Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: wibrujący silnik

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny wibrujący silnik

    witam..jestem poiadaczem a3 z 2003 roku wersja 2004 8P 2.0 tdi w profilu miałem wybrac rodzaj silnika ale niestety nie wiem..mam nadzieję że nie będzie to miało za dużo wspólnego z usterką o której będę pisał..otóż oddałem mój samochód na przegląd na 120000 z czym wiąże się wymiana rozrządu..odebrałem auto z warsztatu i zauważyłem że samochód na wolnych obrotach zaczyna dziwnie się zachowywać..trzęsie się i dziwnie drga. Dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku.Pojechałem więc znowu do warsztatu z reklamacją po prostu byłem pewien że coś im poszło nie tak. Wzięli samochód majstrowali przy nim i powiedzieli mi że to nie ma nic wspólnego z wymianą rozrządu bo są tam jakieś blokady które prawidłowo ten rozrząd mocują i to nie on jest odpowiedzialny za te dziwne zachowania auta. Ponad to powiedzieli mi że to może być problem z wtryskiwaczami "bo te samochodu tak mają" - usłyszałem.Jedynym wyjściem jest albo korekta komputerowa wtryskiwaczy albo ich wymiana..powiedzcie mi czy to co powiedzieli mi mechanicy może być prawdą czy to oni coś zepsuli..z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-07-15 o 11:28

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    loggini
    duzo bylo o tym na forum, poszukaj
    silnik twoj to albo BKD albo AZV
    i te silniki faktycznie tak maja, byla nawet akcja serwisowa wymiany dwumasu i czasem to pomaga.
    mi tez mechanicy powiedzieli ze to przez wtryskiwacze, te silniki tak maja i tyle.
    jest jeszcze jedna sprawa jak "trzepie buda" nie chce sie straczyc ale sprawdzaj plyn chlodniczy , jesli ubywa,a pod korkiem oleju bedzie "bialo" to moze byc oznaka peknietej glowicy, te silniki tez tak czasem maja, niestety.
    duzo postow jest na forum o tym
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny

    to mnie nie pocieszyles a co ty w takim razie z tym zrobiles? zostawileś to czy co?

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    tak , przyzwyczailem sie,
    7/10 2.0tdi to ma
    kiedy wymienie wtryski jak padna i tyle
    a dwumas mialem wymieniany w ASO bezplatnie na akcji serwisowej 72B6
    jesli masz ksiazke serwisowa to bedzie adnotacja o akcji, albo we wnece kola zapasowego obok naklejki z kodami bedzie naklejeczka o akcji...
    jesli nie ma raczje na 100% mozesz jechac do ASO i niech sprawdzaja czy twoj sie lapie pod akcje
    jesli to 2003 czyli model 2004 to raczje na 100% i jeszcze bedzie jakas akcja z uchwytami do chlodnic chyba
    To czy auto zakupione w RP czy nie, czy jest na gwarancji czy nie, nie ma zadnego znaczenia, akcje serwisowe naleza sie zawsze.


    Sprostowanie :
    72b6 dotyczy sworznia w fotelu
    13C7 dotyczy koła dwumasowgo LUK-a , jest info na forum ktore numery nadwozi sie kwalifikuja
    Ostatnio edytowany przez Miro - 17-04-09 o 10:32
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5
    bazzyliusz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    To nie reguła że silnik BKD. U mnie wszystko jest w porządku żadnych drgań. Akcja serwisowa zrobiona i wszystko OK. Pytanie tylko czy wcześniej przed wymianą rozrządu też były te zaobserwowane drgania, bo jeśli nie to rzeczywiście podczas wymiany mogli coś zrąbać i nie chcą się przyznać.

  6. #6
    skotmen's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Bochni
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    loggini
    to co napisałeś jest też u mnie silnik faluje na wolnych obrotach sprawdzałem go na kompie i wyszło że dwa wtryski dają za dużo paliwa

    A jakie masz spalanie ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •