Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Tuning A3 wszystko od poczatku....

  1. #1

    Domyślny Tuning A3 wszystko od poczatku....

    Kupilem A3 prawie rok temu i zamierzam teraz je zaczac tuningowac, mam 1.8 20V. Od czego mam zaczac? moze macie jakies ciekawe linki?? na poczatek jakies fajne felgi bym zarzucil i przyciemnil szybki a pozniej spojlerki. aaa sportowe sprezyny juz mam i hamulce tez sa.


  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawka

    Domyślny

    uzupelnij silnik najpierw w profilu

    A tunning optyczny to rzecz gustu.
    A gust jest jak dupa.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  3. #3

    Domyślny

    no wiem ze rzecz gustu ale moze jakies pomysly masz
    nigdzie nie moge znalezc kompletu zderzakow, aaa i jakie felgi zeby byla fajna A3

    pozdro

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Poznan
    Auto
    V^P!
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    pewnie wiekszosc ci odpowie ze s3 to ideal i do tego chca dazyc. czyli zderzaczki: przod, tyl, lotka nad tylna szybe, listwy boczne(troszke jest zabawy z dopasowaniem tego wszystkiego ale da rade) + reflektory soczewkowe z przodu o ile nie masz, lub xenony, aluski od s3 lub tt lub ats'y ( najwiekszym zwolennikiem DTM i troszke ma racji bo sa calkiem niebrzydkie ). generalnie najproscie wpisac w wyszukiwaniu w grafice google: audi s3, lub a3 tuning, a3 tuned itp. mysle ze jak juz sie naogladasz tego wszystkiego to znajdziesz droge do "swojego" tuningu. czesci rzeczywiscie nie za duzo jest, glowne zrodlo to allegro ebay i tym podobne, sa tez katalogi wysylkowe niemieckich tunerow. alles chyba, zycze powodzenia w poszukiwaniach i tuningu

    a i przeciez zapomnialbym...
    ...szybki a'la fantass

  5. #5
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ja jestem przeciwny spojlerkom... chcesz tuningowac to mechanicznie niech to jezdzi a nie wyglada hiihhihi a jak optycznie to walnij 17" lub18" feleczki ... zderzaczki od S3 reflektorki xenon albo poliweglan... szybki i fin
    420 500 km
    1

  6. #6
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukaszszkot
    Od czego mam zaczac?
    od zapoznania sie z regulaminem i stosowania sie do niego

    jakbys pprzecztal go to wiedzialbys ze wypada sie najpierw przedstawic w odpowiednim do tego temacie zanim sie zada jakies pytanie
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    tuning mechaniczy tego silnika mija sie z celem... tzn jest bardzo kosztowny (jak kazdego wolnossacego) a efekty sa mizerne w stosunku do nakladow kasy... bioradz jeszcze pod uwage twoj nick (z pokladniej drugi jego czlon) nie polecam

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny Wiele pytan związanych z tunningiem audi a3 8l 5d

    Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, może najpierw opowiem cos krótko o sobie. Jeżdżę audi a3 8l 1.8 5d od ponad roku i zakochałem się w tym aucie. W sprawie mechanik jestem jednak laikiem wiec mam do was wiele pytan.

    A więc chciałbym troche zmodyfikować moją a3. Myślałem nad kupnem jakiegoś anglika i wymianie części do mojej audi.

    1. Chciałbym wymienić silnik 1.8 na 1.8T z anglika czy jest to możliwe ? Jeżeli tak to moja audi ma instalacje gazową i czy ponowne podłączenie jej pod inny silnik będize kosztowało tyle co założenie nowej instalacji ? czy jakieś drobne sprawy ?
    2. Chciałym wymienić wszystkie siedzienia i boczki na skórzane właśnie z audi anglika i czy pasowałyby one do wersji europejskiej ?
    3. Czy skrzynia automatyczna w audi a3 jest dobra ?Aktualnie posiadam manualną 5 biegową i chciałbym ją wymienic na automat. Mam na mysli to jak zmienia biegi itp. Ile ona kosztuje ? i czy przełożona z anglika pasowałaby do wersji europejskiej ?
    4. Jeżeli wszystko byłoby możliwe to jakie byłby szacowane koszta ? Wymiana skrzyni foteli itp pomogłaby mi rodzina wiec nie musiałbym płacic za mechanika, głównie mysle o tym gazie oraz wymianie silnika.
    5.Czy jeżeli wszystko dałoby się wymienic to czy aktualnie zwykłe hamulce od audi byłby odpowiednie do jej mocy silnika ?

    Jeżeli byłoby to na moje możliwosci finansowe to chciałbym to wszystko udokumentować i wstawić na to forum, ponieważ pomogło mi już wieleee razy ale wtedy byłem na nim tylko jako gość. Bardoz prosze was o pomoc, ponieważ zastanawiam sie nad tym tematem dość poważnie a każdy mówi mi co innego więc to forum to ostatnia deska ratunku.

  9. #9
    zefirstorm's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice i okolice
    Auto
    R 3.0 turbo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    od hamulców powinieneś zacząć.

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Przedstawilem się w odpowiednim temacie zobacz.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •