Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 214

Temat: Videorejestrator, jaki, ceny, opinie

  1. #1
    Kellthorn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny Videorejestrator, jaki, ceny, opinie

    Witam drogich kolegów i koleżanki.
    Wszyscy wiedzą jakich mamy bohaterów na drogach. Wyprzedzają na trzeciego, po podwójnej, 100 w zabudowanym, aż coraz trudniej ich dogonić i wyprzedzić

    Postanowiłem zabezpieczyć się na wypadek piratów drogowych, których ostatnio obrodziło jak handlarzy jagód i w przypadku kolizji drogowej mieć dowód w postaci nagrania, że to nie ja tym razem, ale on. Posiadanie rejestratora jazdy to możliwość kontrolowania ścieżki pojazdu, gdy za kierownicą siedzi ktoś inny, lub gdy parkujemy przy hipermarketach. Opcje są 2: pierwsza, tańsza to "autoguard" na androida w smartfonie i jedna z aplikacji do automatyzowania systemu (np. Lama), jednak zasięg obiektywu i jakość montowanych w ten sposób filmików pozostawia wiele do życzenia, jest jeszcze parę innych mankamentów, ale z pewnością dużą zaletą jest jednak cena - 8zl + ew. pojemniejsza karta pamięci. Druga opcja to zakup gotowego urządzenia, działającego na zasadzie: "załóż i zapomnij". Ceny profesjonalnych rejestratorów jazdy wachają się jednak od 300 do ponad 1,4k złotych i stąd moje pytanie do szanownych właścicieli A3, kto was ma już takie cudeńko i mógłby zarekomendować któryś z modeli.

    Dzięki i pozdrawiam

    Dawid

  2. #2
    krzysiek97's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Opel Astra II, VW Golf 7 1.4TSI BlueMotion, Audi A4 B8 1.8TFSI, Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mamy w samochodach służbowych takie videorejestratory i powiem, że to bardzo przydatna rzecz. Mamy kamerę firmy Mio MiVue 338, jest to kamerka HD 720 p i szerokokątnym kącie widzenia 120 stopni, cena w granicach 300-400zł. ogólnie jest ok ale nie można nią nagrywać w nocy, druga to videorejestrator firmy OVERMAX CAM-04 Full HD jest wyposażona w mikrofon i głośnik, kamera włącza się sama po odpaleniu samochodu, można też nią robić zdjęcia, po zmroku przełącza się sama w tryb nocny i wtedy świecą diody, obiektyw jak w Mio szerokokątny miałem okazje oglądać z niej swoje wyczyny i jakość naprawdę fajna cena ok. 200-300zł.,od niedawna mamy też kamerkę firmy DOD LS400W v2 też HD tu już jest panoramiczny obraz 140 stopni w nocy nagrywa tak samo dobrze jak w dzień jest droga cena w granicach 800-1000 zł. ale warto najlepsza jakość spośród tych co wymieniłem ale też najdroższa.
    Pozdrawiam


    GG - 20455025

  3. #3
    Burz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ludzie zaczynają montować w autach kamery za niezły hajs(600-1200zł) które od złodzieja dzieli jedynie szyba,niezbyt to mądre szczególnie w naszym kraju gdy zwykły telefon komórkowy zostawiony na siedzeniu może skusić potencjalnego złodzieja.
    Owszem przydaje sie taki sprzęt,ale ceny wciąż sa zbyt duże moim zdaniem bo to u nas "nowość" poczekamy jeszcze z pół roku,rok ceny spadną tych lepszych do około 200zł to będzie sie opłacać.Na razie puki co żeby nie wkurzać się przy oglądaniu nagrać trzeba by kupić jakiś konkretny sprzęt który nagrywa w dobrej rozdzielczości,a ten kosztuje koło tysiąca.

  4. #4
    krzysiek97's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Opel Astra II, VW Golf 7 1.4TSI BlueMotion, Audi A4 B8 1.8TFSI, Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Burz Pokaż post
    Ludzie zaczynają montować w autach kamery za niezły hajs(600-1200zł) które od złodzieja dzieli jedynie szyba,niezbyt to mądre szczególnie w naszym kraju gdy zwykły telefon komórkowy zostawiony na siedzeniu może skusić potencjalnego złodzieja.
    Ja zawsze wszystko chowam do schowków albo pod fotel. Jak bym się bał złodziei to bym wyjmował radio CD z samochodu i je też chował


    GG - 20455025

  5. #5
    Kellthorn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Burz, pełna zgoda w tym temacie. Okazja czyni złodzieja i dopóki urzędzenie tego typu nie będzie integralną częścią pojazdu (w stanach od 2015 mają wprowadzić rejestratory jazdy, bez video, ale z resztą paramentrów) dopóty będzie budziło niezdrowe zainteresowanie innych. Co do DOD LS400W jest świetny, ale na oku mam nieco droższy model - DR-500GW-HD trochę szerszy kąt widzenia 156Âş (zgodnie z informacją producenta) oraz przede wszystkim gps. DR-500GW-HD ma też trochę ładniejszy design i sumar sumarum gdyby nie ta obawa przed utratą szyby i samego rejestratora, to brałbym go od ręki. Może jakieś ubezpieczenie, ale na prawdę warto?

  6. #6
    Hebe's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ja testowałam parę rejestratorów i dla mnie numer jeden to wszystko firmy DoD ale niestety ceny to mają jeszcze zaporowe.
    Kiedyś pewien gość na allegro miał fajny model DoD'a za 700zł.
    Trzeba uważać na tą firmę ponieważ na rynku jest dużo podróbek.

  7. #7
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    A ja Kolego - przestrzegałbym Cię przed kupowaniem urządzeń takich jak " LARK FreeCam 1.0 , Omega OM68 , Omega OM205 itp itd Osobiście przerabiałem te "hAdE" rejestratorki i tak...Albo jakość była taka że w biały dzień z 2 m nie można odczytać nr zaparkowanego auta ( Lark ! ) albo problemy z IR lub zasilaniem (Omegi ! ) - Osobiście po metodach - prób i błędów zakupiłem PRESTIGIO Roadrunner 300. Kamerka za ok 250 zl która na łeb na szyje bije wszystko inne w tej kategorii cenowej. Są lepsze urządzenia na rynku - ale wierz mi - za tą kasę nie znajdziesz nic lepszego. Dla moich potrzeb (jazda miejska praca -dom plus jakies wypady w wolnych chwilach ) w zupełności wystarczą. No chyba , że faktycznie potrzebujesz coś extra i chcesz wydać powyżej ok 500 zl


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

  8. #8
    akaa's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja posiadam Mio MiVue. Naprawdę świetna jakość, nagrywa bardzo szeroki kąt jazdy + jakość HD. W internecie na ceneo wyskoczyło po 400-450 zł więc może na alledrogo wyjdzie jeszcze taniej. Kamera posiada też jakieś magiczne sensory, że w razie wypadu, urządzenie żyroskopodobne czy co tam siedzi zmienia tryb nagrywania, i filmy które nagrywane są w tym trybie są nie do nadpisania (normalnie gdy zaczyna brakować miejsca na karcie, zaczyna nadpisywać na najstarszych istniejących nagraniach). Dźwięk też nagrywa powiedzmy sobie "w miarę" ale to pewnie wina małego mikrofonu. W razie nie daj boże jakiejś przygody, może posłużyć jako dowód z tego co mi wiadomo (trzebaby poczytać na stronie producenta czy posiada takie i owakie certyfikaty).

    Według mnie na prawdę warto, ale trzeba pamiętać żeby nie zostawić na wierzchu w innym miejscu niż własny garaż bo można stracić, a przy okazji wydać też na nową szybę.

  9. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk Pl Rotterdam Nl
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny GoPro Hero3 Black vs Sony action

    Kamera GoPro Hero3 Black czy Sony action can HDR-AS15 ??
    cena:
    GoPro Hero3 Black ok 1700zł
    Sony action ok 800-1000zł

  10. #10
    rrafalboss's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    7 razy

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •