Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 26

Temat: Awaryjne blokowanie drzwi - brak możliowości otwarcia drzwi z zewnątrz i wewnątrz

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelcz laskowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    hej czy udalo ci sie komus rozwiazac ten problem ? przepraszam za odkopanie tematu ale mam idetyczny problem drzwi od pasazera otwieram tylko od sierodka .

  2. #12

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    eire
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Problem rozwiązany. Padła elektronika w zamku. Został wymieniony "zamek drzwi z wyłącznikiem drzwiowym" strona prawa. Numer części: 4F0839016.

  3. Podziękowania dla risto za pomoc w problemie

    ogryzek (15-11-15)

  4. #13
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    @ogryzek musisz wyjąć zamek, rozebrać go na części i wyczyścić styki silniczka sterującego zamkiem. Jeśli nie masz ochoty/możliwości to zakup używany lub nowy zamek i go zwyczajnie wymień.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  5. Podziękowania dla Jackq za pomoc w problemie

    ogryzek (15-11-15)

  6. #14

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelcz laskowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dzieki za pomoc dzis znalazlm troche wolnego czasu i poszdlem za rada kolgi Jackq i rozkrcilem zamek teraz dziala ale otwiera z pilota dopiero po 4 nacisnieciu pozostale drzwi dzialaja prawidlowo naciskam raz otwieram drzwi kierowcy potem drugi raz i otwieraja sie wszystkie pozostale oprucz tych nieszczesnych drzwi pasarzera musze nacisnac 4 razy. czy teraz musze kupic nowy zamek czy moge jeszcze cos zrobic dzieki za pomoc.

  7. #15

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelcz laskowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dodam jeszcze ze mam taki blad 00929 włącznik centralnego zamka drzwi pasazera i teraz niewiem czy to zamek czy modul.

  8. #16
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ogryzek Pokaż post
    dodam jeszcze ze mam taki blad 00929 włącznik centralnego zamka drzwi pasazera i teraz niewiem czy to zamek czy modul.
    https://translate.google.pl/translat...29&prev=search

  9. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    ogryzek (15-11-15)

  10. #17

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam. Mam podobny lecz inny problem i nie mogę go rozwiązać. Otóż jakiś czas temu zamek centralny przestał mi zamykać drzwi pasażera więc zamykałem go ręcznie rygielkiem w drzwiach. Drzwi pasażera otwierałem od środka poprzez pociągniecie klamki dwukrotnie. Nie przeszkadzało mi to bardzo więc nie śpieszyłem się żeby zaglądnąć do zamka. Teraz natomiast drzwi nie reagują na nic i nie otworze ich ani od środka ani od zewnątrz. Zacięły się na dobre. Ma ktoś pomysł jak je mogę otworzyć? Pozostałe drzwi działają dobrze.

  11. #18
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Prawdopodobnie zblokował Ci się język zamka ... ostatnio też zaczęły mi się podobne objawy przy najmniej otwieranych drzwiach, spryskałem WD-40, Rozruszałem język w zamku i jest ok, dodam tylko że język chodził z dużym oporem. Podejrzewam że teraz właśnie ten język zblokował Ci się i chyba bez ściągnięcia boczku i przedostanie się do zamka innej opcji nie będziesz miał...

    Albo spadło cięgno ... tak czy siak trzeba będzie ściągnąć boczek i jakoś się tam dostać

    tapnięte z S7 edge

  12. #19

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Od kilku dni mam bardzo podobny problem w moim a3. Chodzi o prawy tyl i efekt jest nastepujacy:
    - otwierajac z kluczyka bez problemu wszystkie drzwi sa otwarte
    - jak rozpoczne jazde to dziala automatyczne zamkniecie centralnego zamka na wszystkie drzwi (dziala to poprawnie ale tutaj zaczyna sie problem bo dzwiek zaryglowania prawych drzwi jest glosniejszy - tak jakby cos bardziej obcieralo)
    - po zakonczonej jezdzie slychac jak wszystkie zamki znow sie odryglowuja (po wyjeciu kluczyka badz pociagnieciu jakiejkolwiek klamki od srodka)
    - niestety efekt jest taki ze prawych tylnych drzwi nie mozna juz wtedy otworzyc z zewnatrz - wtedy mam 2 mozliwosci:
    a) otwarcie klamka od wewnatrz
    b) zamkniecie wszystkich drzwi z kluczyka i otwarcie ich ponownie

    I teraz pytanie od czego zaczac szukania przyczyny? Dzisiaj sciagnalem boczek tych drzwi i nie zauwazylem nic niepokojacego -niestety nie dostalem sie do zamka a podejrzewam ze tam trzeba by zerknac.
    Tylko powiedzcie prosze jak tam sie dostac. Po zdjeciu boczka widze ze jest kolejna jakby wieksza plytka plastikowa ktora nalezaloby sciagnac jednak nie chce tego uszkodzic a jak sprawdzalem trzyma sie to bardzo mocno - mialem wrazenie ze jest to przyklejone ale moze jednak zatrzaski? Wie ktos jak to sciagnac zeby nie uszkodzic? A moze jeszcze pokombinowac z czyms innym? Czy jeszcze cos innego warto sprawdzic w tym przypadku?

  13. #20

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Na te chwile potrzebuje wskazowki/pomocy w jaki sposob zdemontowac te oslone:

    https://drive.google.com/file/d/1Js6...ew?usp=sharing

    Nie chcialbym tego uszkodzic - mam wrazenie ze trzyma to sie na zatrzaskach ale moze ktos juz demontowal te czesc i wie jak sobie z tym poradzic?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •