Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Problem z uzyskaniem odszkodowania z wypaku - Hestia

  1. #1
    Somebody101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Honda Civic 8gen 1.8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny Problem z uzyskaniem odszkodowania z wypaku - Hestia

    Mam problem z odszkodowaniem z tytulu OC.
    26 kwietnia mialem wypadek - wina ewidentna nawet w gazetach pisalo ze gosc zjechal z niewyjasnionych przyczyn na moj pas i doszlo do czolowki. Ze wzgledu na obrazenia ciala powyzej 7 dni sprawa poszla do prokuratury. 11 maja zglosilem sprawe do Hestii, 16 maja byl rzeczoznawca. Minelo juz ponad 3 miesiace od zgloszenia szkody i nie dostalem od nich ani zlotowki. Dostalem dzis meila, oto wycinek z niego "Okolicznosci podane w zgloszeniu oraz otrzymana notatka policji nie pozwalaja jednoznacznie okreslic winy kierujacego pojazdem Citroen Berlingo jako osoby odpowiedzialnej za uszkodzenie Pana pojazdu". W dalszej czesci meila pisze, ze decyzje o wyplacie odszkodowania podejma jak wplynie do nich prawomocny wyrok sądu ;/
    Napisalem do nich, ze przeciez maja i notatke z policji itd i nie powinni miec problemu z ustaleniem kto jest sprawca, dostalem odpowiedz:
    "Witam, sprawa nie jest taka oczywista. Pojazd z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas. Z rozmowy z kierującym pojazdem CITROEN BERLINGO wynika, że nie pamięta w jaki sposób doszło do tych okoliczności, ponieważ zasłabł i stracił przytomność. Jeśli to zostanie udokumentowane, możliwa jest odmowa odszkodowania, ponieważ nie odpowiadamy za szkody, w których kierujący nie jest świadomy wykonywanych czynów i nie ponosi za nie winy. Dlatego musimy poczekać na wyrok prawomocny, a nawet dokumentację medyczną."

    Czyli co.. bo ja niebardzo rozumiem to polskie prawo.. jesli on rzeczywiscie zaslabl i tak bedzie w wyroku sadu, to mam sie pozegnac z jakimkolwiek odszkodowaniem? Gosc prawie mnie zabil, auto poszlo juz na zlom, spedzilem prawie miesiac w szpitalu i pewnie do konca zycia bede mial nie do konca sprawna reke.. i nie dostane ani zlotowki? Jak to wyglada jesli faktycznie Hestia odmowi mi wyplaty odszkodowania? Co dalej sie wtedy dzieje? Pieniadze wydane na tamto auto do smietnika i mam ze swojej kieszeni wyciagac na nowe auto itd?

  2. #2
    buliyo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZnan*
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    21 razy

    Domyślny

    Stary, szukaj firmy która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań.
    Jeśli masz jakiś uszczerbek na zdrowiu, długo leżałeś w szpitalu to nawet bym się nie podejmował samodzielnej walki.
    Posprawdzaj tylko różne kancelarie aby umówić się na jak najmniejszy procent.
    Dla mnie sprawa jest oczywista i nie podlega dyskusji, Hestia jest śmieszna w swoich tłumaczeniach.
    Z moich informacji, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty jeśli kierowca był pod wpływem ale nie jeśli zasłabł.

    Masz sprawę, w której można dużo ugrać stąd taka a nie inna ich postawa.
    W każdym razie sam tego nie ogarniesz dobrze.
    Mogłem pomóc? Kliknij Thanks!

  3. #3
    tasman1981's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    przekaż sprawę w fachowe ręce, znajdź rzetelną firmę, która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań, tylko taką, która jako zapłatę weźmie kilka procent sumy którą wywalczy, te oczekujące pieniędzy na samym starcie omijaj szerokim łukiem, pozdro.
    Żyj tak, aby Twoim znajomym zobiło się nudno, kiedy umrzesz ...

  4. #4
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez buliyo Pokaż post
    Stary, szukaj firmy która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań.
    jestem tego samego zdania
    przedstaw wszelka dokumentację w firmie zajmującej się odz. odszk. i czekaj
    tylko to ci pozostało
    nie mam co się okłamywać ale takie sprawy są długoterminowe ale warte czekania
    swoją droga powinieneś wyrwać spora sumę za auto i za uszczerbek na zdrowiu o co bym walczył

    co do prowadzonego postępowania to nie ma co się denerwować takie sa procedury puki postępowanie nie jest zakończone ubezpieczyciel nie podejmie dalszych kroków - tu też sprawa może się przeciągać

    radzę nie czekać tylko zgłosić się do firmy zajmującej się odz. odszk. i tam przedstawić całą sytuacje

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  5. #5
    Somebody101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Honda Civic 8gen 1.8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Tak zrobie.. tylko ten czas najgorszy ;/ bo sie lekko zadluzylem myslalem ze szybciej dostane pieniadze i to splace a teraz zostaje czekanie i czekanie...
    znalazlem na necie informacje ze faktycznie jesli ktos zaslabnie albo zasnie za kierownica ubezpieczalnia ma prawo nie wyplacic odszkodowania, tylko co wtedy sie dzieje? Moge inaczej te pieniadze odzyskac? Czy zostaje zalozenie gosciowi sprawy cywilnej? Swoja droga bez sensu jest to troche.. ktos placi ubezpieczenie OC wlasne od wszelkich zdarzen na drodze ;/

  6. #6
    buliyo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZnan*
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    21 razy

    Domyślny

    Art. 425. k.c.:
    § 1. Osoba, która z jakichkolwiek powodów znajduje się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli, nie jest odpowiedzialna za szkodę w tym stanie wyrządzoną.

    Reasumując: jeśli nie mógł przewidzieć tego wcześniej, to nie może ponosić odpowiedzialności za zdarzenie.
    Ciekawostka: jeśli zasłabniemy i zgłosimy się do lekarza to od pewnego czasu ma on obowiązek zgłosić nas i zostanie nam odebrane prawo jazdy na 12mc.
    Mogłem pomóc? Kliknij Thanks!

  7. #7
    Somebody101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Honda Civic 8gen 1.8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez buliyo Pokaż post
    Art. 425. k.c.:
    § 1. Osoba, która z jakichkolwiek powodów znajduje się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli, nie jest odpowiedzialna za szkodę w tym stanie wyrządzoną.

    No wlasnie i co dalej? Ubezpieczalnia tez moze powolac sie na ten paragraf, kto w takim wypadku wyplaca mi oszkodowanie? Sprawca wypadku? Nie umiem nigdzie na internecie takiej informacji znalezc..

  8. #8
    buliyo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZnan*
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    21 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Somebody101 Pokaż post
    No wlasnie i co dalej? Ubezpieczalnia tez moze powolac sie na ten paragraf, kto w takim wypadku wyplaca mi oszkodowanie? Sprawca wypadku? Nie umiem nigdzie na internecie takiej informacji znalezc..
    Aby oni mogli się na to powołać to kierowca musiałby przyznać się jawnie, że np. mdlał kilka razy ostatnim czasem, ale mimo to wsiadł za kółko i ryzykował. Wątpię aby tak było bo brałby na siebie praktycznie odpowiedzialność za zdarzenie. Chyba, że faktycznie są jakieś ślady w badaniach, ale w tym wypadku powinien mieć z urzędu odebrane prawo jazdy.
    Moim zdaniem są 2 opcje w takim wypadku:
    -proces cywilny
    -ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny (jest on utrzymywany między innymi z naszych OC i chroni między innymi przed autami bez OC, pijanymi kierowcami itd.)

    Nie możesz ponosić odpowiedzialności za czyjąś chorobę, jesteś ubezpieczony i nie spowodowałeś wypadku.
    Tego się trzymaj.
    Mogłem pomóc? Kliknij Thanks!

  9. #9
    Somebody101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Honda Civic 8gen 1.8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez buliyo Pokaż post
    Art. 425. k.c.:
    § 1. Osoba, która z jakichkolwiek powodów znajduje się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli, nie jest odpowiedzialna za szkodę w tym stanie wyrządzoną.

    Przypomnialo mi sie wlasnie, ze ten gosc co we mnie uderzyl powiedzial ze jest chory na cukrzyce. Przy tej chorobie omdlenia to rzecz normalna? Takze jesli beda przedstawione ubezpieczalni papiery potwierdzajace jego chorobe, to nie powinni miec podstaw do odmowy wyplaty odszkodowania? Bo z tego co zrozumialem ten paragraf dotyczy tylko zdrowego czlowieka ktory dzialal nieswiadomie i po prostu "zdarzylo mu sie" zemdlec i nie mogl temu zapobiec. Czy zle to rozumiem?

  10. #10
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    dobrze to rozumiesz

    idąc dalej jest to wypadek więc prokuratura w takim wypadku i tak sprawce skieruje na badania do lekarza sadowego
    prokuratura zapewne będzie chciała wszelka dokumentację od szpitala w którym sie sprawca leczy


    powiedz mi ile czasu upływało od zdarzenia ?
    pierw czynność prowadzone sa na policji pod nadzorem prokuratora więc jako poszkodowany masz prawo wiedzieć na jaki etapie prowadzone są czynności
    podjedz popytaj

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •