o*******ić i sądem postraszyć a nie jeszcze płacić za hamownie...

  10. Podziękowania dla lorence za pomoc w problemie

    Bigi (26-07-13)

  11. #10

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Ja bym nie płacił i trochę to inaczej by się skończyło.

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •