Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 27

Temat: problem z porannym zapłonem

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny problem z porannym zapłonem

    witam
    Od jakiegoś czasu jestem zarejestrowany na forum obserwowałem,czytałem posty. Mam problem ze swoim autem,
    podczas porannego rozruchu a3 musi dosyć długo pokręcić zanim zaskoczy. a3 1.8t silnik aum 2001r automat.
    Czy w swoim auci znajde moduł zapłonu? czy macie jakieś pomysły co mogę sprawdzić? świece,cewki,filtry były wymieniane,bezpieczniki posprawdzane czujnik położenia wałka rozrządu też wymieniony,na przewodach też nie ma przebicia.Auto po pierszym problemowym odpaleniu(na zimno) potem pali bez problemu.posiada instalacje lpg myślałem też o reduktorze do gazu może przepuszcza gaz do układu sam już nie wiem.Byłbym wdzięczny za porady.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:28

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    zakrec gaz na butli , wypal gaz az przelaczy na pb , pojezdzij jeden dzien na pb zgas auto i poobserwuj czy rano pali dobrze czy nie.
    jesli pali ok , to mozliwe ze reduktor puszcza gaz podcisnieniem, ew ktorys wtrysk nie trzyma i zalewa kolektor gazem.
    inna mozliwosc to niewystrojona instalacja lpg , przez co rozjezdza mape paliwa i rano sa trudnosci z rozruchem.

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    ok sprawdzę to może faktycznie w tym jest problem.a co do modułu zapłonu znajdę go w moim aucie?

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie ma modulu zaplonu. komputer steruje cewkami i w nim przyczyny nie szukaj , predzej juz w samych cewkach

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    tak też myslałem dzięki za info. zakreciłem zawór na butli,wyłączyłem sterowanie od gazu pośmigam na pb i zobacze co się będzie działo

    - - - Aktualizacja postu - - -

    okazało się tak jak mówiłeś po zakręceniu zaworu i wyłączeniu sterowania od gazu auto odpala bez problemu.Teraz pytanie czy jestem w stanie sam bez mechanika naprawić usterkę wymienić reduktor??czy konieczne będzie odstawienie auta na warsztat co zrobić żeby nie ładować się w koszta.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dmitruk Pokaż post
    okazało się tak jak mówiłeś po zakręceniu zaworu i wyłączeniu sterowania od gazu auto odpala bez problemu.Teraz pytanie czy jestem w stanie sam bez mechanika naprawić usterkę wymienić reduktor??czy konieczne będzie odstawienie auta na warsztat co zrobić żeby nie ładować się w koszta.
    sprawdz jeszcze wtryski czy nie przepuszczaja gazu w kolektor tak jak napisał gregor

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3 LPG BRC
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Panowie odnośnie tematu jestem świeżo po rozwiązniu tego problemu. U mnie z samego rana każdego dnia musiałem troszkę pokręcić żeby silnik odpalił. W trakcie dnia było ok na ciepłym silniku. Jak samochód już postał ok 3-4h problem wracał.
    Już miałem pompę paliwa wymienić, ale przyczyną był reduktor. Membrana reduktora przepuszczała gaz, który mieszał się z benzyną. Jak silnik był zimny podczas odpalania otrzymywał mieszankę lpg-pb, a powinien tylko Pb jak to w sekwencji bywa. Innych objaw nie było więc było to trudne do rozwiązania. Czasem tylko gdy auto się toczyło na drugim biegu i dodałem lekko gazu silnik troszkę sie dławił ale po chwili już było ok.
    Po wymianie reduktora wszystko wróciło do normy.
    Żeby to sprawdzić wystarczy odpiąć wężyk który prowadzi do kolektora, a na drugi dzień odpalić silnik normalnie na benzynie jak będzie poprawa tzn. że reduktor przepuszcza. Tyle w temacie długiego kręcenia podczas odpalania.

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Nie miałem okazji odp. Problem rozwiązany wymiana reduktora i przewodów lpg. Dzięki za pomoc

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Witam mam taki sam problem z tym paleniem jak postoi przez noc to zapali po dłuższym kręceniu ,instalacja stag 4 przejechane zaledwie 9000km. Po wizycie u monterów i wymianie reduktora na nowy miałem spokuj przez dwa dni.Następnie została wymieniona listwa wtryskowa na hana złote i dalej to samo, co jeszcze mogę wymienić bo jeszcze mam gwarancję .Ręce opadają, PROSZĘ O POMOC

  10. #10

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez didu Pokaż post
    Witam mam taki sam problem z tym paleniem jak postoi przez noc to zapali po dłuższym kręceniu ,instalacja stag 4 przejechane zaledwie 9000km. Po wizycie u monterów i wymianie reduktora na nowy miałem spokuj przez dwa dni.Następnie została wymieniona listwa wtryskowa na hana złote i dalej to samo, co jeszcze mogę wymienić bo jeszcze mam gwarancję .Ręce opadają, PROSZĘ O POMOC
    Ja miałem podobny objaw jak Hanka puszczala gaz do kolektora i był problem z rozruchem

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •