Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: NFC TAG Auto wł/wył/łączenie z bluetooth + np. auto wł / wył navi w telefonie

  1. #1
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Cool NFC TAG Auto wł/wył/łączenie z bluetooth + np. auto wł / wył navi w telefonie

    siema

    Zainstalowałem u siebie w samochodzie ciekawy gażdżet, mianowicie brelok NFC TAG.

    Wielu z nas posiada w samochodzie moduł bluetooth czy chociaż słuchawkę. Gdy nie prowadzimy samochodu, raczej z BT nie korzystamy - wtedy zazwyczaj go wyłączamy, przełączamy profile w telefonie, często trzeba otworzyć menu ustawień by ręcznie zmienić opcję, czasem jeszcze wybrać urządzenie z którym należy się połączyć.

    Rozwiązaniem tego jest brelok NFC TAG. Samo urządzenie jest wielkości monety, a zastosowanie zależy tylko od wyobraźni użytkownika.
    Ja zastosowałem NFC TAGa w mojej A3, jednak z powodzeniem można użyć go w innych samochodzie czy nawet siedząc w toalecie.

    ok, ale jak to działa ?
    NFC Tag – naklejka lub brelok posiadający moduł NFC umożliwiający uruchamianie poleceń, skrótów czy makr na obsługujących je smartfonach.
    Pierwsze naklejki wyprodukował Samsung (pod nazwą TecTile), obecnie[kiedy?] jest więcej producentów. Każdy moduł jest wielorazowego użytku – można je wielokrotnie przeprogramowywać. Służą do tego m.in. łatwe w obsłudze programy z interfejsem graficznym uruchamiane np. na smartfonach.
    Swój brelok powiesiłem na lusterku. W momencie wejścia do samochodu przykładam do niego telefon na 1 sek , a ten automatycznie włącza funkcję BT i łączy mnie z radiem.
    Można jednak przypisać inne opcje, np. automatyczne włączenie internetu, GPS, i wybranej aplikacji Navi.
    Można przypisać opcję tak, by po ponowym dotknięciu breloka aplikacja wykonała czynności odwrotne, tj wyłączyła BT , internet, GPS, i inne opcje czy aplikacje.

    Co będzie potrzebne ?
    • Telefon z funkcją NFC (w przykładzie LG NEXUS 4 z systemem ANDROID) dla iPhona też jest - trzeba poszukać.
    • NFC TAG kilka PLN na allegro
    • Aplikacja NFC - np. darmowa Trigger
    • 15 minut czasu


    Na początek kupujemy NFC TAG. Nie sugeruję tutaj konkretnego sprzedawcy czy modelu, do wyboru do koloru (brelok, naklejka, karta etc)- link do wyszukiwarki allegro. Warto jednak kupić od razu kilka bo pomysły na wykorzystanie przyjdą same.

    http://allegro.pl/listing/listing.php?string=NFC+TAG

    Ja użyłem takiego:



    Potrzebujemy aplikacji która będzie wykonywała zadania po odczycie NFC.
    Moim zdaniem bardzo dobra, darmowa Trigger

    https://play.google.com/store/apps/d...actionlauncher

    Gdy mamy już wszystko skompletowane, zabieramy się do konfigracji apki.

    Odpalamy:


    Mamy główne MENU, klikamy w Create your own tasks


    Klikamy znak + w prawym górym rogu


    Poniżej mamy do wyboru opcję, bo dokonaniu jakiego działania będzie wykonana dana czynność.
    W moim przykładzie, bo dotknięciu NFC TAGa mają działać określone rzeczy, więc wybieramy NFC



    Klikamy NEXT


    Na dole nazywamy nasze zadanie, a następnie klikamy + w prawym górnym rogu
    http://i.imgur.com/ayjs1k0.png

    Wybieramy Bluetooth, a następnie Bluetooth ON/OFF i Connect a Device


    Wybieramy kolejno Enable, oraz nasze urządzenie. ( W moim przypadku to radio Pioneer DEH-x9500BT)
    Jeżeli nie widzimy naszego urządzenia na liście, zanim zaczniemy używać aplikacji Trigger musimy standardowo połączyć się z danym urządzeniem


    Podsumowanie, klikamy next


    Teraz możemy dodać zadanie, które będzie wykonane po ponownym dotknięciu NFC TAGa, klikamy znak +



    Nazywamy nasze zadanie i klikamy +


    Ponownie wybieramy Bluetooth, tym razem tylko ON/OFF


    Następnie Disable


    Podsumowanie, klikamy DONE


    Teraz zgodnie z poleceniem przykładamy do telefonu naszego NFC TAGa


    Jeśli wszystko poszło prawidłowo, NFC TAG zapisany, zobaczymy



    Zasada działania

    Wsiadamy do Auta, przykładamy telefon do NFC TAGa, słyszymy piknięcie, a telefon sam włącza BT i łączy się z zestawem.


    Inne zastosowanie?

    np. wieszamy w toalecie przy papierze - zadanie: wycisz dźwięki, włącz ulubioną grę,

    np. wieszamy obok ładowarki - zadanie: włącz wifi , włacz synchronizacje


    Aplikacje można użyć na setki innych sposobów

    Mam nadzieję że ten mały gadżet się przyda


    pozdrawiam
    Mateusz
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-12-15 o 04:14

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •