Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 33 z 33

Temat: VP vs PD , co kręcić i na co się zdecydować

  1. #31
    bartekpl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow/nowy sacz
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam was , akurat jezdze wlasnie taka dlubniętą audiczką i powiem tak :
    wydech do 1.9 tdi tylko i wylacznie pelny przelot , na wolnych obrotach chodzi naprawde tylko nieco glosniej od serii , podczas jazdy do 2500rpm jest naprawde cicho , powyzej 3000 zaczyna sie ryk
    ja u siebie mam ponad 240hp i mam sprzeglo fabryczne tzn . dwu-mass przejechalem ponad 5000km i jakos nie slizga (pewnie kwestia czasu)
    co do trakcji dokladnie jak pisal king-soft , kwestia softu , przy wlaczonym esp nie pali gumy, jak wylacze na drugim biegu majac 2100rpm i gaz w podloge zgubi przyczepnosc , ale zaraz wraca , nie ma tagedii

    jak bedziesz w krakowie , daj znac przewioze cie

  2. #32
    lumberjack's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A5 3.0tdiq
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    jak ma się 6-ty bieg to spokojnie można pełen przelot wrzucać wg mnie natomiast przy 5 biegach tak jak u mnie to trasy ciężko znoszę... ale po mieście marzenie, o ile można tak powiedzieć o dźwięku diesla

    a co do gubienia trakcji... to chyba rzeczywiście od softu zależy, bo mi na dwójce jak wcisnę gaz na suchym to też trakcję gubi... opona 215 i ledwo ~140km, więc w porównaniu z Twoimi 240 to przepaść przecież...

  3. #33

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Wszystko zależy gdzie będziesz to robił i na jakich klamotach. Rozpiętość cen jest dość duża i bez sensu tutaj o tym dyskutować - lepiej zapytaj bezpośrednio w firmie, która takie mody przeprowadza. Na forum masz nawet wyszczególnione "pakiety" modyfikacji do tych silników w jednej z firm - zajrzyj na sam dół, na fora sponsorowane.

    Osobiście jeździłem wcześniej podłubanym ASZ 3lata. Fajnie było. Ale jeśli ktoś celuje w moce >220KM to zdecydowanie bardziej polecam 1.8T. O wiele mniej stresów i fun też większy. I nie zaczynajcie mi tutaj wywodów o momencie obrotowym bo co z tego, że przez chwilę wciśnie mocno w fotel jak zaraz trzeba zmieniać bieg a benzyna jedzie dalej Na autostradzie też zbyt długo nie pojeździsz z dużą prędkością jeśli chcesz się nacieszyć jeszcze trochę takim dieslem.
    Ekonomia w 1.9 TDI podłubanym na 250KM to też zupełnie inna bajka. Po pierwsze koszt uzyskania takiej mocy w klekocie jest znacznie wyższy niż w benzynie a po drugie awaryjność i ceny części - tutaj klekot zawsze drożej wypada. I nikt mi nie wmówi, że będzie tak samo niezawodny jak podobna moc w 1.8T. Tak samo jak nikt mi nie wmówi, że podłubany na 250KM ASZ dalej spala 6-7l na 100km
    Nie mam zamiaru rozpoczynać tutaj wojny diesel-benzyna bo tak się kończy większość takich tematów. Piszę jedynie to o czym się przekonałem na własnej skórze i stojąc kolejny raz przed wyborem fury do większego dłubania niż tylko soft i jazdy nią na co dzień - tylko benzyna.

    bardzo dobrze napisane, lepiej bym tego sam nie napisał.
    Poza tym dodam 2 grosze.
    1.1.8t + lpg i nawet przy 300km będzie taniej niż jazda dieslem 240ps nie mowiac o wiekszych mocach w tdi.
    2.koszt instalacji lpg na 250km jest rzędu 2.7kzl więc nie wiem skąd te kwoty 3-4tys zł

    Pozdr 600

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •