Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: 2.0 TDI BKD gwizdzace turbo

  1. #1
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny 2.0 TDI BKD gwizdzace turbo

    Witam ! Mam pytanko. Zauwazylem, ze w mojej A3 turbo wydaje odglos tak jakby gwizdzenia w granicach powiedzmy 1800-2300 obrotow (mniej wiecej) Czy to normalne? Auto ma przejechane okolo 120 tys ale to autostrada glownie oleju nie bierze, nie kopci i zbiera sie calkiem niezle. Jakies lekkie wycieki oleju zauwazylem na oslonie silnika tej od spodu ale to tylko jakies pocenie, bo oleju nie ubywa. Czy jest sie czym martwic czy tez to normalne?
    Dzieki
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-07-15 o 11:28

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    " Praca turbiny, (jeżeli silnik jest doładowany) powinna być „prawie” niesłyszalna - świsty i gwizdy mogą świadczyć o nieszczelności kolektora ssącego lub o zużyciu łożyskowania turbiny. (turbosprężarki w silnikach BKD,AZV(140PS) i ASZ(130PS) są to spore „lochy” i troszkę sobie świszczą więc to norma) "

    jesli auto jezdzi to ja bym sie nie przejmowal, jesli wiesz ze to turbo a nie np. waz ktorys puscil idacy do/od IC
    pocenie norma, szybkozlaczki wlasnie na wezach puszczaja i sie poca, wazne zeby nie puscila calkiem a jesli poleci to szybciutko wymienic,w ASO oringi po parezl + szybkozlaczka-taka obejma sprezynowa tez pare zlotych.
    przy okazji sprawdz u kogos kumatego ladowanie na VAG, moze sie faktycznie turbo konczy
    przebieg nie ma zadnej ale to zadnej reguly, .
    na forum tdiracing jest bardzo duzo opinii ze w 2.0TDI turbo swiszczy juz w serii i lubi pasc bez "pomocy chipa" .
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    " Praca turbiny, (jeżeli silnik jest doładowany) powinna być „prawie” niesłyszalna - świsty i gwizdy mogą świadczyć o nieszczelności kolektora ssącego lub o zużyciu łożyskowania turbiny. (turbosprężarki w silnikach BKD,AZV(140PS) i ASZ(130PS) są to spore „lochy” i troszkę sobie świszczą więc to norma) "

    jesli auto jezdzi to ja bym sie nie przejmowal, jesli wiesz ze to turbo a nie np. waz ktorys puscil idacy do/od IC
    pocenie norma, szybkozlaczki wlasnie na wezach puszczaja i sie poca, wazne zeby nie puscila calkiem a jesli poleci to szybciutko wymienic,w ASO oringi po parezl + szybkozlaczka-taka obejma sprezynowa tez pare zlotych.
    przy okazji sprawdz u kogos kumatego ladowanie na VAG, moze sie faktycznie turbo konczy
    przebieg nie ma zadnej ale to zadnej reguly, .
    na forum tdiracing jest bardzo duzo opinii ze w 2.0TDI turbo swiszczy juz w serii i lubi pasc bez "pomocy chipa" .

    Piekne dzieki.
    Czyli mowisz zeby sprawdzic jak turbo laduje, VAGiem? Nie wiedzialem ze tak mozna sprawdzic dzialanie turbo. Bede w maju w Polsce to tak zrobie a nie wiesz gdzie na slasku okolice Cieszyn Bielsko Biala jakiegos solidnego fachmana znajde? Moze byc troche dalej.

  4. #4
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    podjedź do Compsportu ,tam sprawdzą Ci jak dmucha turbo ,czy nie masz overboosta etc. Przy okazji może zrobisz programik

  5. #5
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez elemenateur Pokaż post
    podjedź do Compsportu ,tam sprawdzą Ci jak dmucha turbo ,czy nie masz overboosta etc. Przy okazji może zrobisz programik

    OK rozumiem ze tego w bielsku, piekne dzieki za pomoc.

  6. #6
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaniewsky Pokaż post
    Cytuj: Oryginalnie napisane przez elemenateur
    podjedź do Compsportu ,tam sprawdzą Ci jak dmucha turbo ,czy nie masz overboosta etc. Przy okazji może zrobisz programik


    OK rozumiem ze tego w bielsku, piekne dzieki za pomoc.
    polecam się na przyszłość. Nie wiem ile masz już nakulane ale możesz się przynajmniej przygotować na wariant że turbo będzie pomaleńku do wymiany. Turba w BKD bardzo często padały jak muchy. Może warto pomyśleć przy takiej sytuacji o modzie na coś większego ? np BMN?

  7. #7
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez elemenateur Pokaż post
    polecam się na przyszłość. Nie wiem ile masz już nakulane ale możesz się przynajmniej przygotować na wariant że turbo będzie pomaleńku do wymiany. Turba w BKD bardzo często padały jak muchy. Może warto pomyśleć przy takiej sytuacji o modzie na coś większego ? np BMN?
    Pracujesz w Compsporcie? hmm bede w maju w Polsce na jakies 2 tygodnie a ile by mnie taki modzik kosztowal wraz z przegladnieciem autka?Nakulane mam 120 tys.

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    elemenateur to co polecasz do BKD zamiast seryjnej ?? ta od BMN ? a moze GT22 ? w innym temacie ktos ja polecal. niby na alledrogo ceny sie zaczynaj od 1,3tys ale... to podchodzi P&P do BKD ?
    w jakich to cenach chodzi mniej wiecej ? i co wtedy program na plaskie 380-390 i gitarka ?

    moze faktycznie warto zainwetsowac w takie turbo + dobry soft a swoja stara turbinke zostawic w rozliczeniu...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •