Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 31

Temat: Silnik 1.6 TDI [8P, 8V]

  1. #11

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OSTROWIEC ŚW.
    Auto
    AUDI A3 1.9 TDI 110KM 99R 190KM/410Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    jak ci będzie mało to zrobisz program i ok 140 KM będzie a to powinno ci wystarczyć a ze spalaniem wcale nie musi mniej palic niż 1,9 Tdi DPF EGR robią robotę po usunieciu i sofcie na pewno mniej będzie "żarł"

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    KRK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Awaryjność TDI 1.6 z CR

    Jak w temacie, ta jednostka napędowa jest już trochę na rynku więc i pewnie część klubowiczów ją posiada., więc może znajdzie się kilka osób które coś więcej napiszą na ten temat. Słyszałam że CR szybko siada gdyż jest wrażliwa na jakość paliwa, a jak wiadomo w Polsce mamy nie najlepszej jakości paliwo. Jak byłam w Niemczech swoim seacikiem to przy takim samym modelu jazdy bez problemu na pełnym baku robiłam 900km do 950km.W mieście królów polskich 800km to górna granica:/ W PL tankuje tylko na Statoilu oraz Orlenie, a nie na jakiś biedronkowych stacjach.

    Druga sprawa to ten nieszczęsny filtr cząstek stały. Czy może moje obawy są przesadzone? Wiem że można go usunąć ale wtedy każda wycieczka do Niemiec wiąże się z ryzykiem dużego mandatu:/

    Ogólnie temat założyłam do pokazywania tych ciemniejszych stron tej jednostki, więc wszystkie minusy mile widziane

  3. #13
    groclin's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Hej ja jeżdzę od roku a3 z tym silnikiem. I powiem tak: jeżeli chodzi o spalanie to na pełnym baku robię maks 800 km, dane o oszczędności tego silnika sa przesadzone producent podaje około 3,8 litra mój egzemplarz pali około 5,5 przy spokojnej jeździe wersja 105 km w mieście grubo ponad 6 litrów. Co do silnika to nie miałem narazie problemów tankuje na stacjach shell. Jeżeli chodzi o dpf to wszystko zależy od jazdy raz mi sie zapaliła lampka ale szybko na trasę i wypaliłem. Jak sie jeździ duzo na trasach to nie powinno być problemu. Jeszcze zależy od rocznika ja mam 2010 początek produkcji czasem jak wypala sie dpf to na wolnych obrotach czuje jak trochę trzęsie buda ale to podobno normalne przy tym silniku taka kultura pracy. Wiec ogólnie zadowolony chociaż moim zdaniem zawsze lepiej unikać silników z początku produkcji bo nie zawsze sa do końca dopracowane.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Hej, ja mogę powiedzieć coś zarówno o silniku 1.6 CR 90 KM (vw golf 6), który użytkuje mój kolega z pracy (nalatane około 240 tysięcy) i którym nie raz miałem okazję jeździć, ja natomiast użytkuje na codzień 1.6 CR 105 KM (skoda octavia 2013 tzw. octavia 3). Oba auta tankowane są na BP. U mojego kolegi problemów z silnikiem brak, przez te 240 tysi wymienione sprzęgło + dwumas z takich wiekszych napraw. Ogolem to nawet niezle sie sprawuje z wyjątkiem różnicy spalania, jest ono w granicach 7 litrów w takim cyklu 40% miasto, 60% trasa. Jakieś litr więcej na 100km niż u mnie.

    Dużo więcej mogę powiedzieć o skodzie, którą robię 60% miasto, 40% trasa. Jeżdżę tym autem od nowości, obecnie przejechane prawie 72000. Spalanie w trasie 4,5 litra (rekord 3,8 wg komputera, styl emeryta 70km/h trasa Radom - Lublin), miasto nie więcej niż 6 litrów (wskazania komputera 5,5-5,8.), mam kombi z zawsze załadowanym bagażnikiem po roletę, szacunkowo około 100-120kg tam wożę.

    Co do dpf, to inni koledzy w tym 90KM 1.6 CR mieli sporo problemów, wypalanie w ASO, aż kończyło się na wycięciu. Ja u siebie miałem przed świętami w grudniu tak, że zapalił mi się błąd DPF bo robiłem krótkie odcinki, po dłuższej jeździe zniknął.
    There's only one word you need to know. Low.

  5. #15
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kasia05x Pokaż post
    Słyszałam że CR szybko siada gdyż jest wrażliwa na jakość paliwa
    Wrazliwosc silnikow CR/PD jest na paliwo jest na zblizonym poziomie.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kasia05x Pokaż post
    a jak wiadomo w Polsce mamy nie najlepszej jakości paliwo
    Mozna lac jakies dodatki od czasu do czasu, mozna tez lac 2T.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kasia05x Pokaż post
    Druga sprawa to ten nieszczęsny filtr cząstek stały. Czy może moje obawy są przesadzone? Wiem że można go usunąć ale wtedy każda wycieczka do Niemiec wiąże się z ryzykiem dużego mandatu:/
    Jak sie nie morduje auta ciagle krotkimi trasami i niskimi obrotami to raczej nie ma sie czym przejmowac. Usuwanie raczej jest srednim pomyslem, ponoc niedlugo w Polsce maja zrobic porzadek z usuwaniem DPFa - wtedy bedzie problem.

  6. #16

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krk
    Auto
    Audi A3 2010r
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6TDI CAYC
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A może ktoś się wypowiedzieć na temat cziptuningu w tym silniku ? Zastanawiam się nad takim zabiegiem ale obawiam się czy nie przyniesie to więcej minusów niż plusów.

  7. #17
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    seria :




    Sofcik :



    bez problemu robia sie na bezpieczne 140PS, silniki te sa w produkcji juz od ladnych paru lat ( rozne warianty mocy, ale to to samo ) , sporo osob jezdzi
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    repet (22-04-15)

  9. #18
    voxeti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Iława
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    To w końcu wiadomo czy są jakieś wady w tym silniku ?

  10. #19
    voxeti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Iława
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Nikt nie pomoże ? Nikt nie posiada takiego silnika ?

  11. #20

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zator
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny

    Również mam pytanie czy ktoś posiada w A3 8V taki silnik i co może o nim powiedzieć ? Jak wygląda sprawa z chipem na ok. 140km ? Czy wystarczy na to auto, jak się prowadzi, jak przyspieszenie ? I jak wyglada jazda z predkoscia około 150km/h po autostradzie, czy auto daje rade ?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •