Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Prosze o analizę logów A3 1.8T AJQ quattro

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    7 razy

    Question Prosze o analizę logów A3 1.8T AJQ quattro

    Witam wszystkich, ostatnio borykam się z dużym spalaniem LPG (ok. 13,5l/100km przy normalnej jeździe i dodatkowo przy większym bucie wyskakuje mi zapętlenie wtryskiwaczy LPG), a od dawna chce przetestować podzespoły i osiągi mojej A3, więc w końcu się zmobilizowałem i zrobiłem parę logów (na razie tylko na benzynie). Bardzo proszę o analizę i wypowiedź na ich temat. Czy wszystko jest ok, czy trzeba coś sprawdzić, ewentualnie wymienić?

    Log (0 - 031,032)
    Log (1 - 115,11
    Log (2 - 001,002)
    Log (3 - 020)
    Log (4 - 002,003)
    Log (5 - 031,032,033)
    Log (6 - 034,115)
    Log (7 - 033,034)
    Log (8 - 004,020)

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1. totalnie niewystrojona instalacja lpg i rozjechana mapa paliwa w komputerze. w skrocie - lpg do strojenia.
    2.mozliwa malą dziura w dolocie , jesli nie to turbo dmucha ostatkiem sił , od 5500 przestaje dmuchać jak powinna.

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    1. totalnie niewystrojona instalacja lpg i rozjechana mapa paliwa w komputerze. w skrocie - lpg do strojenia.
    2.mozliwa malą dziura w dolocie , jesli nie to turbo dmucha ostatkiem sił , od 5500 przestaje dmuchać jak powinna.
    1. Jeśli chodzi o LPG to wydaje mi się, że w miarę jest dobrze ustawione, gdyż ostatnio zmieniałem reduktor oraz wtryskiwacze (mam obecnie ACR01 250KM oraz wtryskiwacze hana niebieskie). O to link z moim wątkiem o instalacji LPG, tam są screny mapek i odchyłki:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...G-Audi-A3-1-8T

    2.Jeden wąż od turbiny wymieniłem, bo był walnięty, a jak reszta to nie mam pewności. A mógłbyś mi jeszcze podać po czym poznać, że turbina pada? Po ciśnieniu doładowania, które od 5500 obr nie wzrasta? Bo nie rozumiem czemu nie wzrasta aktualne ciśnienie i zadane? Chyba, że źle to odczytuję.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez YETI182 Pokaż post
    1. Jeśli chodzi o LPG to wydaje mi się, że w miarę jest dobrze ustawione, gdyż ostatnio zmieniałem reduktor oraz wtryskiwacze (mam obecnie ACR01 250KM oraz wtryskiwacze hana niebieskie). O to link z moim wątkiem o instalacji LPG, tam są screny mapek i odchyłki:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...G-Audi-A3-1-8T

    2.Jeden wąż od turbiny wymieniłem, bo był walnięty, a jak reszta to nie mam pewności. A mógłbyś mi jeszcze podać po czym poznać, że turbina pada? Po ciśnieniu doładowania, które od 5500 obr nie wzrasta? Bo nie rozumiem czemu nie wzrasta aktualne ciśnienie i zadane? Chyba, że źle to odczytuję.
    1.skoro wiesz lepiej to ok, stan wystrojenia widac na 032bloku , wartosc w % po prawej, ma być +-3%, wszelka odchyłka wieksza o tego świadczy o wiekszej lub mniejszej niesprawnosci lub niewystrojeniu lpg, dla mnie +12% swiadczy o totalnym rozstrojeniu lpg.

    2.po tym mozna poznac ze wysterowanie zaworka n75 na 118bloku osiaga 100%, dla AJQ wartosc przy 5500-6500rpm powinna zawierac sie w granicy 65-70% , u Ciebie jest full zakres, jednoczesnie tez widac ze turbina nie osiagal zadanego doladowania. wtedy patrz punkt 2 poprzedniego mojego posta.

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    1.skoro wiesz lepiej to ok, stan wystrojenia widac na 032bloku , wartosc w % po prawej, ma być +-3%, wszelka odchyłka wieksza o tego świadczy o wiekszej lub mniejszej niesprawnosci lub niewystrojeniu lpg, dla mnie +12% swiadczy o totalnym rozstrojeniu lpg.

    2.po tym mozna poznac ze wysterowanie zaworka n75 na 118bloku osiaga 100%, dla AJQ wartosc przy 5500-6500rpm powinna zawierac sie w granicy 65-70% , u Ciebie jest full zakres, jednoczesnie tez widac ze turbina nie osiagal zadanego doladowania. wtedy patrz punkt 2 poprzedniego mojego posta.
    1. Wcale nie twierdzę, że wiem lepiej, a wręcz przeciwnie - dopiero się uczę i dlatego pytam o to wszystko. Tylko dziwi mnie czemu tak jest skoro ustawiałem wszystko raczej tak jak się powinno, mapki w miarę się pokrywają, więc nie wiem czemu tak może być? A wiesz może czy gdzieś tu w okolicy (Wadowice, ewentualnie Kraków) zna się dobrze na ustawianiu lpg, bo druciarzy jest multum i dlatego stwierdziłem, że będę grzebał sam, a może watro, żeby ktoś konkretny chociaż na to zerknął..

    2. Czyli pozostaje mi sprawdzić szczelność dolotu, a jak nie to turbinka, tak..?

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nic dodać nic ująć, no może tyle że mapki mogą się pokrywać do co 1% a gaz nie bedzie wystrojony, ajq aqa itp 1.8t to nie sa latwe sztuki do strojenia , musi byc znawca tematu. krakow wadowice,hmmm g-shecko czy jakos tak tuninguja tez auta gaz stroja na afr, poradza sobie mysle szukaj na lpg-forum.pl tam znajdziesz fachmana co stroi na korekty i afr , bo na mapki to nie ma opcji tego zestroic poprawnie.
    turbo albo dziura w dolocie odnosnie nietrzymania cisnienia.

  7. Podziękowania dla gregor10 za pomoc w problemie

    YETI182 (27-07-13)

  8. #7

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    To jeszcze zadam jedno pytanie, może trochę głupie, ale nie znam się i wolę spytać: Ta usterka turbiny bądź nieszczelności może w jakiś sposób zaszkodzić silnikowi czy innym podzespołom, czy tylko zmniejsza osiągi?

  9. #8

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    silnikowi nie ,tylko turbina sie konczy, lub jest popekana i nie dmucha dobrze, natomiast gdyby sie urwal w niej wirnik to wtedy mogla by zaszkodzic silnikowi , no ale to wiadomo , olej idzie w wydech i jak sie wyleje caly to silnik nie bedzie mial smarowania , no ale to zauwazysz kleby dymu.

  10. Podziękowania dla gregor10 za pomoc w problemie

    YETI182 (27-07-13)

  11. #9

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    nic dodać nic ująć, no może tyle że mapki mogą się pokrywać do co 1% a gaz nie bedzie wystrojony, ajq aqa itp 1.8t to nie sa latwe sztuki do strojenia , musi byc znawca tematu. krakow wadowice,hmmm g-shecko czy jakos tak tuninguja tez auta gaz stroja na afr, poradza sobie mysle szukaj na lpg-forum.pl tam znajdziesz fachmana co stroi na korekty i afr , bo na mapki to nie ma opcji tego zestroic poprawnie.
    turbo albo dziura w dolocie odnosnie nietrzymania cisnienia.
    Miałeś rację, gaz był źle wystrojony, był bardzo na ubogo, znalazłem na lpg-forum gościa (w Skawinie koło Krakowa), który wystroił mi na AFR i myślę że będzie teraz ok.

  12. #10

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez YETI182 Pokaż post
    Miałeś rację, gaz był źle wystrojony, był bardzo na ubogo, znalazłem na lpg-forum gościa (w Skawinie koło Krakowa), który wystroił mi na AFR i myślę że będzie teraz ok.
    Przecież bym postów nie nabijał

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •