Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Bixenon - brak świateł długich

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Opole Lubelskie
    Auto
    brak
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Bixenon - brak świateł długich

    Od pewnego czasu w jednej lampie (prawej) nie mam świateł długich. Na początku myślałem, że to może jakiś problem z żarówką bądź przetwornicą i podmieniłem z drugą lampa (tą sprawną) żarówkę, a później przetwornice ale to nic nie dało :/ Domyślam się że problem tkwi w tej "zapadni" w środku lampy co się otwiera i daję całe światło.
    Lampa bixenonowa skrętna. Jeszcze jej nie rozbierałem, tyle co wyjąłem żarówkę/żarnik ale nic nie widać zęby coś było urwane albo spalone.

    Ma ktoś może jakąś rade co z tym fantem zrobić? albo kogoś kto może to naprawić?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 19:21

  2. #2
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przy BiXenonie jest jeden żarnik i przetwornica. Za światła długie odpowiada przesłona która jest podnoszona w momencie włączenia świateł długich.

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Opole Lubelskie
    Auto
    brak
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dokładnie, chodzi mi o tą przesłone czy ktoś już miał z tym doczynienia? albo wie jak kto naprawić?

  4. #4
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    lampę musisz rozkleić i zobaczyć co nie działa, najlepiej jednak jakbyś podpiął sie komputerem, jakieś błędy na bank będą.

  5. #5
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Lampy dokładane, czy z fabryki?

    Zasterował bym tą przysłonę na wiązce od strony borda, wtedy będziesz miał jasność czy coś z bordem czy od strony lampy.
    Jeśli zadziała, to trzeba przyglądnąć się płycie borda, jeśli nie zadziała wtedy zasterować na pinach lampy.
    Jak zadziała to walnięta wiązka (do sprawdzenia piny) jeśli nie zadziała, to problem jest z cewka w lampie lub samym mechanizmem przysłony.

    Jeśli lampy dokładane to obstawiałbym piny borda lub lampy.
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Opole Lubelskie
    Auto
    brak
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Lampa już rozklejona i rozkręcona w drobny mak przy tej cewce jest taka płytka i na niej były rozklejone luty. Myślę że w tym tkwi problem. Cały ten mechanizm przysłony zaniosłem do znajomego "MacGyver`a" polutuje i sprawdzi czy działa. Jeśli to nie to, będę szukał dalej. Zdjęcia później zrobię żeby pokazać jak to wygląda.

    Lampy fabryczne orgi.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Brak świateł drogowych

    Cześć.

    Mam dziwny problem ze światłami drogowymi. Podczas przełączania (czy to do siebie czy od siebie) długie światła w ogóle się nie włączają. Na zegarach przełącza się kontrolka dot. aktywności świateł drogowych, ale żarówki w ogóle się nie włączają. W momencie włączenia długich, na kilka sekund rozświetlają się ksenony (tak jakby dostawały więcej prądu) i zaraz wracają do normy.

    Żarówki były zmienione i przez moment było w porządku, ale teraz sytuacja się powtórzyła. Sprawdzałem żarówki i wyglądają, że nie są spalone. Bezpieczniki też sprawdziłem i również nie wyglądają na spalone.

    Macie pomysł czym to może być spowodowane i gdzie stawić kolejne kroki w poszukiwaniu rozwiązania?

  8. #8
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Podłącz sobie każdą lampę na krótko i zobacz czy ci przesłona działa, jak coś to zapraszam do Pruszkowa i się zobaczy co tam padło.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •