Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Problem z wypłatą odszkodowania. Pomocy

  1. #1
    TrAcer90's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny Problem z wypłatą odszkodowania. Pomocy

    Witam. Mam mały problem z ubezpieczalnią a dokladnie TUW Ubezpieczenia Pocztowe.

    Pewnego dnia Pani cofając uderzyła mi w samochód, lekko bo lekko ale uderzyła.
    Sporządziliśmy pismo z przebiegu tego zdarzenia (gotowy druk z mojej ubezpieczalni AXA).
    Wszystko wporządku, zadzwoniłem do ubezpieczalni. Po paru dniach przyjechał do mnie rzeczoznawca, porobił zdjęcia wypełniliśmy pisma itp.

    Po tygodniu dostalem pismo Z TUW UP, że mam dostarczyć dokumenty itp. ale jeśli już był u mnie rzeczoznawca i dokumenty zostały wysłane mam traktować to pismo jako nieakutalne.
    W pismie pisało, kto zajmuje się moją sprawą itp.

    Napisalem do tego Pana co prowadzi moją sprawę e-mail w którym spytałem czy dotarły wszystkie dokumenty oraz czy wszystko wporządku.
    W odpowiedzi dostałem informacje, że dokumenty dotarły i wszystko gra.

    Tydzien ciszy i z ciekawosci napisalem e-mail do Pana jaki jest czas oczekiwania.
    Dostalem odpowiedz, że narazie ciężko stwierdzić ponieważ sprawca jeszcze nie przyznał sie do winy lub mają z nim utrudniony kontakt (coś w tym stylu, tak jak by nie spotkali sie jeszcze ze sprawcą) oraz dostałem informacje od tego pana, że kwota odszkodowania wynosi 1271,40zł.

    Dziś dostaje pismo w którym pisze. "Na podstawie analizy zgromadzonych dotychczas w toku postępowania wyjaśniajacego informacji i dokumentów nie było możliwe ustalenie odpowiedzialnosci i wyskości odszkodowania, w związku z tym postępowanie bedzie prowadzone dalej do czasu pełnego wyjaśnienia okolicznosci umożliwijących zajęcie ostatecznego stanowiska."
    oraz "Jednocześnie inforumujemy, że wypłaty należnego odszkodowania będziemy mogli dokonać po otrzymaniu dokumentu potwierdzającego odpowiedzialność osoby wskazywanej jako sprawca zdarzenia, tj. notatka policyjna, akt oskarżenia, wyrok sądu itp. lub potwierdzenie oświadczenia przez wskazanego sprawcę kolizji.

    Nie wiem kompletnie co mam przez to rozumieć, ile ta sprawa będzie jeszcze trwać i czy mam dostarczyć jeszcze jakieś dokumenty, nie mam pojęcia ;/
    Moje Allegro

    Potrzebujesz Vag'a? - PW

  2. #2
    fredi.master's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    63 razy

    Domyślny

    Zadzwoń do sprawcy i wyjaśnij jasno sytuację

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic7010_7.gif

  3. #3
    Somebody101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Honda Civic 8gen 1.8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Oni musza miec oswiadczenie sprawcy ze przyznaje sie do winy takze pozostaje ci czekanie albo tak jak kolega mowil zadzwon do goscia i go pospiesz troche. Swoja droga takie przypadki ucza zeby policje zawsze wzywac nawet do najmniejszej kolizji i przynajmniej potwierdzenie na papierze jest - w wiekszosci przypadkow notatka policyjna unezpieczalni wystarcza.

  4. #4
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    to nie problem z TU tylko ze sprawca
    on ma obowiązek wypełnić druk który dostał ze swojej ubezpieczalni iż dokonał szkody i owy druk musi odesłać do TU
    najwidoczniej zwleka

  5. #5
    TrAcer90's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Dzięki wielkie, bede sie kontaktowac ze sprawcą.
    Moje Allegro

    Potrzebujesz Vag'a? - PW

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Sam piszesz, że "Sporządziliśmy pismo z przebiegu tego zdarzenia (gotowy druk z mojej ubezpieczalni AXA)" i jeśli sprawca podpisał, a zakładam że tak, to nie powinno być żadnego problemu z TU.

  7. #7
    TrAcer90's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    MacGregor Dokladnie tak

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Wczoraj wyslałem e-mail do głownej siedziby z pretensjami.
    Dzis otrzymałęm e-mail o treści: "Witam
    Wypłata odszkodowania następuje po potwierdzeniu odpowiedzialności. Wcześniejsze próby kontaktu telefonicznego ze sprawczynią się nie powiodły, nie otrzymaliśmy także potwierdzenia korespondencyjnie, w odpowiedzi na nasze pismo. Ustawodawca obliguje ubezpieczycieli do wydania decyzji, stąd pismo informacyjne.
    Mam już potwierdzenie także w dniu dzisiejszym przygotuję decyzję w sprawie, do akceptacji przełożonego."
    Moje Allegro

    Potrzebujesz Vag'a? - PW

  8. #8
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez domel79 Pokaż post
    on ma obowiązek wypełnić druk który dostał ze swojej ubezpieczalni iż dokonał szkody i owy druk musi odesłać do TU
    Od momentu otrzymania jako sprawca dokumentów od ubezpieczalni nie odeślesz ich wypełnionych w terminie 14 dni z automatu przyjmują Twoją winę.Tak to wyglądało ok 4 lat temu jak zarysowałem gościowi zderzak.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •