Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Regenerowane Turbo ASZ tryb awaryjny

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Regenerowane Turbo ASZ tryb awaryjny

    witam , kupilem niedawno a3 i zostalo w nim zregenerowane turbo (podobno) teraz mi wchodzi w tryb awaryjny i zastanawiam sie czy to nie wina tego Turbo ewentualnie n -75 prosil bym o zerkniecie na logi z gory dzieki
    taki blad w silniku 17964 - Charge Pressure Control
    P1556 - 35-10 - Negative Deviation - Intermittent
    http://vaglog.rtnet.pl/alik16_148639.html

    http://vaglog.rtnet.pl/alik16_148593.html statyczne
    w ogole to w jakim stanie jest ten silnik w/g was?

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Źle zregenerowane turbo. Zaworek pracuje normalnie, aczkolwiek jest już nadszarpnięty zębem czasu bo auto ma tez swoje lata i przebieg ale pracuje normalnie. Masz typowy przypadek zregenerowanego turbo na zastawie chińskim. Tym bardziej że to ASZ, a to zdarza się rzadko w tych turbinach. Jestem w stanie pomóc ale autem musisz przyjechać do Ostrowca. Jak coś to PW
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  3. #3
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Alek999 Pokaż post
    witam , kupilem niedawno a3 i zostalo w nim zregenerowane turbo (podobno) teraz mi wchodzi w tryb awaryjny i zastanawiam sie czy to nie wina tego Turbo ewentualnie n -75 prosil bym o zerkniecie na logi z gory dzieki
    taki blad w silniku 17964 - Charge Pressure Control
    P1556 - 35-10 - Negative Deviation - Intermittent
    http://vaglog.rtnet.pl/alik16_148639.html

    http://vaglog.rtnet.pl/alik16_148593.html statyczne
    w ogole to w jakim stanie jest ten silnik w/g was?

    Rownomiernosc pracy cylindrow (3 i 4) pozostawia wiele do zyczenia, moze sie pokusic o wymiane uszczelniaczy.
    Jesli chodzi o turbine to nalezy sprawdzic caly uklad podcisnienia. Mozliwe, ze jest uszkodzona vacum(tandem)pompa, chodzi o luzny krociec. Kup sobie najtanszy manometr ktory mierzy podcisnienie. Na glownym podcisnieniu (obroty biegu jalowego) do serva powinno byc ok -0,9 bar a do turbiny "po" zaworku n75 ok -0,6 bar. Jesli tu bedzie wszystko ok to regeneracja turbiny sie nie udala co jest wielce prawdopodobne.

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    dzieki kolego za odp. dzisiaj zerknalem na kanale na silnik i tam nad turbina sa kolektory ktore sa zaolejone i widac jakas krzywa metalowa uszczelke miedzy nimi a silnikiem .. czy to moze powodowac nierowna prace?? to o te uszczelniacze chodzi ??

    - - - Aktualizacja postu - - -

    dzieki kolego za odp. dzisiaj zerknalem na kanale na silnik i tam nad turbina sa kolektory ktore sa zaolejone i widac jakas krzywa metalowa uszczelke miedzy nimi a silnikiem .. czy to moze powodowac nierowna prace??

  5. #5
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kingsoft-grucha Pokaż post
    Źle zregenerowane turbo. Zaworek pracuje normalnie, aczkolwiek jest już nadszarpnięty zębem czasu bo auto ma tez swoje lata i przebieg ale pracuje normalnie. Masz typowy przypadek zregenerowanego turbo na zastawie chińskim. Tym bardziej że to ASZ, a to zdarza się rzadko w tych turbinach. Jestem w stanie pomóc ale autem musisz przyjechać do Ostrowca. Jak coś to PW
    Grucha
    Mozesz w jakis sensowny sposob napisac cos wiecej na temat swoich spostrzezen o zaworku n75?

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Bardzo proszę o pomoc przy analizie logów A3 8L ASZ 240tyś. przebiegu. Notlaf'a nie łapie, natomiast widać jak pracuje turbo jak sinusoida... przed czyszczeniem jak i po czyszczeniu VNT to samo... czyli bardzo raptowny wzrost odczuwalnego momentu potem szybkie zbicie i ponowne powstanie. Turbo ładuje na wolnych obrotach za dużo o 0,2b.

    http://zapodaj.net/80b3cc072eb54.jpg.html

  7. #7
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    @luqas
    Sprawdz z jaka literka masz Mapsensor.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    0281002177 i ten drugi ....051 beż żadnej literki, z tego co słyszałem to nawet gdybym miał nie ten to zaniżał by on wskazania czyli rzeczywiście było by np 1,2 a pokazywał by 1,0b
    Ostatnio edytowany przez LuQaS - 10-11-13 o 18:12

  9. #9
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LuQaS Pokaż post
    0281002177 i ten drugi ....051 beż żadnej literki, z tego co słyszałem to nawet gdybym miał nie ten to zaniżał by on wskazania czyli rzeczywiście było by np 1,2 a pokazywał by 1,0b
    Samo sie tak zrobilo? Cos bylo robione przy aucie? Z czyms ta usterka jest powiazana?

  10. #10

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    To wyglądało tak, oddałem samochód na wymianę poduszki silnika od strony rozrządu. Po wymianie dzień później pękł przewód od turbo ten czerwony idący do IC. Jeździłem z takim pękniętym i poklejonym taśmą i co jakiś czas puszczała taśma. Wiadomo wtedy nie ciskałem mu w opór. Potem jak wymieniłem przewód na sprawny okazało się że auto łapie przeładowania. Oddałem turbo do czyszczenia kierownic. Po czyszczeniu bez zmian, podmieniłem n75 i MAP'a dalej to samo...Dodam jeszcze że przed pęknięciem rury jeździł tak jakby słabiej. a3 szła równo a od 4biegu dostała od paska 2.0 tdo 140

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •