Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 151 do 160 z 169

Temat: Rozrząd 2.0 TDI

  1. #151
    Tukan12's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Birmingham
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam kolegów, troszkę odkopie temat, do wymiany rozrząd w moim 2.0 BKD, rocznik 2005 modelowy 06, pytanie brzmi - podpora duża czy mała? Jako, że jestem na wakacjach nie jestem w stanie sprawdzić, a chce się jakoś do tego przygotować

  2. #152
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cześć wszystkim. Mam takie coś że jak przestawiam wałek chcąc dojść do wartości zero bądź zbliżonej to vcds daje dziwne odczyty.. To znaczy tak: jak przestawiam wałek na przód o ok 2mm to na vcds wskakuje mi wartość powyżej 4 gdy dalej przestawiam wałek na przód to wartość spadła.. W drugą stronę tak samo różnica jest taka że w jedną stronę wartość jest na + w drugą na - no ale to rzecz jasna.. Dodam jeszcze że jak trafiłem na wartość zero to jakoś coś mnie tknęło żeby jeszcze przestawić.. Przestawiłem minimalnie odpalam a wartość dalej zero.. Przestawiam o jeszcze trochę wartość dalej zero.. Może miał ktoś takie coś? O co z tym chodzi co jest nie tak? Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Zapomniałem dodać że jest zero błędów na silniku...

    - - - Updated - - -

    Oraz jeszcze pytanie dla pewności po przeglądam forum i nie mogę znaleźć.. Czy w silniku bkd synchornizacje ustawia się jak sądzę wałkiem sącym?? Gdzieś coś na innym forum ktoś napisał że wydechowym.. W mojej poprzedniej a3 1.9 asz ustawiłem sącym i wszystko grało ale teraz do bkd mam małą wątpliwośc...
    I przypomniało mi się jeszcze może to ma tez związek.. Nie pamiętam teraz dokładnie w którym jest to miejscu na vcds ale chodzi i wtryski.. Jest takie coś że na odpalonym a silniku i biegu jalowym wartości w czterech kolumnach są zero.. Po wcisnieciu pedału gazu i puszczeniu jeżeli jest wszystko ok to na chwilkę wyskakuje wartość w każdej z czterech kolumn cyfra cztery.. Mi wsyskakuje 128...
    Ostatnio edytowany przez kaczmar - 14-02-19 o 19:59

  3. #153
    _danielllo_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW/CHRZANÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie wiem jak z ustawieniem rozrządu ale jeśli chodzi o grupę 18 przy wtryskach to mam tak samo. Czyli 4x 0 a po puszczeniu gazu 4x128. Czytałem , że tylko w 1.9 powinna być 4 w 2.0 zarówno 4 jak i 128 jest ok bo wiele ludzi tak ma w grupie vag.

  4. #154

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec
    Auto
    Seat Leon 1P
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Ustawiasz synchro na ssącym, tym co jest bliżej przodu auta. Tylko po przestawieniu ssącego, trzeba też później ustawić wydechowy...

    Tu masz filmik, jak to się powinno robić.

  5. #155
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzięki za info _danielllo_ czyli wygląda na to że jest wszystko ok.. W sumie z autem nic się nie dzieje złego.. Tyle że przy odpaleniu trochę jasną pół przezroczystą chmurke pusci i poszarpuje na jalowym biegu.. Muszę przekopać forum bo czuję że gdzieś to jest a tu inny temat jest...

    Sander Ale ciekawi mnie dlaczego mam na vcds takie odczyty.. Że wartości nie przestawiają się tak jak powinny.. Jak myślisz.. Czujnik położenia wałka lichy? W 1.9 asz jak ustawiałem synchronizacje to odczyty były płynne, adekwatne do kierunku obrotu wałkiem .. Taka myśl mnie naszła, ze jeżeli vcds odczytuje z czujnika tak jak odczytuje to może być tak że czujnik położenia "widzi" że wałek jest np ustawiony na wartość zero a w rzeczywistości jest inaczej.. Co w konsekwencji uniemożliwia poprawne ustawienie wałka..

    Jest kilka przyczyn przez które się zainteresowałem właśnie synchornizacją.. Lekkie szarpanie na biegu jalowym, spalanie - nie wiem czy dobrze policzyłem ale zatankowałem do pełna pod korek wyjezdzilem pół baku w zasadzie tylko po trasach bądź autostradach i może w sumie 15km w mieście i znów zalałem pod korek.. I wyszło coś koło 14 litrów na 100km.. Do tego ta chmurka przy odpaleniu i jest ona do momentu nagrzania się silnika.. Do tego w vcds niepamietam dokładnie w którym miejscu ale jest prędkość max 255 .. 180 to wszystko co udało mi się osiągnąć.. Do tego dość słaby jest.. Jak udało mi się trafić przy synchronizacji wałka na -1.5 to trochę jakby mocniejszy był.. Dodam że wtryski ok turbo też..
    Z tego co czytam internety to może nie wszystkie ale niektóre "problemy" mogą być właśnie przyczyną źle ustawionej synchronizacji..

  6. #156

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec
    Auto
    Seat Leon 1P
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    To lekkie szarpanie na biegu jałowym u mnie też jest i sporo BKD to ma.
    Jaki kolor chmury po odpaleniu?
    Robiłeś loga grupy 011?

  7. #157
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Chmura po odpaleniu jest biała ale nie za gęsta nie jest to jakaś ciężka chmura.. Logów nie robiłem.. Turbina "wstaje" tak przy obrotach 2100-2200.. To znaczy tak na czucie podczas przyspieszenia... Jakiś czas temu zrobiłem tak że brat był za kółkiem i kierował ja siedziałem obok z laptopem i patrzyłem jakie ciśnienie chcę komputer a jakie daje turbina.. Wartości były zbliżone. Poprzedni właściciel autka coś wspominał o tym że ją wymieniał.

    To "porównanie " wartości jakie chce sterownik a jakie dawała turbina było na kilku kilometrach prostej drogi..

    I przypomniała mi się jeszcze taka sytuacja.. Jak wracałem z Niemiec to na a2 na bramkach widziałem w lusterku że trochę kopci.. Ale po przestawieniu synchronizacji na te -1.5 nie powtórzyło się to.. A kilka kursów Pl - De już za mną ..
    Ostatnio edytowany przez kaczmar - 14-02-19 o 19:44

  8. #158
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ktoś coś pomoże? Z jakiego powodu nie ma płynnych odczytów na vcds przy ustawianiu wałka?

  9. #159
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    I jakieś pomysły?

  10. #160
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kos coś podpowie? Może ktoś ma podobnie i wasza odpowiedź komuś pomoże...

Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •