Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: zaniżone spalanieu po zalozeniu lpg

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waganiec/Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny zaniżone spalanieu po zalozeniu lpg

    Witam, mam audi a3 1.8t arx w quattro. Wczoraj odebralem autko od gazownika i od razu zauwazylem ze komputer pokladowy zaniza spalanie i to mocno. Co moze byc nie tak? Instalacja jaka mam to stag 4 plus, kme silver, wtryski omvl reg fast.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:47

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    fis powinien zanizac okolo 20% jak jest inaczej to instalka zle skonfigurowana

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waganiec/Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Predzej pokazywal przy 140km/h 8,5-9l spalanie w danej chwili. Jak jechalem do 100 i rowno trzykalem predkosc to ok 7l a na drugi dzien jak odebralem to pokazuje 4l przy 100km/h a przy 140km/h jakies 6, 5l. Wtedy przy przyspieszeniu i cisnieciu potrafil pokazac 30-40l i srednia na 100 mialem z reguly 9-11l w zaleznosciu czy delikatnie jezdzilem a teraz o dobre 3l mniej pokazuje. W dodatku teraz jak po stoi z jeden dzien i zapalam to dopoki ssanie jest wlaczone to tak jakby nie chodzil na wszystkie cylindry, obroty faluja i silnik jakos dziwnie nie rowno chodzi, jak ssanie sie wylacza to wszystko sie stabilizuje. Predzej rowniez byl problem na ssaniu, byl on opisany w innym moim temacie. Tyle ze teraz po zalozeniu gazu objaw sie pogorszyl i to bardzo

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Proste- instalacja jest niewystrojona. Trzeba przeprowadzić kalibracje na korekty obd

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    a4
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Exclamation

    Cześć. Ostatnio przytrafiła mi się okazja, żeby jechać w dość długa trasę i mam kilka pytań które chciałbym zadać w związku ze spalaniem. Posiadam silnik 1.6 akl oraz instalacje sekwencyjna. Zanim wskoczyłem na autostradę jechałem droga 50-90km/h ruch dość płynny, bez korków. Po zagazowaniu do pełna oraz przejechaniu ~98km zatankowałem ponownie i o dziwo weszło mi 6.5l lpg. Później autostrada 120-180km/h i znowu tankowanie po ok 100km i gazu weszło już 8.5 litra. Przez cały czas klima była włączona. Teraz pytanie do Was, czy to spalanie nie jest zbyt małe? Czy ono nie ma złego wpływu na kondycje silnika, wypalanie gniazd etc? Pewnie większość z Was chciałaby mieć takie spalanie, ale czy ono jest racjonalne, zdrowe dla silnika? Dość krótko mam to auto i cały czas je poznaje stąd te dziwne pytania. Dzisiaj podpiąłem audi pod kompa i wyskoczyły dwa błędy:

    01243 - Intake Manifold Changeover Valve (N156)
    26-10 - Output Open - Intermittent
    00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation
    19-10 - Lower Limit - Intermittent


    Dodam, że ten pierwszy pojawia się dość często, ten druku pojawił się po ostatniej podróży.

    Czy takie coś jest 'normalne'? czy powinienem czym prędzej udać się do gaziarza żeby go skalibrował? Co mogę ewentualnie jeszcze sprawdzić na własną rękę, żeby czegoś nie zepsuć? Nie wiem jakie jest spalanie BP, benzyna służy mi do odpalania.
    Ostatnio edytowany przez zarezerwowane - 19-08-17 o 13:30

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •