Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 49

Temat: 1,9 tdi 130KM jak osiagnac 200KM ??

  1. #11
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu Pokaż post
    Miquel-81

    Jeśli możesz to naskrob coś więcej o tym setup-ie... Bardzo mnie on ciekawi, a raczej co jeszcze wymieniałeś.

    Co z komputerem ??, zegarami ?? Wydech w benzynie też jest inny.... Hamulce tez musisz zmieniać...

    Moim zdaniem w bardzo kosztowny zabieg sie wpakowałeś, ale.....

    no mnie tez, bo w zasadzie przy 1.6 a TDI ASZ to tylko buda i siedzenia sa takie same, kurde masa pracy i wkladu, ciekawe...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #12

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ś-cie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Talking

    Miro nie przesadzaj, ja jestem po wymianie 1.6 na ASZ i nie ma tragedi, wszystko fajnie się wymienia jedynie kasa boli i nie ma z tym tak naprawde wiele roboty. Trzeba tylko wiedzeć co wymienić i wcześniej skompletować wszystkie części.
    zmiana na ASZ

  3. #13
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Alberpopo podziwiam was i gratuluje zapalu i checi
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Clonmel. Irlandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Cool

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu Pokaż post
    Miquel-81

    Jeśli możesz to naskrob coś więcej o tym setup-ie... Bardzo mnie on ciekawi, a raczej co jeszcze wymieniałeś.

    Co z komputerem ??, zegarami ?? Wydech w benzynie też jest inny.... Hamulce tez musisz zmieniać...

    Moim zdaniem w bardzo kosztowny zabieg sie wpakowałeś, ale.....
    Zacznijmy od sprostowania, powiedzialem ze wlasnie sie zabieram za swapa, a nie jest on jeszcze zrobiony, ale to moze dobrze, postaram sie to dobrze udokumentowac jesli mi sie uda, .
    Moje Audi A3 zmienilem diametralnie, zderzaki bardzo duze na wzor modelu 8P z duzym grillem, pozbylem sie listwy bocznej na drzwiach,lampy angel eyes i wiele innych, ale przede wszystkim calkowita zmiana koloru, co mnie kosztowalo duzo nerwow i pieniedzy, ale jedyne Audi A3 - electric orange (FORD FOCUS ST) Dlatego stwierdzilem ze nie bede jezdzil tym autem pouki nie dostanie godnego swego wygladu serducha. Znalazlem uszkodzonego VW Golfa (poczciwego braciszka) z 2001 roku z 1,9 tdi 130 KM 6-biegowy, uszkodzony tylko przedni slupek i dach, ale jezdzi i bez prawa rejstracji !!! Glupie przepisy irlandzkie !! ale mam cale auto zatem zamierzam przelozyc wszystko:
    wiazke elektryzczna, komputer, zegary, nawet pokusze sie o klime (jesli mnie to nie przewyzszy..., ale wysoki jestem wiec glwoa do gory ) , no ale przede wsyzstkim silnik, a z nim pompe paliwowa, i chyba nawet zbiornik paliwa.

    Wszystko powoli przygotowywuje wiec postaraz sie opisac to an biezaco, w jakims specjalnym temacie. narazie tyle.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Albertpopo Pokaż post
    Miro nie przesadzaj, ja jestem po wymianie 1.6 na ASZ i nie ma tragedi, wszystko fajnie się wymienia jedynie kasa boli i nie ma z tym tak naprawde wiele roboty. Trzeba tylko wiedzeć co wymienić i wcześniej skompletować wszystkie części.
    chetnie spytam w jakiej kolejnosci zaczales wszelkei prace? i z cyzm miales najwiecej klopotow, ktore ewentualne elementy instalacji wymagaly specjalnej troski, wszelkie uwagi i spostrzezenia sa bardzo cenne, z gory dziekuje. Jesli uda mi sie zebrac wystarczajaco duzo informacji , (a troche juz wiem) to moze zrobie wzorowy opis dzieki ktoremu wielu innych audi-maniakow pokusi sie o swapa
    Ostatnio edytowany przez Coolfon - 26-02-08 o 08:01 Powód: złączenie postów

  5. #15
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Miquel-81
    Czyli co trzeba miec?
    macpersony
    pas przedni
    wiadomo ze silnik
    maglownica
    a jak z belkami pod spodem?
    skrzynia to oczywiste
    Jak lapami?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  6. #16

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zambrów
    Auto
    VW Golf
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    - Mcpersony owszem, ale nie jest to rzecz bezposrednio związana ze swapem silnika,
    - chlodnica w TDI jest wieksza wiec zeby mialo to wszystko rece i nogi trzeba zmienic chlodnice na upartego mozna podpiac pod chlodnice z 1,6
    - maglownicy wogole nie trzeba zmieniac bo po co ?
    - pod spodem niema zadnej belki tylko lawa od zawieszenia, silnik jest mocowany bezposrednio na podłuznicach jak w wiekszosci aut grupy VAG po 97 roku co wiaze odrazu za sobą fakt ze lapy silnika pasuja P&P generlanie mechanicznie wlozenie silnika do auta nie jest jakims wielkim wyczynem, najgorsza jest elektryka, ale tez nie jest to tak trudne zwlaszcza ze w tym modelu A3 wystepowal silnik ASZ w seri wiec podpiecie tego bedzie rowniez P&P jesli posiadamy kompletna wiązke z wtyczkami, szafa, ecu itp.

    IMHO taki swap w A3 1,6 jest totalnie bez sensu, ( bo zeby wygladalo to jak z fabryczny TDI trzeba wymienic bardzo wiele rzeczy włącznie z hamulcami i zawieszeniem i ukladem wydechowym ) Taki swap mialby tylko wtedy sens gdyby w tym modelu taki silnik wogole nie wystepowal fabrycznie. Gwarnatuje ze taniej bedzie sprzedaz auto i kupic odrazu fajnie wypasionego PDka, no chyba ze robi sie to dla wlasnej satysfakcji
    Ostatnio edytowany przez aw69 - 26-02-08 o 02:56

  7. #17
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A macie jakies fotki ze swapow?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  8. #18

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zambrów
    Auto
    VW Golf
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Ostatnio edytowany przez aw69 - 26-02-08 o 03:22

  9. #19
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    to to chyba mk3 co? Malo wspolnego z a3
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  10. #20

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ś-cie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Kolega Miquel-81 napisał że ma kompletnego golfa na części więc ma wszystko co jest mu potrzebne więc jak można nie widzieć w tym sensu. W przypadku takiego dobrodziejstwa jak drugie auto na części wystarczy wymienić wszystko co różni się od tego co ma teraz, kolega aw69 napisał konkrety z którymi się zgadzam z małym "ale" 1.6 z klimą ma pełnowymiarową chłodnicę więc nie trzeba jej ruszać. No niestety z wiązką trzeba trochę powalczyć i nic nie będzie pasować p&p no może poza kilkoma kabelkami ale poradziłem sobie z tym sam bez niczyjej pomocy i bez wykształcenia w tym kierunku no to chyba da rade.
    zmiana na ASZ

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •