Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Problem z gwałtownym hamowaniem auta po puszczeniu pedału gazu, tylko na"LPG"

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Question Problem z gwałtownym hamowaniem auta po puszczeniu pedału gazu, tylko na"LPG"

    Witam, dodam że to samo się działo na Stagu 4 Plus jak i teraz na Techu 224. Czyli po puszczeniu pedału gazu auto gwałtownie hamuje szarpiąc. Nie pomylić szarpania z dodawaniem gazu. Miał ktoś już taki objaw? Dzieje się to tylko na gazie. Dodam że wtryski to Barracud'a na przewodach po 2cm bezposrednio w kolektor. Dysze 2.1 na ciśnieniu 1.3 bar. Tu mam plik ustawień http://www70.zippyshare.com/v/55858947/file.html nie przerazić się jak nie będzie zebranych map gazowych bo jestem w trakcie zbierania benzynowych na nowo procedura po kiepskich zbiorach przez gazownika...
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 14:49

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zimny VAG.... poszukaj w necie.

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Zimny Vag w tym przypadku nie działa, tak jak na Stagu zubożenia na zimnym. Raczej nie muszę szukać bo możliwie co się dało wykorzystałem w ustawieniach.
    Tu na forum o ile pamiętam jest kolega co ma taki sam silnik oraz sterownik, jestem ciekaw jak on się uporał z tym problemem. Może kiedyś zajrzy na forum

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    log z techa wiele by wyjasnil.

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Zimny VAG nie działa, już obadana sprawa... problem tkwi w nie poprawnym algorytmie sterownika LPG. Czyli nie potrafi sobie poradzić z funkcją wygrzewania katalizatora gdzie czasy lecą na łepka i póki silnik nie osiągnie 49stopni będzie szarpać, da się emulatorem to załatwić ale wtedy mapy ecu się rozjeżdżają więc to żadne rozwiązanie. A stag i tech nie chcą pomóc, ostatni raz założyłem Polski bubel co z głupotą sobie nie radzi.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez midseneer Pokaż post
    Zimny VAG nie działa, już obadana sprawa... problem tkwi w nie poprawnym algorytmie sterownika LPG. Czyli nie potrafi sobie poradzić z funkcją wygrzewania katalizatora gdzie czasy lecą na łepka i póki silnik nie osiągnie 49stopni będzie szarpać, da się emulatorem to załatwić ale wtedy mapy ecu się rozjeżdżają więc to żadne rozwiązanie. A stag i tech nie chcą pomóc, ostatni raz założyłem Polski bubel co z głupotą sobie nie radzi.
    Ja jakoś potrafie ustawić na stagu i na techu że nie szarpie wiec moze zmien gazownika.

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ty masz u turbowione auto a ja mam doladowane powietrzem gdzie dochodzą zmienne fazy rozrządu. Jak technik z Ac rozłożył ręce to tym bardzie ty byś poległ. Ja sam sobie jestem gazownikiem na ta chwilę i rozwiązanie to prawdopodobnie brc. Nie jeden taki jak ty był pewny siebie.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez midseneer Pokaż post
    Ty masz u turbowione auto a ja mam doladowane powietrzem gdzie dochodzą zmienne fazy rozrządu. Jak technik z Ac rozłożył ręce to tym bardzie ty byś poległ. Ja sam sobie jestem gazownikiem na ta chwilę i rozwiązanie to prawdopodobnie brc. Nie jeden taki jak ty był pewny siebie.
    Kolego , a czy ja napisałem że u mnie ? Zestroiłem nie jedno 1.8 20V 125km na stagu , techu , brc, stella epigaz i na żadnym nie ma szarpania. Masz problem z gazownikiem albo zepsute.

    Techniki z AC to się ode mnie uczyły jak im błędy w ich sofcie wskazywałem. Więc kolego zmiarkuj co piszesz.

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Auto leci wkrótce do Białegostoku do siedziby firmy, w tej chwili jest podłączony rejestrator, sterownik to qbox a poza tym dużo osób do mnie pisze w tej sprawie na "pw" odnośnie czy już coś zrobili z problemem szarpania. Wiesz że Algorytm nie radzi sobie z funkcją przyspieszania rozgrzewania katalizatora? Wiesz że producent nic z tym nie zrobił od samego początku?
    Wiesz że nie ma problemu na BRC? Wiesz że z bezradności rozłożył byś ręce?

    Ta funkcja przyspieszająca nagrzanie katalizatora działa przy
    temperaturach rozruchu od -9 do +39 °C.
    --Działanie funkcji zostanie przerwane przy wystąpieniu jednego
    z następujących stanów:
    -– Prędkość obrotowa powyżej 4000 obr./min.
    -– Obciążenie silnika powyżej 7,0 ms
    -– Błędy z pamięci błędów przepływomierza powietrza i
    czujnika temperatury płynu chłodzącego
    -- bilans energetyczny powyżej 1,0
    -– prędkość powyżej 55 km/h
    -– współczynnik korekty ciśnienia atmosferycznego mniejszy
    niż -20 % (grupa wskazań 01
    -- Po przerwaniu działania funkcji wskazanie bilansu
    energetycznego zatrzymuje

    A wiesz że jak auto jest sprawne i zagazowane to będzie się tak działo póki... więcej nie powiem.
    Ale dodam że sterownik stag nie pracuje w czasie rzeczywistym ani z predykcją, tylko czas wtrysku gazu jest obliczany na podstawie czasu wtrysku benzyny z poprzedniego cylindra ( chodzi o to, że nie poprzedniego czasu wtrysku cylindra (n-4) tylko poprzedniego wtrysku benzyny (n-1) )

    A i przy okazji nagram Ci osc i zobaczysz sobie jakie długie czasy są podczas działania tej funkcji.
    Ostatnio edytowany przez midseneer - 17-03-14 o 19:09

  10. #10
    Chmiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hehe a to dobre Ty chcesz lecieć do Białegostoku na strojenie a ja mając gazować auto to bym leciał(jestem z okolic Białegostoku) do gregora Też na początku interesowałem się stagiem w Białymstoku ale jednak to duża firma i bym pewnie został potraktowany ogólnikowo. Dostał by moje auto jakiś jeden z wielu pracowników...zrobił by to co ze wszystkimi innymi autami i tyle. Dawaj Pan kasę i zabieraj. No ale każdy sam podejmuje decyzje.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •