Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 49

Temat: 1,9 tdi 130KM jak osiagnac 200KM ??

  1. #21
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miquel-81 Pokaż post
    Dzieki wszystkim za pomoc, wyciagam kolejne wnioski, i podjalem decyzje ze fitr stozkowy odpada, gdyz zbyt wiele smieci wciaga ta zabawka mimo zapewnien niektorych producentow.
    Zamierzam wszystko (w maire mozliwosci) zrobic sam, oprocz zestrojenia i programu, wiecie to daje duzo satysfakcji. W obecnej chwili przygotowywuje sie do swapa w koncu moje audi zostalo pokarane silniczkiem 1,6. po wszytskich przerobkach ktorych dokonalem w wygladzie zewnetrznym to grzech takim silnikiem straszyc.

    Ale wasze wypowiedzi daly do myslenia, male wnioski i konkluzje:
    * wtryski, miejmy nadzieje ze wytrzymaja
    * stozek odpada
    * intercooler bedzie napewno tylko powiedzcie konkretnie jakiej wilekosci powinien byc do optymalnej pracy
    * hamulce, zmienie zdecydowanie, ale czy same tarcze i klocki czy przewody tez??? Jakies propozycje??
    * sprzeglo? silnik ma 180 tys km ale wyglada jak nowka i tak samo pracuje, w pazdzierniku zostal sprowadzony z Niemiec, ale jesli to jakie sprzeglo??
    *ktos mi podpowiadal o odetkaniu wydechu, tylko ja mieszkam w Irlandii, jesli wywale kolektor to nie przejdzie przegladu, wiem ze sa wynalzki strumienice w obudowie katalizatora, ale tutaj sprawdzaja emisje spalin, to nie Polska wiec ??
    200ps z Twojego auta:

    Silnik ASZ plus skrzynia 6 - obowiązkowo, pamiętaj że ze skrzynią wchodzą nowe półosie etc.
    Turbo ARL
    większy IC- to nie ma być większy IC tylko ma być FMIC bo o ile się nie myle to w 1,6 go nie masz zupełnie a w ASZ jest SMIC(to dziadostwo z nadkola) który jest zdecydowanie za mało wydajny
    wtrysków nie wymieniasz bo ASZ to nie auto na wtryskach tylko na pompowtryskiwaczach.
    hamulce żeby mieć 312mm musisz wymienić zwrotnice z piastami, zaciski, jarzma, oczywiście tarcze i klocki. Do tego pomyśl o innym zawiasie,bo seria z 1.6 raczej się nie nada.

    skoro sprzęgło masz nówkę prawie to nie ma co szukać kosztów na siłę, zresztą mając silnik, jeśli masz kompletny ze skrzynią to wkładaj i nie myśl o wymianie sprzęgła. Seria spokojnie 390NM wytrzyma, jeśli moment zostanie poprowadzony z głową.

    KONIECZNIE wrzuć chłodnicę oleju, pamiętaj też o pompie paliwa do baku.

    kolektora radzę Ci nie wywalać, polecam kupić dobry ewentualnie sportowy katalizator - przepuszcza nawet podobno 90%


    Co tu dużo gadać, moim skromnym zdaniem chcesz wpakować się w kosmiczne koszta, zdecydowanie lepiej sprzedać benzynę i kupić bazę ASZ. Przyjedziesz wtedy do kraju, jeden dzień - wrzucisz turbo od ARLa, zrobisz program i masz 17X, dwa dni kolejne zostawiasz auto u rzeźbiarza i masz FMIC i chłodnicę oleju. Dostrajasz i masz 200. Pozdrawiam serdecznie.

  2. #22
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez elemenateur Pokaż post
    200ps z Twojego auta:

    Co tu dużo gadać, moim skromnym zdaniem chcesz wpakować się w kosmiczne koszta, zdecydowanie lepiej sprzedać benzynę i kupić bazę ASZ. Przyjedziesz wtedy do kraju, jeden dzień - wrzucisz turbo od ARLa, zrobisz program i masz 17X, dwa dni kolejne zostawiasz auto u rzeźbiarza i masz FMIC i chłodnicę oleju. Dostrajasz i masz 200. Pozdrawiam serdecznie.

    Swięta racja chyba ,ze kolega ma za duzo kasy i za duzo wolnego czasu i chęci to wtedy rozumiem i podziwiam

  3. #23

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ś-cie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    przestańcie chłopaka straszyć skoro ma już kompletnego dawcę części to o jakich kosmicznych kosztach mówicie, jeżeli oczywiście sam wykona przekładkę to 99.9 % kosztów ma za sobą. Problemem może być pożenienie elektryki beny i ropniaka ale da się to przeskoczyć łącząc kilka kabelków tak aby auto jeździło na tyle sprawnie aby dojechał do jakiegoś elektryka nawet w Polsce. Także jeśli to co pisze autor jest prawdą niech bierze się do roboty i wkleja foty a co do czego przykleić mogę podpowiedzieć puki mam to w miarę na świeżo w głowie. A teraz podepnę sie ze swoim pytaniem do właścicieli ASZ czy normalne jest że przy spokojnej jeździe na drugim biegu po wduszeniu gazu w podłogę koła zaczynają buksować podczas przyspieszania? gumy to 15" 205.
    zmiana na ASZ

  4. #24

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Clonmel. Irlandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Cool oplaca sie ale moze akurat TYLKO MI

    Troszke mnie rozbawily wasze wypowiedzi, gdyz napisalem juz kilka razy ze ja mam "cale" jezdzace auto - VW GOLF 1,9 tdi ( no nie do konca cale bo z rozwalonym dachem), wiec nie pisze o zadnym kupowaniu czesci, powtarzam , wszystko mam.(nawet felgi alu 17" z prawie nowymi oponami warte jakies 600 euro, tez z golfem)
    Mam zamiar wykonac to wsyztsko sam z pomoca mojego kolegi ktory jest z zamilowania elektrykiem. Wiec nie musze wydawac pieniedzy na mechanikow, naprawde potrafili by zedrzec.

    ostatecznie ktos powie no ale za golfa musialem tez zaplacic, to fakt , ale ja nie robie niczego bez przemyslenia, policzcie sami:
    za golfa 1,9 tdi 130 km 6-biegow z klima, 17" fele z 2001 roku jezdzacy z rozwalonym dachem, bez prawa rejstracji, po fajnych ukladach kupilem za jedyne 1500 euro. wiem wiem rewelka, za swoj silnik 1,6 ze skrzynia moge dostac 800 euro (nie liczac osprzetu, rozrusznik, alternator, chlodnice, przeplywomierz, to wsyztsko kosztuje. na szybko sprzedac to okolo 200 euro) czyli mamy juz 1000 euro. ale przeciez felgi tez myslalem kupic, nowki to najmniej 750 euro z oponami , czyli juz jestem 250 euro do przodu , o kurde juz zarabiam!!! ALe nie zapominajcie ze cala buda od golfa oprocz dachu i prawych drzwi jest do sprzedania, wszystkie airbagi ( to okolo 1000 euro z kokpitem, modulami i napinaczami pasow) oscyluje ze wraz z pozostralymi elementami zwieszenia z audi minimum jakie moge jeszcze dostac to jest 1500 euro + 250 wczesniejszych pieniazkow to razem minimum 1750 euro jestem do przodu. te pieniazki z prawdziwa przyjemnoscia wpakuje w audi A3 (modyfikacje silnika, naglosnienie i w planach biala skora) Wiec jesli ktos mysli ze tu trace wielkie pieniadze to jest w bledzie.
    Z glowa wszystko da sie zrobic

    a dla pewnych niedoinformaowanych osob chce tylko powiedziec ze audi a3 i VW golf sa an tej samej plycie, te same silniki, te same elelmenty zawieszenia (w zaleznosci od wersji silnikowej) czyli to tak jakbym z audi przekladal do audi. To narazie tyle.
    Obiecuje wsyztsko udokumentowac, troche to bedzie trwalo bo bede to robil po godiznach po pracy i weekendy, zaczynam napewno w marcu , mysle ze ebde potrzebowal; okolo 2 tygodni czasu.
    [/IMG]

    [/IMG]
    Ostatnio edytowany przez Miquel-81 - 28-02-08 o 21:25

  5. #25
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    widzę że kolega elemenateur nie widzi żadnego problemu ze sprzęgłem i 200 końmi z ARLa, w ogóle wszystko bez problemu. ciekaw tylko jestem komu wyszło w AUDI A3 200 koni. pogadaj ze skapolem i kimlerem to ci powiedzą że nie wyjdzie 200 koni, bo w a3 nie wychodzi i tyle. do tego 200 koni z arla nie jest takie proste. musi być bardzo zdrowy motor, także nie pisz bzdur. chłopak dobrze kombinuje. też bym tak zrobił. ale nie 1.9 TDI



    WSADŹ 2.0 TDi BKD. dużo lepszy pomysł. oddaj później do dobrej firmy tuningowej i zrób szybkie auto.
    A3 8P TFSI 326Hp, S3 8L 1.8T 290HP, GTI EDITION 30 350 HP... powered by CompSport...

  6. #26

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Clonmel. Irlandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    tylko ze do audi a3 8l jest bardzo skoplikowane juz wsadzic 2,0 tdi, gdyz audi a3 8P to juz wogole co innego.
    ja wam gwarantuje ze te 200 to sie da, torche checi i stekania ale dam rade, nie mowie kiedy to anstapi , ale obiecuje ze bedzie i przyjade na jaki zlocik do polski to sprawdzimy jak to latac bedzie

  7. #27
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ja wiem że się da bo mi brakuje tylko 10 Hp, ale nie na sprężarce od ARLa, tylko na większej.

    wcale nie jest tak źle z 2.0, napisz do SKAPOLa to ci powie co i jak.
    A3 8P TFSI 326Hp, S3 8L 1.8T 290HP, GTI EDITION 30 350 HP... powered by CompSport...

  8. #28
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Alan_bilstein Pokaż post
    widzę że kolega elemenateur nie widzi żadnego problemu ze sprzęgłem i 200 końmi z ARLa, w ogóle wszystko bez problemu. ciekaw tylko jestem komu wyszło w AUDI A3 200 koni. pogadaj ze skapolem i kimlerem to ci powiedzą że nie wyjdzie 200 koni, bo w a3 nie wychodzi i tyle. do tego 200 koni z arla nie jest takie proste. musi być bardzo zdrowy motor, także nie pisz bzdur. chłopak dobrze kombinuje. też bym tak zrobił. ale nie 1.9 TDI





    WSADŹ 2.0 TDi BKD. dużo lepszy pomysł. oddaj później do dobrej firmy tuningowej i zrób szybkie auto.

    jeśli ma wszystkie elementy do przekładki to jakoś nie widzę problemu ze sprzęgłem w takim motorze, skrzynia tam jest 6 , moment zostanie pociągnięty do ok 380-390 i z głową i nic nie będzie się sprzęgłu dziać. Sam latam na codzień toledem ze skrzynią od ALH i momementem 380NM. Nic się nie ślizga, nic się nie dzieje, na bank wszystko szybciej padnie, ale będzie to wtedy impuls do wrzucenia skrzyni 6. Co ma do rzeczy fakt że nie wychodzi w A3 200ps z ARL, przecież motor pochodzi z Golfa, jest identyczny jak w leonie, a dłubane leony jakbyś nie wiedział często po samym programie wychodzą w okolicy 185-190.
    Mówisz o wsadzeniu BKD ? po pierwsze koszta dla właściciela, po drugie chyba wiesz coś na temat turbin w BKD no nie ?

    oddaj do dobrej firmy = zgadzam się - polecam Dynosoft Wrocław. tam robiłem swojego pankracego

  9. #29
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    napisałeś żeby kolega kupił sobie ASZa, a nie przekładał silnika, więc odpowiadam że to średni pomysł.

    sprzęgło jak będzie styrane, albo ktoś mu zrobi nieciekawy pragram to się posypie...

    kupi BKD, założy gt22 i będzie latał, silnik ma dużo większy potencjał niż 1.9 tdi.

    co do dłubanych leonów to uwierz mi że wiem ile wychodzi z ARLa, jak przebiega moment itd.
    bez sensu płacić za turbine z ARLa, trza od razu dużą zakładać.
    A3 8P TFSI 326Hp, S3 8L 1.8T 290HP, GTI EDITION 30 350 HP... powered by CompSport...

  10. #30

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Clonmel. Irlandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Cool

    wiem panowie wiem zaloze gt22 bo jesli juz cos zmieniac to konkretnie, ale jednak zostaje z 1,9 tdi. . i tak bedzie latac, a tak wogole to czy z ta gt22 to trzeba modyfikowac kolektor czy psauje wszsystko??

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •