Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: mod z nowymi mapami rozruchowymi do 2.0 BKD

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny mod z nowymi mapami rozruchowymi do 2.0 BKD

    Witam,
    Szperałem trochę po forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na kilka pytań
    1. Czy ktoś z was samodzielnie podjął się wgrania zmodyfikowanego softu do samochodu, czy jest to na forum opisane?
    2. Czy posiada ktoś mod z mapami rozruchowymi do 2.0 TDI BKD naprawiającymi problem słabego odpalania na ciepłym silniku?
    3. Czy zakładając, że posiadam mod, kabelek i jestem laikiem w chiptiuningu (akurat to nie założenie ) mógłbym sam go załadować?
    4. Jeśli uwalę podczas wygrywania da się to łatwo naprawić ? (zapewne przez jakiegoś chiptunera i nie za darmo)

    Ogólnie rozchodzi się o to, że u tunera wgranie takiej mapki kosztuje 300-400zł. Może z waszą pomocą da się taniej?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 19-07-15 o 12:43

  2. #2
    Karlos's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mariuszppiatek Pokaż post
    Witam,
    Szperałem trochę po forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na kilka pytań
    1. Czy ktoś z was samodzielnie podjął się wgrania zmodyfikowanego softu do samochodu, czy jest to na forum opisane?
    2. Czy posiada ktoś mod z mapami rozruchowymi do 2.0 TDI BKD naprawiającymi problem słabego odpalania na ciepłym silniku?
    3. Czy zakładając, że posiadam mod, kabelek i jestem laikiem w chiptiuningu (akurat to nie założenie ) mógłbym sam go załadować?
    4. Jeśli uwalę podczas wygrywania da się to łatwo naprawić ? (zapewne przez jakiegoś chiptunera i nie za darmo)

    Ogólnie rozchodzi się o to, że u tunera wgranie takiej mapki kosztuje 300-400zł. Może z waszą pomocą da się taniej?
    Jak tego wczesniej nie robiles a chcesz przyoszczedzic nawet na tych 300-400 to zycze szczescia...

    Jak uwalisz sterownik dowiesz sie ile "zaoszczedziles"...

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Karlos Pokaż post
    Jak tego wczesniej nie robiles a chcesz przyoszczedzic nawet na tych 300-400 to zycze szczescia...

    Jak uwalisz sterownik dowiesz sie ile "zaoszczedziles"...
    Mając dobrą mapę, interfejs (np. galletto 1260 http://allegro.pl/galletto-eobd1260-...456982178.html) i opis co jak, to sterownik nie powinien się uwalić. Uwalenie mogło by nastąpić co najwyżej podczas przerwy w czasie wgrywania. Naprawa czegoś takiego dla dobrego tunera / elektronika to chyba nie był by problem. Zresztą są ogłoszenia na allegro typu naprawa EDC16 (http://allegro.pl/naprawa-edc17-med1...390416442.html). Koszt 1tys zł. Cały komputer można też kupić na allegro za nawet 400zł. Fakt, nie zaoszczędziłbym, ale jak mówie, szanse uwalenia wg. mnie nie są duże.
    Mam doczynienia z informatyką a nie elektroniką, ale naprawa prawdopodobnie polegała by to na podłączeniu programatora, lub wlutowaniu go w układ EDC16, następnie wrzuceniu odpowiedniego softu.
    PS. Znajomy, laik, sam wgrywał soft do BMW 320. Do tego samochodu łatwo znaleźć opisy i mapy. Soft bez problemu przeszedł, więc wydaje mi się, że i w A3 jest to wykonalne.

    Tak więc podtrzymuje serię pytań . Był by to fajny wątek.
    Ostatnio edytowany przez mariuszppiatek - 13-08-13 o 07:32

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    taki fejs za 70zl z allegro zczyta mapy z komputera w 8p ?

    rewelacja

    nie ma sensu sama poprawa map startowych, proponuje od razu wgrac wsad z podniesieniem mocy.

    czekam na relacje
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5
    Karlos's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    taki fejs za 70zl z allegro zczyta mapy z komputera w 8p ?

    rewelacja

    nie ma sensu sama poprawa map startowych, proponuje od razu wgrac wsad z podniesieniem mocy.

    czekam na relacje
    ale, zeby wszystko chodzilo prawidlowo - najpierw robi sie diagnostyke i logi statyczne i dynamiczne.
    wgrywanie gotowego softu to najgorszy z pomyslow...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mariuszppiatek Pokaż post
    Mając dobrą mapę, interfejs (np. galletto 1260 http://allegro.pl/galletto-eobd1260-...456982178.html) i opis co jak, to sterownik nie powinien się uwalić. Uwalenie mogło by nastąpić co najwyżej podczas przerwy w czasie wgrywania. Naprawa czegoś takiego dla dobrego tunera / elektronika to chyba nie był by problem. Zresztą są ogłoszenia na allegro typu naprawa EDC16 (http://allegro.pl/naprawa-edc17-med1...390416442.html). Koszt 1tys zł. Cały komputer można też kupić na allegro za nawet 400zł. Fakt, nie zaoszczędziłbym, ale jak mówie, szanse uwalenia wg. mnie nie są duże.
    Mam doczynienia z informatyką a nie elektroniką, ale naprawa prawdopodobnie polegała by to na podłączeniu programatora, lub wlutowaniu go w układ EDC16, następnie wrzuceniu odpowiedniego softu.
    PS. Znajomy, laik, sam wgrywał soft do BMW 320. Do tego samochodu łatwo znaleźć opisy i mapy. Soft bez problemu przeszedł, więc wydaje mi się, że i w A3 jest to wykonalne.

    Tak więc podtrzymuje serię pytań . Był by to fajny wątek.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mariuszppiatek Pokaż post
    PS. Znajomy, laik, sam wgrywał soft do BMW 320. Do tego samochodu łatwo znaleźć opisy i mapy. Soft bez problemu przeszedł, więc wydaje mi się, że i w A3 jest to wykonalne.
    Tez bylem laikiem. W swoich autach zawsze wgrywalem sam (nawet w EDC17), ale trzeba uwazac. Poza tym soft wysylalem do modyfikacji a nie wgrywalem gotowca, bo mozna sobie narobic wiecej balaganu niz to warto.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Karlos Pokaż post
    ale, zeby wszystko chodzilo prawidlowo - najpierw robi sie diagnostyke i logi statyczne i dynamiczne.
    wgrywanie gotowego softu to najgorszy z pomyslow...
    Popieram w pełnej rozciągłości
    A co do wgrywania, początki są trudne wbrew pozorom

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Karlos Pokaż post
    ale, zeby wszystko chodzilo prawidlowo - najpierw robi sie diagnostyke i logi statyczne i dynamiczne.
    wgrywanie gotowego softu to najgorszy z pomyslow...
    dzieki za rozjasnienie tematu, w zyciu bym na to nie wpadl

    i wszystko to kolega zrobi fejsikiem za 70zl, bravo

    to tez ironia
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    boss777 (13-08-13)

  9. #8

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    dzieki za rozjasnienie tematu, w zyciu bym na to nie wpadl

    i wszystko to kolega zrobi fejsikiem za 70zl, bravo

    to tez ironia
    No konkretnej diagnostyki tym się zrobić raczej nie da :]. Mam do tego VCDS 10.6.5. Trochę diagnostyki porobiłem.
    Póki co rozrusznik i alternator w regeneracji. Jak to na ciepły rozruch nie pomoże to zostanie chyba tylko akumulator i mapy startowe.
    Nie wiem co potrafi ten galletto 1260. W opisie jest podany Golf 5 2.0 TDI 140.
    Wysłałem zapytanie do dystrybutora z allegro i do Audi polecili mi ten interfes http://viaken.pl/pl/interfejs-do-chi...pffap-off.html.
    Niestety nie posiadają map paliwa. Gdzieś kiedyś znalazłem wątek, że wystarczy zgrać oryginalne mapy z samochodu, następnie skopiować mapy opisujące rozruch na zimnym silniku na mapy opisujące rozruch na ciepłym. Ale czym to edytować, jak znaleźć tą sekcje, to jeden pieron wie.

  10. #9
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Widzę szykuje się niezła kmina. Przyznam że jestem bardzo ciekawy efektów choć moim zdaniem to gra nie warta świeczki. Tuner który wie co robi bierze za to ok 500zł a Ty siedzisz i pijesz kawy spokojny o to że jak będzie wszystko skończone Twoje auto zapali i odjedziesz zadowolony. Ale widać inni lubią zrobić 200zł taniej i mieć tą satysfakcję że sami wszystko zrobili

  11. #10
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    generalnie zrobi to powiedzmy o 200zł taniej. Zrobi to koledze i wyjdzie na zero. Zrobi to znajomemu....
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •