Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Przeniesienie akumulatora do bagażnika i montaż filtra z TTS pytanie o szczegóły

  1. #1
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny Przeniesienie akumulatora do bagażnika i montaż filtra z TTS pytanie o szczegóły

    Cześć wszystkim

    Kto przekładał samodzielnie lub wie dokładnie jak to wykonać? Najlepiej tutorial jak w dziale warsztat, ale jak ktoś podzieli się informacjami to przygotuje post do działu warsztat na bazie mojej S3. Zgłebiłem temat na tyle ile się dało i mam kilka problemów a w zasadzie pytań na które nie znam odpowiedzi.

    Wiadomo że w wersji 3.2 litra akumulator jest fabrycznie w bagażniku i tu pytanie czy ewentualnie instalacje da się wykorzystać czy nie. Wiem że trzeba byłoby usunąć bezpiecznik pirotechniczny bo moduł poduszek go nie obsłuży wiec i tak nie będzie działał ale to najmniejszy problem. Nie widziałem na własne oczy kabli z 3.2 litr i nie wiem czy bezpieczniki pod maską nie są w innym miejscu i nie starczy kabli itd. Druga sprawa to czy ktoś wie jakiej są średnicy przewody i jak to jest rozwiązane? ?

    Wydaje się że z oryginalnym okablowaniem będzie sporo problemów o ile wogóle da się założyć ale poczekam na wasze odpowiedzi. Prostszym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie zwykłego przewodu o dużej średnicy który po prostu przeciągne do przodu. O ile z przewodem masowym nie ma problemu bo przykręce go do karoseri i bedzie mial okolo metra to z przewodem plusowym zaczynają się schody. Na tak długim odcinku (wg moich obliczeń około 7metrów ale jak ktoś wie dokładniej niech poprawi) będzie spory spadek napięcia i nie wiem jaki przewód zastosować. 35mm2 czy 50mm2? Moje obliczenia matematyczne kierują mnie na 50mm2 chodż wydaje mi sie to przesadzone na zdrowy rozsądek Kolejna sprawa to czy kabel w 3.2l idzie wewnątrz samochodu czy na zewnątrz? CZy jest czymkolwiek osłonięty? zwarcie na takim przewodzie to murowany pożar...

    Wszelkie informacje i wskazówki mile widziane

  2. #2
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Z tego co się kiedyś orientowałem to chłopaki na jakimś zagranicznym forum (vwvortex albo audisport.net pewnie) przekładali aku i wykorzystywali do tego wiązki z 3.2. Tzn nie tyle wiązki co po prostu kable + i -. Jak dobrze pamiętam to w bagażniku z wnęką na aku jest nawet miejsce do podpięcia masy. Plusa puszczali wnętrzem auta. Ale co do bezpieczników to Ci już nie pomogę. Poszukaj na zagranicznych forach - częściej pojawiają się tam takie mody niż u nas.

  3. #3
    buliyo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZnan*
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    21 razy

    Domyślny

    Zyzio na naszym forum ma aku przerzucone do bagażnika.
    Podbij do niego, pewnie pomoże radą.
    Pozdrowienia
    Mogłem pomóc? Kliknij Thanks!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •