Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 49 z 49

Temat: 1,9 tdi 130KM jak osiagnac 200KM ??

  1. #41
    Armi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    różnie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Zaczynam myśleć, że nick pomocnik to nie przypadek

    A tak na serio to zestaw sprzęgła BTB, plus ewentualne obicie tarczy sprzęgła kevlarem (150zł) to chyba najlepsze rozwiązanie.

  2. #42
    Adi Rak's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leicester
    Auto
    Polonez
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Ja mam 178KM po samym sofcie na turbo ARL. Dwu mas zastąpiłem jednomasem a tarcze sprzęgła obitą mam okładziną mineralna i nic się nie dzieje z tym zestawem.

  3. #43

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przydworzyce
    Auto
    audi a3 1.9TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    witam
    panowie. chciałbym się zapytać o kilka rzeczy,
    1.pada mi turbina. w sumie to raz ją odcina a raz nie i czasami glosno (chodzi) jak przycisnę gaz i szybko puszcze.(będzie regeneracja lub nowa)
    2. chciałbym osiągnąć z niej około 160-170km. tylko konkretnie chodzi o to czy przy tej mocy niezbędne są przeróbki typu IC , większe turbo itp,których narazie bym raczej nie chciał.
    3.jaki jest mniej więcej koszt takiego zabiegu i gdzie taki mi zrobią w okolicach Warszawy, Radomia.


    Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi

  4. #44
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Okolice 170KM są osiągalne po programie na seryjnym, zdrowym silniku i osprzęcie .

  5. #45
    Koniec69's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    dokładnie 160-170 jest realne po zmianie softu ale nie wiadomo jak tam się ma Twoja seria.. jak będzie wyżyłowany program to będziesz miał duzą temp w dolocie i będzie turbo puchło na seryjnym icku ..

  6. #46

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    audi a3 8l 1.9 tdi 130km
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam wszystkich
    Mam takie pytanko czy mógłby ktoś konkretnie napisać jakie modele części wymienić aby osiągnąć taka moc 200-200+ w A3 8l 1.9tdi 130km ASZ 2001r 5d
    Jakie turbo, jaki cooler, jaki przelot, jakie hamulce i czy tylko tarcze i klocki czy coś więcej? Co jeszcze najlepiej wymienić? Proszę o konkretne modele części bo jest tego tyle że masakra a średnio się na częściach znam

  7. #47
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Hamulce masz male, bo z przodu 288, wiec przydaloby sie wrzucic chociazby 312mm na dobrych gratach, zmiana samych jarzm, tarcz i klockow.
    Turbo najsensowniej wsadzic gtb17, na zdrowych pompkach i z fmicem wyjdzie kolo 220.
    Wszystko jest opisane po kilka razy na forum, nic nowego nie robisz

  8. #48

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    A ja mam pytanko trochę inne niż wszyscy. Znalazłem na forum wiele przydatnych informacji lecz chciałbym się dowiedzieć co byłoby najlepsze w moim wypadku. Jako że moja turbina seryjna ASZ po wątpliwej jakości regeneracji ma problem z dołem, a i nalatane trochę już też, to wpadłem na pomysł wymiany na większą. Wyczytałem że przy takim zabiegu w większości przypadków musiałbym modyfikować układ wydechowy, co nie jest dla mnie problemem jak i inne przeróbki typu zmiana smic na fmic. Lecz zależy mi na tym żeby po takiej modyfikacji auto nie stało się głośne, ponieważ używam je na codzień, żeby nie wydawało jakiegos łutututu, nie mam zamiaru też iść w niedwiadomo jaką ilość koni - załóżmy że 220 km nie chciałbym przekraczać, oraz oczywiście żeby nie zostawiać chmury dymu. W skrócie chciałbym wstawić większe turbo ale nie chce żeby było głośno, chce żeby było "maksymalnie użytkowo" i czy w tym wypadku jest sens to robić czy zostać przy seryjnej. Aktualnie mam ASZ na programie 165/380 i przydymi tylko czasami, co jest akceptowalne i nie chciałbym żeby dymil dużo bardziej. Pozdrawiam

  9. #49
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny


Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •