Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Wymiana skrzyni automatycznej

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Wymiana skrzyni automatycznej

    Witam,

    Od początku: auto (1.8, 98r, AGN) raz na kilka miesięcy lubiło zrobić akcje, że zmiana biegów w takiej skrzyni:
    http://www.prnd.pl/skrzynia-biegow-vw-ag4-01m,4,20.html
    odbywała się wyłącznie przy max obrotach - doszło do 6200 - zmieniło bieg na wyższy. Jechałem tak kilkanaście km i problem ustawał.
    Potem zaczęło się to robić coraz częściej. Zawsze po zjechaniu z autostrady (np. jak jechałem 50 km z prędkością 160 km/h). Postanowiłem wymienić w skrzyni olej, filtr i uszczelkę (wcześniejszy właściciel zapewniał, że olej zmieniał, ja po zakupie auta tylko dolałem). Za wymianę oleju i w/w rzeczy zapłaciłem 280 pln w firmie "AUTOMAT" w krk (polecam). Pojechałem w trasę... skrzynia zaczęła wariować, nagle włączyła tryb awaryjny, 3 bieg i ani myśli wrzucić na inny Przy prędkości 60-70 niechcący wrzuciłem na 1 bieg, auto prawie stanęło w miejscu, spod kół pisk, masakra. Po tej akcji skrzynia zaczęła wyć. Dodaję delikatnie gazu i wyje, nie jakoś super mocno, ale wyraźnie się słyszy. Znajomy mechanik sprawdził mi, że mam uszkodzony elektrozawór - można go kupić na 200 zł, wymiana 200-300 z ryzykiem uszkodzenia bardzo delikatnej taśmy (jej koszt to ok. 500 zł) w którą ten zawór trzeba "wkomponować". Przypuszczam, że może to rozwiązać problem z tym żeby skrzynia zaczęła przełączać biegi, ale nie zlikwiduje wycia i tego, że raz na jakiś czas będzie zmieniać biegi wyłącznie po osiągnięciu przez silnik 6200 obrotów.

    Chyba lepiej będzie skrzynię wymienić lub oddać do kompleksowej regeneracji... Jak sądzicie? Ile powinna kosztować używana skrzynia lub profesjonalna regeneracja?

    Dziwi mnie troszkę, że np. całe auto z taką skrzynią można kupić za 3000-4000 zł:

    http://otomoto.pl/audi-a3-1-8-benz-a...C29703177.html
    http://allegro.pl/audi-a3-1-6-99-ang...481702638.html
    http://otomoto.pl/audi-a3-1-6-automa...C30354817.html

    a za samą skrzynie trzeba dać 1400-1500 (trafiłem 2 takie właśnie oferty). Jedna z nich:
    http://allegro.pl/skrzynia-biegow-au...507841940.html

    Proszę o pomoc, jakąś radę, cokolwiek. Jestem pogodzony z faktem, że będę musiał wydać na naprawę grubą kasę, ale nie chce jej wtopić :/
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 14:55

  2. #2
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Sterownik skrzyni nie wywala czasem jakichś błędów? Ciężka sprawa. Wychodzi na to, że opłaca się kupić całe auto na części tylko po co mieć szrot przed domem. Kupowanie używanej skrzyni bez znajomości jej przeszłości to takie trochę kupowanie kota w worku. Może będzie działać jak należy albo padnie po miesiącu i koszty rosną. Koniecznie musisz dowiedzieć się na czym stoisz i zapytać o koszt naprawy Twojej skrzyni. Możliwe nawet, że wyjdzie taniej niż kupować drugą ale nie będziesz wiedział dopóki nie zapytasz. Kwestia też czy sam będziesz wyciągał i wkładał skrzynie czy zlecisz to na warsztacie. Robiąc samemu możesz ciąć koszty ale warsztaty czasami mogą przez to nie uznawać gwarancji.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jakieś błędy się pojawiały, ich kasowanie w niczym nie pomogło, natychmiast pojawiały się ponownie. Problem nie jest ze sterownikiem tylko na 100% z uszkodzonym elektrozaworem i wyciem spowodowanym prawdopodobnie przez przekładnie lub łożyska. W przyszłym tyg. odstawiam auto do warsztatu gdzie dowiem się ile by kosztowała naprawa i czy jej sens ją robić. Tak ja piszesz padake bez gwarancji kupić nie problem tym bardziej, że jest to konstrukcja z 95r.

    Pytanko: zakładając że mam do wymiany elektrozawór (200 zł) i łożyska (nie mam pojecie ile kosztują) to ile powinna kosztować robocizna? Wiem, że jeden warsztat powie 1000 a drugi 5000, ale interesuje mnie jakaś orientacyjna cena poniżej której będę się mógł czuć nie oszukamy...

    Pozdrawiam.

  4. #4
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Zacznij od dzwonienia po warsztatach o w okolicy. Być może któryś z nich może mieć na stanie zregenerowaną skrzynię pasującą do Twojego auta. Tak na szybkiego znalazłem firmę z lubuskiego, która życzy sobie 1400 za manuala przy założeniu, że zwrócisz im starą skrzynię.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ok, dobry pomysł, będę próbował, dzięki. Manuala nie chcę

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Podsumowując. Zdecydowałem się na naprawę/regenerację. Do wymiany poszedł 1 elektrozawór (200zł), czujnik prędkości, wiązka elektryczna(600 zł, w USA ok. 200 zł jak masz czas to opłaca się sprowadzić) + olej w dyferencjale. Całość zamknęła się w 1100 zł (w tym robota ok 200-300). Mała uwaga dla osób które będą brały pod uwagę zakupu używanej skrzyni: nie kupuj skrzyni starszej niż wyjętej z auta dawniej niż 3 msc, ponoć automaty tego nie lubią... nie pytajcie dlaczego, nie wiem, tak mi powiedziano . Koszt używanej (nigdy nie wiesz czy nie kupisz większego złomu niż masz) to ok. 1500-2000zł. Gdyby ktoś potrzebował kontaktu do dobrego machera od skrzyń automatycznych z okolic Krakowa to dawajcie znać na PW. Aaaa i jeszcze jedno: wycie skrzyni było spowodowane głównie brakiem oleju w dyferencjale + awaria czujnika prędkości i elektrozaworu. Teraz nie wyje prawie w ogóle, podobno ma przestać na dobre jak trochę pośmigam z olejem w dyferencjale... Ogólnie uważajcie na firmę AUTOMAT Sentyrz http://www.auto-mat.com.pl/ - dałem im auto aby wymienili olej w skrzyni i poprosiłem aby wymiana była też w dyferencjale. Gość powiedział, że "to jest wszystko razem" - gówno prawda. Olej w dyfrze jest oddzielnie, oddali mi auto bez oleju w dyferencjale... gratulacje. Automat fajna sprawa

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Mam takie małe pytanie, ponieważ padło mi sprzęgło hydrokinetyczne w moim a3 8l 1.8 125km, teraz kwestia czy sprzęgło hydrokinetyczne w 1.8t jest takie samo jak w 1.8...?

    Druga kwestia to mogę kupić całą skrzynię z 1.8t, ale wiem, że ma inne przełożenia, więc teraz pytanie ja mam skrzynię o oznaczeniu ECK czy mogę włożyć z 1.8t ELU - albo co jeszcze musiałbym przełożyć aby to zadziałało?

    Jak macie jakieś doświadczenie w tej kwestii lub informacje to proszę o radę, bo nie wiem jak się za to zabrać...

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZS
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny

    Witam wszystkich.
    Jako że nie mogę sobie poradzić z remontem mojej skrzyni, skłaniam się ku wymianie na inną. Moja skrzynia ma oznaczenie DLR.
    1. Czy mogę wymienić ją na DMN ? Przełożenia te same, ilości zębów te same, różni się tylko ilością tarcz i przekładek w niektórych sprzęgłach.
    2. Czy jeśli wymieniałbym na inną z inną ilością zębów to muszę też wymienić komputer sterujący skrzynią ?
    Tutaj mam wszystkie parametry skrzyń:
    http://workshop-manuals.com/audi/a3_...ios_equipment/
    Mile widziane wszelkie pomysły, bo chciał bym w końcu pojeździć autem

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Może ktoś podpowiedzieć co trzeba dłubnąć przy elektryce po wymianie skrzyni z automatu na manual?
    Na pewno przekodować silnik, a oprócz tego? Usunąć sterownik skrzyni, i czytałem o mostkowaniu jakiegoś przekaźnika ale nie mogę się doszukać dokładnego info na ten temat, może ktoś coś?

  10. #10
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Jak u siebie wywalałem skrzynię czwórkę to musiałem przerobić:

    - przekodować sterownik silnika: raptem jeden bit przestawić w kodowaniu. Do sterownika trzeba jeszcze doprowadzić czujnik przy pedale sprzęgła. Na szczęście w kostce na podszybiu jest poprowadzony przewód (z tego co pamiętam to biało-czerwony, chyba zielona kostka, albo niebieska)

    - przerobić przekaźnik 175 (starter inhibitor): on odpowiada za niemożliwość uruchomienia silnika kiedy nie jest włączony zakres P lub N, a także uruchamia światła cofania kiedy wybrany jest zakres R. Blokadę rozrusznika można łatwo obejść, a obwód świateł cofania trzeba niestety przedłużyć do czujnika na skrzyni manualnej.

    - ja u siebie zrobiłem to na porządnie, czyli wywaliłem wszystkie niepotrzebne kable od skrzyni automatycznej. Chodzi głównie o magistralę CAN i zasilania we wtyczce od sterownika AT żeby po jego wyjęciu nic tam nie wisiało luzem i jakiegoś zwarcia nie zrobiło.


    Podkreślam, że powyższy opis odnosi się do skrzyni cztero-biegowej, do silnika AGU. W modelach po lifcie (2000>>) i skrzyni pięcio-biegowej tip-tronic zabawy może być więcej.
    A3 8L AGU ECP->EVS; A4 APR ECB DAJ; 80 B3 RU AKS->AKM

  11. Podziękowania dla matmac za pomoc w problemie

    Audentees (19-05-16)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •