Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 80

Temat: Analiza logów a3 1,8T ARY

  1. #11
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez evoria Pokaż post
    Niebardzo rozumię jak mam osiągnąc na serii te 200ps?
    Co to jest to DP?
    Jak osiągnąć? Wgrać program zwiększający delikatnie osiągi Oczywiście porządny nie druciarski program bo robiąc to byle gdzie narobisz sobie więcej kłopotów niż będzie z tego pożytku

    DP do downpipe czyli po prostu pierwszy odcinek wydechu od turbo. Montuje się DP z większym przekrojem np 3' co likwiduje wąskie gardło w okolicach plecionki wydechu. Do tego porządny TIP z nierdzewki i dostajesz kolejne gramy przepływu Zerknij sobie w mój temat mam dokładnie to samo auto co ty, jestem po montażu LPG, montażu DP i TIPa i programie. Aktualnie jest ok 210KM i 300Nm. Różnica niby tylko 30KM ale w jeździe nie to auto

    Możesz sobie też odgrzebać mój temat w diagnostyce i zerknąć jak powinna wyglądać zdrowa seria. Tobie jedynie pełny obraz psują stuki reszta wydaje się być ok więc nie jest źle ja miałem więcej wydatków.

    Co do zamulania to może masz po prostu źle wystrojone LPG? Wrzuć logi na LPG to Ci gregor coś zapewne podpowie Kupuj świece i wrzucaj nowe logi bo szkoda silnika na tych stukach. Możesz też wrzucić BKR6E albo BKR7E jeśli chcesz podnosić moc. Tyle że wymieniasz co 10tys ale lepsze moim zdaniem to niż ufać że platyny wytrzymają te 30tys A cena PONAD 3x niższa więc warto moim zdaniem. Przy okazji też częściej zerkasz do silnika i widzisz czy Ci przypadkiem uszczelka nie popuszcza oleju

    Pozdrawiam

  2. #12

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polkowice
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Ok juz wszystko rozumię chodzi o dobry program. Jak pozbendę się tych stuków to będę myślał co dalej.
    Wielkie dzięki Arkadius88 za pomoc i gratuluje autka i tych modów, fajnie to wszystko wygląda i pewnie nieźle jeźdz.
    Jutro wymienie świece na PFR6Q, bo już zakupiłem, co masz na myśli z tym puszczaniem oleju? Dziś chciałem wymienić świece ale zrezygnowałem bo wole to zrobić na zimnym silniku po wyjęciu klucza był lekko zabrudzony oleje. Z tego co narazie zauważyłem to jest możliwość że silnik bierze mi znikome ilości oleju.
    Logi z LPG zrobie dopiero po wizycie u gazownika i regulacji, bo to on mi podpowiedział o nieszczelności.

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polkowice
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Witam, nowe logi po wymianie świec:
    Grupy: 020,114,115 - http://vaglog.rtnet.pl/evoria_145118.html
    Grupy: 033,020,120,033,020,120 - http://vaglog.rtnet.pl/evoria_145119.html
    Grupy: 002,020,120,002,020,120 - http://vaglog.rtnet.pl/evoria_145121.html
    Grupy: 033,115,118,033,115,118 - http://vaglog.rtnet.pl/evoria_145122.html
    Grupy: 003,031,033 - http://vaglog.rtnet.pl/evoria_145123.html

    Logi statyczne: Grupy: 003,032,033,003,032,033 - http://vaglog.rtnet.pl/evoria_145120.html

    Coś się źle zapisało bo w niektórych grupach jest do porównania logi z poniedziałku i z czwartku.

    Przy wymianie świec było w niektórych gniazdach odrobina oleju czy to kwalifikuje uszczelke klawiatury do wymiany??

    Z góry dziękuję za zainteresowanie

  4. #14
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Hmm nadal sporo stuku.. Jakie lejesz paliwo? Turbo za to wstaje jak marzenie

    Co do tego oleju to zależy ile. Ja wymieniłem uszczelkę na nowego elringa a i tak trochę się poci więc nie ma reguły. Ale silikonem uszczelniał nie będę..

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polkowice
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Paliwo leje zwykle z Shella, a gdzie te stuki widac w ktorej grupie i co to moze jeszcze byc? Ten olej na swiecach to w minimalnej ilosci jak bede mial troche wiecej czasu to i tak ta uszczelke wymienie.

  6. #16
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie tankuj na Shellu taka moja rada Raz że nie mają 98 a dwa to że na ich paliwie też miałem stuki u siebie. Zalej 98 na BP chociażby i zrób logi jeszcze raz. Stuki masz na logu 020 na wszystkich cylindrach powinny być same zera

    Log (36 - 003,020,115)
    Tu masz dla porównania moje logi na PB. Nie sugeruj się doładowaniem ani przepływem bo raz że u mnie jest inny a dwa że jeszcze nie wygląda to tak jakbym chciał Ale stuki czyste jak widzisz. Mogą się zdarzyć na 1-2 cylindrach jakieś tam drobne stuki ale nie takie jak u Ciebie

  7. #17

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Arkadius88, tu naprawdę nie ma co się sugerować marką stacji benzynowej. Jeden będzie chwalił paliwo na BP a drugi na SHELL. Ja osobiście sam lałem BP ultimete 98 i miałem większe stuki niż na radzieckim 92 oct. Aktualnie leje LPG oraz PB na LukOil i jest wszystko w porządku.

  8. #18

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polkowice
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Już wszystko widze, a co do paliwa to mam narazie pełny bak więc troche to potrwa nim wyjeżdże wszystko.
    Powiedzcie mi jeszcze co to jest w grupie 033 PreCat O2 Reg -10-10% pierwszy odczyt, nie mam tego za dużo, bo w logach Arkadios88 jest od -5 do 6.
    Oprucz paliwa to co jeszcze powoduje te stuki?

  9. #19

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez evoria Pokaż post
    Oprucz paliwa to co jeszcze powoduje te stuki?
    Może być wiele rzeczy, te świece już zmieniłeś?

  10. #20
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez evoria Pokaż post
    stuki?
    tak w ramach ścisłości do spalania stukowego to jeszcze troche, narazie to cofanie zapłonów
    Cytuj Oryginalnie napisane przez evoria Pokaż post
    grupie 033 PreCat O2
    tu masz korekty, jakie robi ECU, czy ten odczyt gdzie masz duze korekty czyli 15-16 to PB?
    czy przed robieniem logow kasujesz błedy nawet jak ich nie ma?
    tutaj masz troche ubogo, moze to być pompa paliwa, filtr , ale to lepiej aby sie Gregor10 fachowo na ten temat wypowiedział

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •