Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Przekaźniki do świateł mijania polift

  1. #1
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny Przekaźniki do świateł mijania polift

    jako, że boli mnie bardzo brak zenonów z aucie, oraz przywykłem do oświetlenia w polonezie borewiczu (w sumie dalem sobie na droge prawie 400W na dlugich ) postanowiłem poprawić sobie oświetlenie drogi przed moja a3. sprawdziłem napięcie pomiędzy aku a kostką lampy- przy odpalonym silniku uciekało mi około 1V! czyli na kostce miałem wynik 13.50V, na plusowym i minusowym kablu, oraz pomiedzy nimi. wniosek: światełkom brakuje napięcia!

    zacząłem od ustalenia, co jest od czego w instalacji (moge sie mylic co do kolorów, ale nie co do numeracji przy wtyczce):
    4. kabel masy - brąz
    3. kabel postojówki - szary
    2. kabel drogowego - biały
    1. kabel mijania - żółty

    podłączenie wykonujemy na 2 przekaźnikach, osobno dla kazdego światła- prawej i lewej strony ( jak padnie przekaźnik, to padnie jedna lampa a nie 2)

    ja wykonałem adaptery, do podłączenia do oryginalnej instalacji, żeby nie trzeba było nic ciąć i w razie w podlaczyc oryginał i dalej miec światła. działa to według takiego schematu :
    opisalem na nim odwrotnie kable w lampie, 1to4 4 to 1


    potrzebne nam bedą, żeby zrobić to porządnie:

    kupiłem te na allergo:
    2 gniazda 1J0973724 z pinami i gumeczkami
    2 wtyczki 1J0973824 z pinami i wtyczkami
    to kupiłem na mpartner.com.pl- tanio dość maja rzeczy elektroniczne tego typu
    2 przekaźniki z podstawkami bez przewodów
    2 bezpieczniki 10 A z podstawkami
    kable 2,5mmkw - kupiłem po 3 metry czerwonego, czarnego i niebieskiego, wiele nie zostało
    metr kabla 1,5mmkw
    peszel ciety 10/7mm 5m- zostało mi na potem
    opaski zaciskowe
    rurki termokurczliwe
    konektorki oczkowe

    realizacja praktyczna jest taka : nie tniemy nic, a dopinamy do instalacji ori.

    zaczynamy od połączenia kabli od długich i postojówek kablem na oko 30- 40 cm, żeby dało się przekaźniki wygodnie umiejscowić, między kostką a wtyczką:


    łączymy styk 87 ze stykiem bezpiecznika:



    kable 1 i 4 z 1J0973824 (wtyczki) laczymy kablami ze stykami 85 i 86 przekaźnika (połowa długości łącznika -po 15-20 cm) - te nie musza miec 2,5 mmkw, bo steruja cewka



    kabel z wyjscia bezpiecznika do 1 1J0973724 (gniazda)


    ostanimi kablami sa masowy do 4 w 1J0973724 oraz plusowy do 30 przekaźnika ( nie mam ich długości, bo nie mierzyłem i nie pamiętam ) po przymiarce dlugości zarabiamy na nie konektory oczkowe:


    87a przekaźnika zostaje wolny. zarabiamy sobie też jak na powyższym foto peszlem (10mm) kable, lepiej wygladaja i sa lepiej zabezpieczone.

    wpinamy wtyczki- trzeba je najpierw pozabezpieczac, ruszając różowymi elementami- łatwiej samemu poruszać śrubokretem niż wytlumaczyć.

    przekaźniki mocujemy, na przykladzie prawego do zbiorniczka, a lewy przyklejamy pod lampe


    kabel minusowy przykrecilem do mocowania filtra ropy z prawej, prsto do aku z lewej. plusowy prawy pociagnąłem oryginalnym peszlem z instalacji do czujnika zamka, a potem w nowych peszlach- za linka zamka, aż do kabla od rozrusznika i do aku. prawy spotyka ten sam kabel i idzie tym samym peszlem jak najszybciej sie dalo, żeby wyglądało to estetycznie:



    tu jak ktos sie dopatrzy to widac niebieski kabel do lewego przekaznika, jak wchodzi do peszla:


    i w aku:




    efekt jaki mi sie udalo uzyskac, to 14.47V przy 14. 53V na klemach akumulatora. lampy świeca wyraźnie lepiej, nie mam jednak żadnej foty przed, wiec nie bedzie dobrego porównania do tego co jest po.


    nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za waszą nieodpowiedzialność- modyfikacje wprowadzacie w autach sami, ja opisuje jedynie jak zrobilem w moim aucie.








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=6b30c...f8bedd7f67ae98
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 17:41

  2. Podziękowania dla Xprot za pomoc w problemie

    jorguson (01-10-13)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •