Cytuj Oryginalnie napisane przez Miquel-81 Pokaż post
Dzieki wszystkim za pomoc, wyciagam kolejne wnioski, i podjalem decyzje ze fitr stozkowy odpada, gdyz zbyt wiele smieci wciaga ta zabawka mimo zapewnien niektorych producentow.
Zamierzam wszystko (w maire mozliwosci) zrobic sam, oprocz zestrojenia i programu, wiecie to daje duzo satysfakcji. W obecnej chwili przygotowywuje sie do swapa w koncu moje audi zostalo pokarane silniczkiem 1,6. po wszytskich przerobkach ktorych dokonalem w wygladzie zewnetrznym to grzech takim silnikiem straszyc.

Ale wasze wypowiedzi daly do myslenia, male wnioski i konkluzje:
* wtryski, miejmy nadzieje ze wytrzymaja
* stozek odpada
* intercooler bedzie napewno tylko powiedzcie konkretnie jakiej wilekosci powinien byc do optymalnej pracy
* hamulce, zmienie zdecydowanie, ale czy same tarcze i klocki czy przewody tez??? Jakies propozycje??
* sprzeglo? silnik ma 180 tys km ale wyglada jak nowka i tak samo pracuje, w pazdzierniku zostal sprowadzony z Niemiec, ale jesli to jakie sprzeglo??
*ktos mi podpowiadal o odetkaniu wydechu, tylko ja mieszkam w Irlandii, jesli wywale kolektor to nie przejdzie przegladu, wiem ze sa wynalzki strumienice w obudowie katalizatora, ale tutaj sprawdzaja emisje spalin, to nie Polska wiec ??
200ps z Twojego auta:

Silnik ASZ plus skrzynia 6 - obowiązkowo, pamiętaj że ze skrzynią wchodzą nowe półosie etc.
Turbo ARL
większy IC- to nie ma być większy IC tylko ma być FMIC bo o ile się nie myle to w 1,6 go nie masz zupełnie a w ASZ jest SMIC(to dziadostwo z nadkola) który jest zdecydowanie za mało wydajny
wtrysków nie wymieniasz bo ASZ to nie auto na wtryskach tylko na pompowtryskiwaczach.
hamulce żeby mieć 312mm musisz wymienić zwrotnice z piastami, zaciski, jarzma, oczywiście tarcze i klocki. Do tego pomyśl o innym zawiasie,bo seria z 1.6 raczej się nie nada.

skoro sprzęgło masz nówkę prawie to nie ma co szukać kosztów na siłę, zresztą mając silnik, jeśli masz kompletny ze skrzynią to wkładaj i nie myśl o wymianie sprzęgła. Seria spokojnie 390NM wytrzyma, jeśli moment zostanie poprowadzony z głową.

KONIECZNIE wrzuć chłodnicę oleju, pamiętaj też o pompie paliwa do baku.

kolektora radzę Ci nie wywalać, polecam kupić dobry ewentualnie sportowy katalizator - przepuszcza nawet podobno 90%


Co tu dużo gadać, moim skromnym zdaniem chcesz wpakować się w kosmiczne koszta, zdecydowanie lepiej sprzedać benzynę i kupić bazę ASZ. Przyjedziesz wtedy do kraju, jeden dzień - wrzucisz turbo od ARLa, zrobisz program i masz 17X, dwa dni kolejne zostawiasz auto u rzeźbiarza i masz FMIC i chłodnicę oleju. Dostrajasz i masz 200. Pozdrawiam serdecznie.