Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 49

Temat: 1,9 tdi 130KM jak osiagnac 200KM ??

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Clonmel. Irlandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny 1,9 tdi 130KM jak osiagnac 200KM ??

    Witam jestem posiadaczem audi a3 1,6 , do ktorej przekladam silnik 1,9 tdi 130 KM 6-biegowy z golfa IV . Tunning optyczny prawie ukonczony (niedlugo zdjecia). Przejdzmy do pytania:
    Mam 130 KM chce osiagnac okolo 200 KM . Troszke sie interesowalem wiem ze chip daje okolo 30-35 KM i dosc znacznie podnosi moment do 380 Nm, jednak ja chce miec troszke wiecej, wiec moj plan wyglada tak:
    - wymiana turbo na model Garret z silnika VW GOLF 1,9 tdi 150 KM (GT TDI)
    -troszke wiekszy intercooler ( jaki proponujecie ???? )
    -stozkowy filtr powietrza z dolotem
    Moim skromnym zdaniem to juz powinno dac okolo 160-170 KM , a ostatecznie poprawic wszystko odpowiednim wirusikiem.

    Teraz rodzace sie pytania:
    1) Czy w przypadku uzycia filtru stozkowego nie narazam turbiny na uskzodzenia z powodu zassania roznych pylow, drobnych smieci i ziaren piasku, czy nawet wody

    2) czy przy tych przerobkach silnik w nie jest narazony na zbytnie awarie, czy uszkodzenia

    3) czy te modyfikacje moga sie odbyc bez wymiany tlokow i korbowodow na klute??

    4) jakie inne podsezpoly mechaniczne warto wymienic przy takich modyfikacjach? napewno hamulce,

    5) jakies doswiadczenia innych forumowiczow odnosnie przerobek oraz samych doswiadczen w pozniejszej fazie uzywania pojazdu

    z gory dziekuje.

  2. #2
    slusar's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    jest to do osiagniecia
    pamietam Sharana 1.9 TDI AFN 110 Ps przekroczyli granice 200PS

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    większosć zawirusowanych ASZ - 130KM osiąga 170KM, a zdarzają się i większe moce. przy przekładce turbo z ARL - 150KM sam program daje okolice 190-200KM (nie wiem ile wytrzymują wtryski z ASZ). przyda się większy intercooler, najlepiej frontowy FMIC. warto pomyśleć o odetkaniu wydechu.

    1) nie wiem jak 1.9 znoszą stożek ale przy syfie na naszych drogach odpuściłbym sobie (u siebie wywaliłem stożek po poprzednim właścicielu)

    2) jeśli użytkujesz auto z głową to nie jest

    3) tak

    4) wydajniejsze hamulce, obniżone i utwardzone zawieszenie

    5) to pytanie do użytkowników 1.9

    pozdrawiam
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

  4. #4
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Wydaje mi sie ze jak chcesz miec około 200 koni to i moment bedzie w granicach 400+ nm a to wiąze sie juz z mocniejszym sprzegłem bo na seryjnym za długo nie pojezdzisz

    a wiec wieksze turbo ARL ,wiekszy intercooler, wirusek ,wydech ,sprzęgło -i bedzie smigac .Silniki ASZ sa bardzo wytrzymałe o tłoki i korbowody nie ma sie co martwic wytrzymaja bez problemowo oczywiscie przy odpowiednim traktowaniu silniczka
    P.S stożka nie ma sensu zakładac nic ci nie da (bedzie tylko niszczył przepływkę ) - to moje zdanie

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ś-cie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Smile

    Napisz czy robisz to sam czy jakaś firma bo jeśli firma to oni powiedzą ci co i jak, jeśli robisz to sam to mogę podpowiedzieć ci conieco.
    zmiana na ASZ

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    wszystko jest na forum, kilka ASZow klubowych jezdzi i pod maska mialo. ma okolice 200KM

    przyklady :

    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=59#post59

    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=38

    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=8576
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    koledzy nie wprowadzajcie chłopaka w kompleksy.

    wtryski, podobnie jak cała reszta pomijając turbine w silniku ASZ są takie same jak w ARL.

    jak widzisz po moim wykresie moc jaka jest do osiągnięcia na turbinie w ASZcie to 190 HP. ale to tylko ogromny fart. raczej więcej niż 180 -185 HP nigdy nie wychodzi. turbina z silnika ARL może dodać 10 Hp także będzie max 195. też raczej więcej nie wychodzi, chyba że silnik jest bardzo zdrowy, a różnie to bywa, także lepiej założyć już dużą sprężarkę np. gt22. co do sprzęgła to wszystko zależy od maksymalnego momentu ob. u mnie wszystko wytrzymuje.

    musisz iść do firmy która dobrze zestroi ci auto.

    musisz się zabrać za zrobienie coolera, wydechu i turbo. FMIC zrób duży nawet jeśli założysz sprężarke od ARLa, tak gdyby cię skusiło na duże turbo, mocy zawsze brakuje ;] tyle. osobiście polecam CompSport. ;]

    ps. żądne stożki i inne wynalazki nie są potrzebne do tego.
    A3 8P TFSI 326Hp, S3 8L 1.8T 290HP, GTI EDITION 30 350 HP... powered by CompSport...

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Clonmel. Irlandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Cool stozek odpada zdecydowanie

    Dzieki wszystkim za pomoc, wyciagam kolejne wnioski, i podjalem decyzje ze fitr stozkowy odpada, gdyz zbyt wiele smieci wciaga ta zabawka mimo zapewnien niektorych producentow.
    Zamierzam wszystko (w maire mozliwosci) zrobic sam, oprocz zestrojenia i programu, wiecie to daje duzo satysfakcji. W obecnej chwili przygotowywuje sie do swapa w koncu moje audi zostalo pokarane silniczkiem 1,6. po wszytskich przerobkach ktorych dokonalem w wygladzie zewnetrznym to grzech takim silnikiem straszyc.

    Ale wasze wypowiedzi daly do myslenia, male wnioski i konkluzje:
    * wtryski, miejmy nadzieje ze wytrzymaja
    * stozek odpada
    * intercooler bedzie napewno tylko powiedzcie konkretnie jakiej wilekosci powinien byc do optymalnej pracy
    * hamulce, zmienie zdecydowanie, ale czy same tarcze i klocki czy przewody tez??? Jakies propozycje??
    * sprzeglo? silnik ma 180 tys km ale wyglada jak nowka i tak samo pracuje, w pazdzierniku zostal sprowadzony z Niemiec, ale jesli to jakie sprzeglo??
    *ktos mi podpowiadal o odetkaniu wydechu, tylko ja mieszkam w Irlandii, jesli wywale kolektor to nie przejdzie przegladu, wiem ze sa wynalzki strumienice w obudowie katalizatora, ale tutaj sprawdzaja emisje spalin, to nie Polska wiec ??

  9. #9
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Miquel-81

    Jeśli możesz to naskrob coś więcej o tym setup-ie... Bardzo mnie on ciekawi, a raczej co jeszcze wymieniałeś.

    Co z komputerem ??, zegarami ?? Wydech w benzynie też jest inny.... Hamulce tez musisz zmieniać...

    Moim zdaniem w bardzo kosztowny zabieg sie wpakowałeś, ale.....
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  10. #10
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    -sprzegło sachs.
    -pamiętaj że jeśli sam go zrobisz, to raczej mało kto podejmie sie strojenia auta.
    -hamulce 312 mm, oryginalne tarcze, klocki i zaciski z modelu S3, golf GTi, leona.
    -wydech musi być przelotowy, na przelotowych tłumikach z nierdzewki 2,75 cala jeśli chcesz duże turbo. musisz się po prostu dogadać na jakiejś stacji diagnostycznej.
    A3 8P TFSI 326Hp, S3 8L 1.8T 290HP, GTI EDITION 30 350 HP... powered by CompSport...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •