Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 45

Temat: A3 i ubezpieczenie :(

  1. #11
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    ale za ten poprzedni nic nie musiales nic doplacac?
    dopiero za drugi rok jak zaplacilem, to sie upomnieli ze mam 23lata :] i musialem doplacic :/
    .......

  2. #12
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    60% a ile lat masz? Przciesz znizki przechodza dopiero po 24 czy tam 25 lat w zaleznosci od ubezpieczyciela
    o jakie przechodzenie znizek Ci chodzi? przeciez napisalem ze mialem zarejestrowana przyczepke od kilku dobrych lat na siebie i nic mi nie musialo przechodzic ale i tak z tego co wiem to po roku czy 2 przechodza znikzki w PZU na drugiego wlasciciela czy tam pierwszego (zalezy jak jestescie wpisani w dowodzie)
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  3. #13
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tzn. chodzilo mi o znizki ze dopiero lapiesz sie na nie jak masz powyzej tych 25 lat
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  4. #14
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Tzn. chodzilo mi o znizki ze dopiero lapiesz sie na nie jak masz powyzej tych 25 lat
    a w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym tak jest
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  5. #15
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    We wszystkich , alianz, pzu, warta.. dopiero jak ukonczysz iles tam lat mozesz korzystac z wybracownych juz znizek - ja jestem dopisywany juz od 6 lat a przy rejestracji audi nie moglem zaresjtrowac na siebie - tj. moglem ale nie moglem wlasnie korzystac ze znizek
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  6. #16
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    We wszystkich , alianz, pzu, warta.. dopiero jak ukonczysz iles tam lat mozesz korzystac z wybracownych juz znizek - ja jestem dopisywany juz od 6 lat a przy rejestracji audi nie moglem zaresjtrowac na siebie - tj. moglem ale nie moglem wlasnie korzystac ze znizek
    a to dziwne - ja nic na ten temat nie slyszalem - w sumie to mam ojca wpisanego jako wspolwlasciciela - az podejde kiedys i zapytam

    [ Dodano: 2005-12-30, 03:27 ]
    ciekawy artykul
    http://www.infor.pl/serwis_dev.html?...k=A&P180=23769

    [ Dodano: 2005-12-30, 03:33 ]
    to tak apropo wyzej umieszczonego linku:

    czas sie zenic i robic male co nieco
    PZU poszło za innymi firmami z rynku i wprowadziło np. 3-proc. obniżkę składki za AC dla rodziców, którzy mają dziecko w wieku do 16 lat. Dla porównania, w Warcie wynosi ona 5 proc., ale dziecko nie może mieć więcej niż 12 lat.
    [ Dodano: 2005-12-30, 03:40 ]
    tutaj kolejna lipa ale moze i plus
    większe zwyżki dla kierowców w wieku do 23 lat – 50 proc. więcej za OC i AC (zamiast 30 proc.). Dopiero po 12 miesiącach bez szkody zwyżka wynosi 30 proc. Osoby w wieku 23-25 lat – nadal 30 proc. zwyżki w OC i 30 proc. (zamiast 20 proc.) w AC.
    [ Dodano: 2005-12-30, 03:53 ]
    to juz jest calkowicie poronione:
    Kiedy i o ile PZU może zmniejszyć wypłatę odszkodowania:
    Te zasady pozostaną w nowych warunkach ubezpieczenia...
    • 20 proc. odszkodowania przy drugiej kradzieży części lub wyposażenia pojazdu w ciągu 12 miesięcy i 50 proc. przy trzeciej.
    • 25 proc. odszkodowania przy rozbiciu i kradzieży pojazdu należącego do kierowcy poniżej 23 lat.
    • 15 proc. odszkodowania przy rozbiciu i kradzieży pojazdu należącego do kierowcy w wieku 23-25 lat.
    • 10 proc. odszkodowania przy rozbiciu samochodu, jeśli właściciel pojazdu i jego posiadacz ma więcej niż 25 lat, ale osoba uprawniona do korzystania z pojazdu poniżej 26 lat.
    • 10 proc. odszkodowania po pierwszej kradzieży i 20 proc. odszkodowania po drugiej – w ciągu ostatnich trzech lat (dla klientów indywidualnych).
    ...a te są całkiem nowe
    • 15 proc. odszkodowania w przypadku rozbicia i kradzieży – dla osób poniżej 23 lat, jeśli w ciągu roku nie miały szkody.
    • 10 proc. odszkodowania w przypadku kradzieży, jeśli nie było dodatkowego zabezpieczenia przed kradzieżą.
    • 10 proc. odszkodowania w przypadku kradzieży i rozbicia samochodu starszego niż 9 lat.
    • 10 proc. odszkodowania w przypadku kradzieży i rozbicia samochodu, jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy posiadacz nie miał na ten lub inny samochód polisy AC.
    • 25 proc. (obecnie 15 proc.) odszkodowania w przypadku rozbicia i kradzieży – dla osób poniżej 23 lat lub 15 proc. (obecnie 10 proc.), jeśli kierowca ma poniżej 26 lat.
    jeszcze rozumiem jak mlody kierowca rozbije auto ale dlaczego obnizac mu wyplacona sume jezeli zostanie mu auto skradzione - to jest bez sensu - przeciez od wieku wlasciciela nie zalezy to czy mu ukradna samochod czy nie

    [ Dodano: 2005-12-30, 04:37 ]
    a i przypomnialem sobie ze dostalem zwyzke za wiek ale z racji posiadania prawa jazdy dluzej niz 3 lata to dostalem zwyzki tylko 10% czy jakos tak - w kazdym badz razie jakas niewielka

    [ Dodano: 2005-12-30, 04:42 ]
    takie info znalazlem czytajac rozne tematy i watki na innych forach:
    najtaniej będzie w samopomocy bo dla nich liczy się tylko pierwszy właściciel (na 1 stronie w dowodzie) współwłaściciel jest nie ważny
    [ Dodano: 2005-12-30, 04:51 ]
    czas sie klasc spac wiec na koniec najciekawsze linki:
    Ustawa OC w PZU:
    http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/p...unikacyjne.htm
    AC w PZU:
    http://www.pzu.pl/pub//files/PZU_SA/...autocasco1.htm
    MINICASCO w PZU:
    http://www.pzu.pl/pub//files/PZU_SA/...minicasco1.htm

    milego czytania
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    (A)rturo: z tym przechodzeniem znizek to pierwsze slysze
    Znizki nabywa sie juz od drugiego roku bezszkodowej jazdy (po10% za kazdy pelny rok)
    Ja wypracowalem sobie znizki wczesniej na innych autach, albo jeszcze jak mialem mame jako wspolwlasciciela to korzystalem na poczatku z jej znizek ale mi moje znizki tez lecialy.
    Takze mam teraz chyba 40% na OC i 30%na AC + zwyzka za wiek.
    Cos mie sie wydaje ze Cie nacagali poprzednio przy tym ubezpieczeniach

    Aktualnie na A3 mam kupiony pakiet OC, AC, NW, Assistance w czym takim jak:
    Towarzystwo Ubezpieczen i Reasekuracji CIGNA STU S.A.
    Za caly rok zaplacilem w Wawie + moja zwyzka za wiek: ~3400zl
    przy wartosci 39000zl.
    To raczej dobra cena jak w moich okolicach

    [ Dodano: Pią 30 Gru, 2005 19:05 ]
    generalnie polecam AC...spi sie zawsze troche bardziej spokojnie

    mozna sie tez zastanowic nad takim OC ktore obejmuje tylko kradziez (tak jest duzo taniej - co takiego jest chyba w PZU)

  8. #18
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    mozna sie tez zastanowic nad takim OC ktore obejmuje tylko kradziez (tak jest duzo taniej - co takiego jest chyba w PZU)
    nie OC a AC i tak mozna - jakbys przeczytal co wczesniej napisalem to wiedzialbys ze wlasnie mam takie wykupione
    z tego co wiem to mozna tez bylo wykupic je w Warcie
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    mozna sie tez zastanowic nad takim OC ktore obejmuje tylko kradziez (tak jest duzo taniej - co takiego jest chyba w PZU)
    nie OC a AC i tak mozna - jakbys przeczytal co wczesniej napisalem to wiedzialbys ze wlasnie mam takie wykupione
    z tego co wiem to mozna tez bylo wykupic je w Warcie
    Jasne ze AC
    Przeczytalem juz dokladnie

  10. #20

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytoń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    właśnie może ktoś mi dokładnie wytłumaczy jak najlepiej zrobić z tymi opłatami. Nie miałem jeszcze żadnego pojazdu a prawo jazdy mam od 5lat obecnie mam 23 lata. Mój tata ma pełne zniżki. Gdzie najlepiej ubezpieczyć żeby jak najmniej zapłacić? Planuje zakup a3 za ok 12 tys. jak się uda to TDI 110KM ewentualnie 1,6. Jak to rozwiązać żeby płacić jak najmniej? Interesuje mnie samo OC bez dodatkowych ubezpieczeń mieszkam na wsi

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •