Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Webasto kodowanie

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Webasto kodowanie

    Pytanie być może prozaiczne ale.. zanim do niego dojdę parę słów wyjasnienia. Zamontowałem webasto (standheizung), zakodowane 0001012 , podpięte oczywiście do can , dołożony sterownik ( na razie brak pilota - kupię) T90. Dopisane webasto do centralnej elektryki + w liczniku aktywowane w adaptacji w kanale 18 - da się tylko zakodować 0 lub 1(po wpisaniu 1 pojawiły się funkcje w menu). I teraz tak - aktywuję w liczniku żeby np wystartował w dniu następnym o godzinie 6:40 i nie startuje a jak w liczniku klikam stanheizung ON to startuje. Nie uruchamia się też panel climatronika - stąd moje przypuszczenie że gdzieś coś pomijam. Pytanie gdzie i co (może jakieś nastawy podstawowe lub coś innego).

    Ponieważ nikt nie odpowiedział to inne pytanie - czy ktoś by miał czas i ochotę - spisał po kolei ustawienia w kanałach adaptacji w climatronicu oraz kodowanie i kanały adaptacji webasto. Wtedy być może dojdę do tego co jest błędnie zakodowane
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 17:44 Powód: Dodatkowe pytania

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Z ciekawości zapytam udało ci sie uruchomić to webasto , jaki koszt całej operacji co najtrudniejsze w tym było i czy działa to tak jak fabrycznie wychodzily?

  3. #3
    wrclaguna's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZESZOW
    Auto
    S3 LIFT 2011
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Pamietaj aby webasto odpaliło trzeba miec odpowiednia ilosc paliwa w baku

    Sprawdzałes ?

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    webasto odpaliło, chodzi, startuje i z pilota i z licznika (ręcznie), nie startuje z nastawów licznika i jak startuje z pilota nie załącza się climatronik. Jak nie dojdę przycyzny zrobię załaczenie mechaniczne poprzez kabel + przekaźnik

  5. #5
    wrclaguna's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZESZOW
    Auto
    S3 LIFT 2011
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    A nie trzeba przuczyc pilota w Adaptacji ?

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wrclaguna Pokaż post
    A nie trzeba przuczyc pilota w Adaptacji ?
    no przecież napisałem że startuje z pilota, tyle tylko że poza kontrolką na liczniku która wtedy się pojawia i startem pieca - żadnej reakcji na climatroniku

  7. #7
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Skoro założyłeś webasto, to może byś opisał ten proces? Na pewno przyda się innym, tym bardziej, że jesteś pierwszą taką osobą na tym forum.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    samo założenie nie jest trudne. Zanim zaczniemy jednak zakładać tj kupować celem założenia musimy podjąć kilka decyzji.
    1. czy ma to być dogrzewacz (zuheizer) czy też podgrzewacz (standheizung) czyli grzać silnik i ewentualnie kabinę zanim odpalimy silnik, czy też dopiero po odpaleniu. Dlaczego ano - wiąże się to przede wszystkim z kosztami innego pieca oraz ewentualnie zakup sterownika radiowego i pilota.
    2. Jeśli odpowiedź brzmi podgrzewacz to druga decyzja - czy chcemy zagrzewać przede wszystkim kabinę czy też i kabinę, i silnik.
    3. Jeśli odpowiedź brzmi przede wszystkim kabinę to dochodzi koszt zaworu mieszającego lub też zastosowanie 2 trójników z zaworem zwrotnym. Ja wybrałem tańszą decyzję nie dlatego że koszty tylko dlatego że samochód jest używany codziennie cały rok i nie zawsze mam luksus tj możliwość wcześniejszego załączenia pieca (córka używa go do jeżdżenia na uczelnię a więc wychodząc z uczelni nie ma możliwości wcześniej załączyć piec a tak to ma zagrzany silnik i kabinę szybko po uruchomieniu silnika bo wtedy piec przechodzi w tryb zuheizer czyli dogrzewacz).
    4. Podjąć decyzję czy będziemy stosować same oryginalne częsci czy też np rury wodne zastąpimy wężami.
    5. Podjąć decyzję czy kupujemy piec oryginalny z a3/toruan/golf 5 + wymiana zbiorniczka spryskiwaczy czy też np kupujemy piec z Volkswagena T5 i piec montujemy nie po stronie pasażera tylko po stronie kierowcy. Piec montujemy pod zderzakiem przed przednim kołem i tam jest na niego miejsce.

    Montaż zacząłem od przestudiowania jakie rurki były montowane dla silnika BLS i ile kosztują. Okazało się że na allegro można je kupić w cenie 70zł (cena z przesyłką), piec z tourana - standheizung 350zł, pilot 100zł, sterownik radiowy miałem już wcześniej ale kosztuje ok 150-290zł, zbiorniczek spryskiwaczy dla wersji z piecem zapłaciłem 55zł (kupiłem bez pompki i czujnika dlatego taka cena). Kupiłem też opaski, kawałek węża (te przy piecu były przecięte w połowie), pompka paliwa 100zł, przewód paliwowy nowy 40zł, przewody elektryczne, jakieś piny, czasem wtyczka - załóżmy że 60zł. Aha - okazało się że brakuje mi śrubek do przykręcenia pieca - kupiłem w sklepie (ściągnięto mi z ASO - wydałem z 15zł). Podaję przykładowe ceny - bo jeden trafi auto z którego może wymontować całość i cena wyjdzie mniej a drugi nie mając cierpliwości zacznie kupować np na allegro i musi sobie ustalić pułapy cenowe.

    Zabierają c się za montaż podpierałem się opisami z forum tourana i zagranicznymi stronami - potem powrzucam konkretne linki.

    Montaż zacząłem od zrzucenia dolnej osłony silnika, odpięcia aku i wyjęcia go oraz rur z dolotu powietrza, demontażu obudowy filtra powietrza itd. Zdjąłem zderzak. Spuściłem płyn chłodniczy. Wymontowałem zbiorniczek spryskiwaczy. W jego miejsce przykręciłem piec wraz z nowym zbiorniczkiem spryskiwaczy + pozakłądałem pompkę spryskiwaczy i czujnik poziomu płynu. Do silnika przykręciłem rurki wodne od strony grodzi i zamieniłem kolejność węży wody idących do i z nagrzewnicy. Połączyłem więc cały układ wodny więc zalałem płyn chłodniczy. Zdjąłem siedzisko tylne pasażerów i dostałem się do zbiornika paliwa - na górnej częsci pompki zobaczycie jeden zaslepiony króciec - wywierciłem w nim otwór, z wężyka paliwa webasto o średnicy zewnętrznej 5mm zrobiłem poprze zagrzanie sondę do pobierania paliwa - długość jak pamietam 235mm. ponieważ ni emiałem oryginalnych gumowych łączy do przewodów webasto użyłem igielitowych wężyków paliwowych o różnych średnicach które zagrzewając roszerzyłem z jednego końca i zacisnąłem na tym króćcu oraz na dalszej częsci sondy palliwowej którą podciągnąłem pod zbiornik i tam zamontowąłem pompkę paliwa. Ze środka kabiny pociagnałem teżprzewody (2 do pompki paliwa które poleciały aż do pieca. Ponieważ musiałem podciągać przeowdy to po stronie pasażera z tyłu w bagażniku obok lampy jest miejsce montażowe sterownika radiowego webasto. Tam zamocowałem sterownik, zrobiłem do niego antenę poprzez ściągnięcie izolacji na długości jak pamietam 102mm i odchyleniu jednej częsci przewodu w jedną stronę, a drugiego w drugą. Pociągnąłem przewody elektryczne które razem z tymi od pompki paliwa poszły w lewą stronę tj w kierunku progu kierowcy i tam obok pedału hamulca wyprowadziłem do częsci silnikowej. Dodatkowo puściłęm 2 przewody CAN które dolutowałem do instalacji wtyczki radia/navi. W częsci silnika obok aku macie skrzynkę e-box z bezpiecnzikami - tam dołożyłęm do wtyczki kabel który będzie zasilał mi piec + sterownik radiowy webasto. Wsadziłem bezpiecznik. Wszystkie przewody dociągnąłem do pieca, obok pieca do punktu masowego dokręciłem masę dla pieca. Położyłem się pod samochodem i do pompki paliwa pociągnąłem przewód paliwowy dający paliwo dla pieca - przewody zapinamy w znajdujące się tam miejsca - zapinki (żeby to zrobić musiałem odkręcić plastikową osłonę podłogi pasażera). Przewód paliwowy puściłem aż do pieca i tam zapiąłem. Poskładałem auto do kupy. Dokodowałem do centralnej elektryki webasto, zakodowałem webasto i pilota.
    Nadal mam 1 problem to zakodowanie climatronika żeby startował po starcie pieca - podejrzewam, że skończy się to tak ze dam przekaźnik dający zasilanie dla climatronika po sygnale od pieca. Bo wszelkie próby zakodowania climatronika nie zmieniły nic - tj piec owszem zagrzewa płyn do 80 stopni ale climatronik bez włączenia stacyjki nie startuje. Na obecną chwilę jest tak, ze córka startuje np piec z pilota, idzie do samochodu, włącza stacyjkę i ma gorąco w kabinie po około 2 minutach wraz z odmrożonymi szybami. A chce zrobić tak, żeby wsiadała do zagrzanej kabiny z odmrożonymi szybami tak jak mam to przeze mnie zrobione w golfie 4.
    Z tym, że podpięcie climatronika ma jedną wadę - moc pieca to 28-40Watt, climatronika ok 300W. czyli jak chodzi sam piec akumulator nie jest tak wyczerpywany jak z climatronikiem. A dodatkowego aku raczej nie będę montował.
    Byłbym zapomniał - jak ktoś ma fis - to można wystartować piec z licznika ale.. ponieważ mam gdzieś ten błąd kodowania, którego nikt mi nie wyjasnił to jak zaprogramuję start pieca z fis np na jutro to tylko wyświetlacz mignie a piec nie startuje. Natomiast jak nacisnę start na włączonej stacyjce to piec chodzi. Jak dojdę przyczyny to dam znać.
    W przypadku jak np córka wychodzi z uczelni to silnik jest zimny, webasto nie pracowało. Uruchamiany jest silnik i samoczynnie startuje piec webasto jako dogrzewacz, dzięki czemu silnik jest szybciej zagrzany.
    No i ostatnie - zużycie paliwa - bo to pewnie wszystkich interesuje. Otóż - może się wydać śmieszne ale.... zużycie paliwa spadło. Przyczyną wg mnie jest to że silnik tak naprawdę uruchamiany jest już zagrzany i te pierwsze kilometry już nie pali więcej oraz skrócono czas postoju potrzebnego do odmrożenia szyb (nie mam garażu)
    Ostatnio edytowany przez greg - 25-12-13 o 12:34

  9. The Following 2 Users Say Thank You to greg For This Useful Post:

    czaro10 (25-12-13),okomar (29-12-13)

  10. #9

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dobry opis tez zamierzam za jakis czas zalozyc webasto, moim zdaniem problemem nie jest samo kodowanie, instalacje podpinales wedlug orginalnego schematu?? Moze cos z canem, z tego co wiem to w getway trzeba zrobic kodowanie. Mam pytanie odnosnie kodowania pilota, czy kupiles z tego samego modelu auta co webasto czy da sie wkodowac obojetnie jaki z grupy vw
    Ostatnio edytowany przez okomar - 29-12-13 o 10:48

  11. #10

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    gdyby był problem z can to bym się nie łączył programem
    pilot jest z Volkswagena T90/T91, sterownik dla pilota T90

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •