Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Problem z kierownicą polift. Klakson + dziwne "trykanie".

  1. #1
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny Problem z kierownicą polift. Klakson + dziwne "trykanie".

    Witam,


    Ostatnio zamontowałem kierownicę od polifta i mam z nią pewien problem a raczej mały mankament. Ogólnie chodzi bardzo dobrze tak jak chciałem, ale... Nie mogę podłączyć klaksonu, jest jeden uchwyt na wejście od przewodu z końcówką a drugiego tak jak w kierownicy przedliftowej nie ma, drugi przewód to pewnie masa (bo co innego może być?), a masa jak to masa niby gdziekolwiek może iść, ale jak podłączę ją do kierownicy to niestety cały czas jest włączony klakson i pika i pika. Jak przyczepię ją gdzie indziej to niestety klakson nie działa, jak z mostkuję te dwa przewody to nadal cały czas działa klakson i trochę zgłupiałem już.

    Druga sprawa przy kręceniu kierownicą słychać takie "trykanie" jakby, nie jest to tak bardzo uciążliwe ale zastanawiam się od czego to może być? Tak jakby coś np. latało w środku i nie jest to żaden przewód ani nic takiego.

    PS.
    Na zdjęciu zaznaczyłem gdzie wchodzi ten jeden z przewodów, a drugi właśnie nie wiem gdzie ma iść, żeby ten klakson działał?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 19-05-19 o 21:17

  2. #2
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ktoś coś pomoże? Albo może wrzucić zdjęcie swojej kierownicy po odkręceniu AIRBAGa?

  3. #3
    matek600's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Mase montujesz do tej blaszki co masz na zdjeciu,ona jest na 3 sprezynach,jesli po podlaczeniu do niej klakson caly czas dziala to masz gdzies przejscie na mase

  4. #4
    Sebq89's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sandomierz
    Auto
    ccco
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Patryk14 Pokaż post
    Druga sprawa przy kręceniu kierownicą słychać takie "trykanie" jakby, nie jest to tak bardzo uciążliwe ale zastanawiam się od czego to może być? Tak jakby coś np. latało w środku i nie jest to żaden przewód ani nic takiego.
    tasma air-bag panie kolego, mialem podobny problem u siebie.

  5. #5
    Mateov's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła & Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hej,

    Mam podobny problem w A3 8L 97R. zamontowałem kierownice z mojej 8P gdzie były 3 blaszki podpięte w kierownicy, niestety złącze do taśmy w A3 8P a 8L jest inne, wiec wiązkę przełożyłem z 8L z dwoma blaszkami/przewodami do kierownicy które idą no i klaksonu nie ma, nie słychać przekaźnika. Chciałbym się wpierw dowiedzieć czy ilość przewodów 2/3 ma znaczenie przy klaksonie ? Czy na 2 tez powinno działać chociaż klakson z jednej strony? Bo jeśli to nie wiązka to biore się za przekaźnik

    Bo niestety nie przyszło mi na myśl sprawdzić czy na starej kierownicy klakson działał , a kierownicy już nie mam starej żeby sprawdzić te opcję. Ogólnie przekaźnika nie słychać, tylko nw czy wina jest ilość przewodów w wiaZce czy sam przekaznik

    Będę wdzięczny za pomoc

  6. #6
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Pokaż zdjęcia jakieś. A najlepiej sprawdź na krótko łącząc konektory przy wyjętej poduszce czy zadziała klakson. Jak nie to wtedy sprawdź bezpiecznik i przekaźnik.

  7. #7
    Mateov's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła & Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Pokaż zdjęcia jakieś. A najlepiej sprawdź na krótko łącząc konektory przy wyjętej poduszce czy zadziała klakson. Jak nie to wtedy sprawdź bezpiecznik i przekaźnik.
    Hej,

    Wiesz co wyglada u mnie to identycznie jak w poście ostatnim wątku:

    https://www.a3-club.net/forum/showth...mienn%B1/page2

    Tylko nikt tam koledze nie odpisał. Kierownica z A3 8P ma wiązkę inna do taśmy niż 8L (o czym nie wiedziałem) i wiązka z 8P przedlifta ma 3 wtyczki na kierownicy wpinane do blaszek. A kierownica z 8L przedlifta ma 2 wtyczki przypinane do blaszek kierownicy w standardzie . No i założyłem kierownice z 8P ale przełożyłem cała wiązkę z 8L i mam tylko 2 blaszki wpięte a standardowo są 3 i temu nie wiem czy złe podpiąłem blaszki, trzeba coś zmostkowac czy co uczynić, bo jestem laikiem samochodowym i nie wiem (:
    No i przy klikaniu przekaźnika nie słychać, ale przypuszczam ze przyczyna jest złe założone blaszki na kierownicy lub brak tej jednej.

    Może zadam dla was śmieszne pytanie, ale dla mnie bardzo normalne Czy przykładając do siebie obie wtyczki nie wywali mi żadnych błędów airbaga lub nawet strzeli poduszka? Czy odpiąć airbaga przy próbie klaksonowej zwierania blaszek?

  8. #8
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Zmostkowana masa w dwóch miejscach jest podyktowana mechanizmem działania włącznika klaksonu. Będziesz musiał zrobić takim mostek żeby działał klakson. Sprawdź w ogóle na początek czy klakson działa w ogóle żeby potem nie główkować. Odepnij klemę masową akumulatora, wyciągnij poduszkę powietrza, załóż ponownie klemę, kluczyk w pozycji zapłon, zewrzyj dwa konektory ze sobą. Jak nie będzie dźwięku klaksonów, to sprawdź przekaźnik i bezpiecznik.

  9. #9
    Mateov's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła & Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To znaczy bezpieczniki są okej napewno, wiec albo przekaźnik 53, albo te blaszki . W mojej starej a3 był i przekaźnik i klakson uszkodzony, ale tam była kierownica nie zmieniana wiec takich problemów nie miałem. Ogólnie dziękuje Ci za podpowiedz zabiorę się za to z Twoja pomocą i dam znać

  10. #10
    Mateov's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła & Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Problem ogarnięty.

    Po zwarciu obu blaszek klakson zatrąbił. Okazało się ze kierownica z 8P również pasuje. Woec potrzebna jest wiązka ze starej kierownicy, a blaszki dwie należy podpiąć do złączy które są obok siebie u góry kierownicy, złącze 3-Cie puste zostawić wolne na samym środku kierownicy które jest i będzie śmigać

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •