Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 25

Temat: Pompa powietrza wtórnego - pytanie

  1. #11
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Mi tez nie za każdym razem się załącza. Najczęściej tak ale są poranki gdzie jej nie słychać. Ona ma za zadanie dopalanie resztek pozostałych w układzie (katalizator). Może akurat tego dnia nie ma potrzeby tego dopalać.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi ...... Quattro

  2. #12
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie z tego co wiem powinna zawsze się odpalić na zimnym silniku. W moim furaku załącza mi się na zimnym i nie robi sobie przerw na kilka dni. I nic nie dopala w katalizatorze, bo jaki to ma związek z katalizatorem? Pompa wtórnego obiegu ma za zadanie wzbogacić mieszankę żeby się lepiej dopalała w zimnej komorze silnikowej - lepiej dopalona mieszanka = mniej zanieczyszczeń. I jest założona żeby auto spełniało normę euro 4. Pracą tej pompy steruje ECU silnika w zależności od tego, jaką sobie ściągnie temperaturę z czujników.
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ciechanów
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaktus Pokaż post
    Pracą tej pompy steruje ECU silnika w zależności od tego, jaką sobie ściągnie temperaturę z czujników.
    ale o jakie czujniki chodzi i gdzie się znajdują może jakiś niedomaga pozdrawiam

  4. #14
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Chodzi o czujniki temperatury silnika oraz powietrza w dolocie. Ten od powietrza w dolocie znajduje się na przepustnicy a ten drugi gdzieś na bloku silnika ale nie pamiętam w którym miejscu, więc trzeba by było pokopać w serwisówkach i go znaleźć.
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ciechanów
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaktus Pokaż post
    Chodzi o czujniki temperatury silnika oraz powietrza w dolocie. Ten od powietrza w dolocie znajduje się na przepustnicy a ten drugi gdzieś na bloku silnika ale nie pamiętam w którym miejscu, więc trzeba by było pokopać w serwisówkach i go znaleźć.
    z tego co czytałem to czujnik temperatury powietrza w dolocie jest w moim przypadku znajduje się w przepływomierzu którego niedawno wymieniłem na nowy bosch ,
    a czujnik temperatury silnika jest w króćcu wodnym wymieniłem go ponieważ źle wskazywał temperaturę na zegarach , ale tu zakupiłem i zamontowałem zamiennik, zegar teraz pokazuje normalnie i myślałem że usterkę naprawiłem , czy ten czujnik może źle wskazywać temperaturę poniżej 60 stopni bo na zegarze jest od 60 do 90 i w tym zakresie ładnie wskazuje i na 90 stopniach wskazówka zatrzymuje się i tak trzyma

  6. #16
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak masz rację ...zapomniałem o tym dwu obwodowym czujniku temp. czynnnika chłodzącego. Ale o ile mnie pamięć nie myli to powinien być jeszcze czujnik temp. na bloku silnika. W moim parchu mam też sondę na przepustnicy a na przepływce nic takiego sobie nie przypominam bo widziałem tam tylko jeden drucik. Trzeba by zerknąć na schematy Twojego silnika i SAI. Może coś dzisiaj wykopię z ELSY i tu zapodam.
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  7. #17

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KIELCE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    witam gdzie taki przekaznik pompy wtornego powietrza moze sie znajdowac w audi a3 8p

  8. #18

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ciechanów
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    mam pytanie w sprawie tego zaworu kombinowanego gdyż zauważyłem że po zatrzymaniu i wyłączeniu zapłonu słychać jakiś dziwny dźwięk piszczenia z tego zaworu
    otwierania lub zamykania czy to jest normalne i czy ma wpływ na moc auta
    pozdrawiam

  9. #19

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    U mnie pompa zawsze się załącza na zimnym silniku. Zawsze ją słychać i po jakimś czasie (kilku minutach) się wyłącza. Także niby działa. Jednak Podczas jazdy zapala mi się chceck engine i już nie gaśnie dopóki nie skasuje się błędu. Byłem podpiąć u mechanika pod komputer i powiedział mi, że to błąd właśnie od tego układu. Że albo przekaźnik albo coś innego w tym układzie. Kazał mi sprawdzać czy rano zawsze się włącza ta pompa, no i zawsze włącza się. Nie chcę pakować pieniędzy w naprawianie czegoś co niby działa. Ewentualnie nie działa ale jest mi zupełnie niepotrzebne w aucie a wyświetla tylko błąd. Jest jakaś możliwość wyłączenia tego poprzez zmiany w komputerze?

  10. #20
    werkiuuu_'s Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Tarnowskie Góry, Śląsk
    Auto
    Audi a3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam panowie. Gdzie jest umieszony przekaźnik pompy powietrza wtórnego? Nie potrafię go znaleść a samochód pali mi 13.5l.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •