Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 14 z 14

Temat: Wymiana skrzyni automatycznej

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzięki wielkie kolego, trochę mi się rozjaśniło. A nie pamiętasz może które piny w przekaźniku odpowiadają za tą blokadę?

  2. #12
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Tutaj schemat:

    https://www.dropbox.com/s/ekllqqx8pd..._J226.PNG?dl=0


    Światło cofania - czujnik trzeba wpiąć pomiędzy pin 4 i 5. Tutaj nie ma niestety żadnych skrótów. Trzeba przewód (a nawet dwa..) dołożyć aż do skrzyni, do wybieraka.

    Rozrusznik - nie mam teraz pewności czy to będzie plug&play, ale wydaje mi się, że najprostszym rozwiązaniem jest zastąpienie tego dużego przekaźnika takim zwykłym, jednoobwodowym (np. o oznaczeniu 53). Zostawienie tego przekaźnika jest podyktowane tym, że w automacie do zapłonu ze stacyjki idzie przewód 0,5mm2 (pin 6), a na rozrusznik 2,5mm2 (pin 8 ). Łączenie wprost tych przewodów przyniesie oczekiwany skutek, ale ja odradzam takie manewry, chyba że ktoś lubi pożary pod deską w samochodzie
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 21-05-16 o 16:19
    A3 8L AGU ECP->EVS; A4 APR ECB DAJ; 80 B3 RU AKS->AKM

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matmac Pokaż post
    Tutaj schemat:

    https://www.dropbox.com/s/ekllqqx8pd..._J226.PNG?dl=0


    Światło cofania - czujnik trzeba wpiąć pomiędzy pin 4 i 5. Tutaj nie ma niestety żadnych skrótów. Trzeba przewód (a nawet dwa..) dołożyć aż do skrzyni, do wybieraka.

    Rozrusznik - nie mam teraz pewności czy to będzie plug&play, ale wydaje mi się, że najprostszym rozwiązaniem jest zastąpienie tego dużego przekaźnika takim zwykłym, jednoobwodowym (np. o oznaczeniu 53). Zostawienie tego przekaźnika jest podyktowane tym, że w automacie do zapłonu ze stacyjki idzie przewód 0,5mm2 (pin 6), a na rozrusznik 2,5mm2 (pin 8 ). Łączenie wprost tych przewodów przyniesie oczekiwany skutek, ale ja odradzam takie manewry, chyba że ktoś lubi pożary pod deską w samochodzie
    Cześć można prosić o ponowne wstawienie schematu. Kilka dni temu kupiłem A3 1.8 po zmienia skrzyni z automatu na manual i nie świeci mi się światło cofania.
    Pozdrawiam

  4. #14

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny Skrzynia automatyczna swap z 4 bieg na 5 bieg tiptronic (A3 8L 1.8T ARZ)

    Witam
    posiadam w A3 8L 1.8T ARZ skrzynie automatyczną 4 biegową oznaczenie ELU jednak z racji nieopłacalności naprawy jestem zmuszony szukać innej sprawnej. Chciałbym zamienić automat na tiptronic 5 biegowy, proszę o informację jaka skrzynia z jakim oznaczeniem będzie pasować do tego silnika i z czym wiąże się taka zmiana (sterownik, programowanie, półosie, rozrusznik, sprzęgło, drążek zmiany biegów)? Przekopałem internet i nie znalazłem odpowiedzi. Jeśli taka zmiana nie jest możliwa to prośba o informację na jaką skrzynią z oznaczeniem można zmienić obecną (tylko automat), nie ukrywam skrzyń o oznaczeniu ELU jak na lekarstwo.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •