Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 24 z 24

Temat: Telepie silnikiem na wolnych obrotach

  1. #21

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Moj pali OK a i tak motor podskakuje niesymetrycznie cały czas jak mu sie chce i klima nie zbyt pomaga.
    Zastanawiam sie nad 2 masem ale jest tak od roku i nie ma innych objawów uszkodzonego 2 masu. Jak narazie to chyba nikt nie znalazł konkretnego rozwiazania tego problemu. Podejrzewam że będzie trzeba to przyjąć do standardu BKD tak jak kiepskie odpalanie na ciepłym , wiatraki , głowica :/
    Ostatnio edytowany przez mil3k6 - 15-05-11 o 13:30

  2. #22

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8 TFSI - BYT

    Domyślny 1.8 TFSI drganie na zimnym silniku

    Witam
    Mam problem z Audi a3 8P 1.8 tfsi 160 km , 2007 r. Od dłuższego czasu podczas odpalania na zimnym strasznie trzęsie samochodem , dosłownie gdy otwieram maskę silnik to wydaje mi się że próbuje się wyrwać z poduszek , obroty rosną w okolice 1100 , po 30-40 sekundach gdy obroty spadną do 800-850 wszystko jest okej . Byłem u mechanika który powiedział mi że "No tak już ma , jeździć i się nie przejmowac" pozostawię to bez komentarza . Dodam że świece były wymieniane już po raz 3 . Miał ktoś może podobny problem , ewentualnie czym to może być spowodowane ? Za wszelkie podpowiedzi dziękuje .

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sompolno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Witam!
    U mnie przyczyną telepania na wolnych obrotach była zła wymiana filtra paliwa ( nie wcisnąłem filtra do tej rurki z oringiem ).

  4. #24

    Data dołączenia
    Jul 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Drgania silnika

    Witam,
    Ostatnio zakupiłem poczciwą A3 8P (1.6 MPI 102 KM) z 2003 roku z "wadą" telepania silnika na niskich obrotach. Telepanie nie jest jakieś silne, nie jest też uciążliwe, ale tak być nie powinno.
    Początkowo przed zakupem stawiałem na wadę cewki lecz okazało się, że nie tutaj leży problem. Dalszym krokiem sprawdziłem EGR lecz jest on czysty jak łza, kolejnym typem było sprawdzenie świec i niestety również nie był to trafiony strzał.
    Rozrząd wymieniany był ledwo 12 tysięcy kilometrów temu więc jest dosyć młody, silnik stosunkowo jak na ten model również jest młody bo ma tylko lub aż 207k km, będąc już przy silniku sprawdziłem również kompresję, która wynosi w zależności od cylindra od 10.9 do 11.5 bara więc i to nie było trafionym strzałem, na ten moment skończyły mi się pomysły, myślałem również o katalizatorze oraz wtryskach aczkolwiek nie wiem czy może mieć to wpływ na telepanie silnika przy niskich obrotach.

    Pokrótce o wadzie: na biegu jałowym problem występuje, przy jeździe na 1 przy obrotach ~800/1.100 problem występuje, przy jeździe na 2 przy obrotach ~1.200 problem występuje, ale po przekroczeniu na oko ~1.300 obrotów problem znika.
    Podczas normalnej jazdy problem nie występuje aczkolwiek przy jeździe na np. parkinu lub w strefie gdzie kręcą się ludzie wyczuwalne jest nawet lekkie "rzucanie" a jazda na pół sprzęgle z lekkim gazem jest ciulowa, ale pomaga bo obroty są wyższe.

    Byłbym wdzięczny za wszystkie rady, może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, wolę się zapytać niż wymieniać 3/4 komponentów silnika

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •