Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: mocne szarpnięcie silnikem przy rozruchu

  1. #11
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    mi w Mk5 podniesienie dawki podczas rozruchu nie wyeliminowało szarpania, co z tego że aku trzyma pojemność jeśli jego mozkiwości rozruchowe są dajmy na to już o 30% gorsze, chodzi mi o prąd rozruchowy, od czasu gdy zamontowałem aku 74Ah z prądem rozruchu 800A problem z szarpaniem nie występował, identycznie miałem z moim A3 SB, szarpał/walił przy rozruchu, włożyłem mu 76Ah z 780A wg normy EN
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  2. #12
    piotrek1388's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    VW GOLF MK6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dokładnie tutaj kolega ma rację!!!! też wymieniam akumulator na 74 i wszystko opiszę.

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pinczow
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam mój przypadek był podobny ale szarpało silnikiem przy odpalaniu niemal za każdym razem bez względu czy był zimny czy gorący dziś wymieniłem akumulator na nowy i przestało szarpać.Pozdrawiam

  4. #14
    piotrek1388's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    VW GOLF MK6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    w moim przypadku szarpnięcie ustało !!! powodem był AKUMULATOR !!!! . Wymieniłem na 74 Am 680 A i jest wszystko już dobrze !!!!

  5. #15

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goldcity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Problem już dawno rozwiązany, tylko jakoś nie mogłem się zabrać za napisanie posta. U mnie przyczynkiem do zawieszania się rozrusznika podczas odpalania była tuleja w rozruszniku, ta grubsza od przodu rozrusznika. Wystarczyło wyciągnąć, wyczyścić i nasmarować.

  6. #16
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    straszne przebiegi musicie mieć skoro macie wywalone tuleje w rozrusznikach
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  7. #17
    a3_rodynamic's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Question Mocne szarpnięcie przy odpalaniu ciepłego silnika

    Witam serdecznie wszystkim forumowiczów, przeczesałem wstępnie forum i znalazłem podobny, a nawet taki sam problem, niestety bez odpowiedzi ze strony użytkownika. Nadal nie wiem co jest przyczyną.
    Sporadycznie, przy odpalaniu ciepłego silnika, auto dziwnie się zachowuje, tzn. z momentem odpalenia jeszcze szarpnie silnikiem aż całą budą zatrzęsie. Nie jestem biegłym mechanikiem, nie wiem czy ma to coś do tego, ale dodam tą informację, może kogoś bardziej ogarniętego naprowadzi na rozwiązanie: na ciepłym silniku po odpuszczeniu gazu słychać jakby uciekające powietrze. Ustępuje albo po dodaniu gazu, albo po wrzuceniu biegu jałowego. Nie wiem też czy to nie jest coś normalnego, bo pojawiło się po wymianie termostatu (wcześniej silnik bardzo rzadko się dogrzewał, myślałem, że to po prostu czujniki). Dziwnym startom i trzęsawkom nie towarzyszy żaden niepokojący dźwięk, auto zachowuje się normalnie, przyspiesza dynamicznie i nie ma żadnych problemów oprócz tego. Bardzo proszę o pomoc i udzielę wszelkich informacji, które mogą kogoś naprowadzić, pozdrawiam wszystkich czytających!

    Auto: Audi A3 8P 1.9 TDI BKC

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •