Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Skoki silnika pomiędzy 1 a 2tys obrotów

  1. #1
    filon230's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lidzbark
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Angry Skoki silnika pomiędzy 1 a 2tys obrotów

    Witam, mam problem z moją audi i szukam jakiegoś racjonalnego powodu, bo osobiście mam już dość.
    Auto potrafi co i raz szarpnąć gdy obroty są poniżej 2tyś, a w szczególności gdy jade np pod górkę (czyli pod większym obciążeniem).
    Wymieniłem ot takie części, by pozbyć się tego dokuczliwego problemu:
    Cewkę, przewody zapłonowe, uszczelka pod głowicą, świece, pierścienie, zimering na korbowodzie, panewki, gumki zaworów, uszczelka na głowicy, kompletny rozrząd wraz z pompą wody.
    Dodam, że komputer nie podaje żadnego błędu oprócz ABS ( padł czujnik w tylnym lewym) i AIR BAG ( nie mam pojęcia czemu świeci się kontrolka, kasowanie błedu nie pomaga), i sondy lambda. Jednak ten ostatni, po skasowaniu odnawia się po ok. miesiącu. Okoliczni "fachowcy" jak i zakład który montował w moim aucie LPG powiedzieli, że przy zagazowanym silniku błąd sondy lambda to normalna rzecz.
    Szukam powodu tego dziwnego zachowania silnika, tym bardziej że do tej pory wydałem kupę kasy, a wciąz nie ma poprawy.
    Dodam, że auto rano, po nocy ma problem z odpaleniem, i myślę że jest to powiązane w jakiś sposób z owymi przeskokami. Do tej pory myślalem że jest to wina uszczelki na głowicy, jednak wymiana tego nie poprawiła.
    Silnik to 1.6 AEH 101KM, 97' z 234 000 przebiegiem.
    Prosze o jakieś racjonalne pomysły bo mi już ręce opadają.

    Edit: Zapomiałem dodać, że dzieje się to tylko i wyłącznie na rozgrzanym silniku. Zanim podskoczy chociażby do tych 80st. nie ma żadnych objawów.
    Ostatnio edytowany przez filon230 - 01-11-13 o 09:37 Powód: Bo zapomiałem

  2. #2
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Zadyszka silnika

    Sprawdz rozrzad

    Kontynuuj podobny temat
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •