Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 158

Temat: Vfiz dla a3 8L oraz 8P/ projekt dla forumowiczów

  1. #51
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Piny can masz rowniez wyprowadzone z licznika. I po tym laczy sie licznik z silnikiem, klimatronikiem, abs itp

    Wszystko bedzie chulac, nie bujta sie tego

    cany sa w liczniku pod pinami 5 i 6 szarej kostki. I to odpowiada za wyswietlacz jak sam schemat o tym mowi
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  2. #52

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A4 2.0T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Tak, 920 w oznaczeniu oznacza że licznik ma can, generalnie chodzi o can bus do napędu/drivetrain

    Z canem jest tak że jest kilka niezależnych magistral, i one niekoniecznie występowić wszystkie na raz:

    Magistrale can-bus:
    1. drivetrain can-bus tylko do napędu (silnik-ECU / ABS / Airbag / ...)
    2. convenience can-bus - system komfortu - sterownia drzwi, klimatyzacji, ...
    3. infotaiment/display can-bus - multimedia - nawigacja, kierownica wielofunkcyjna

    Pewno są takie liczniki które przyjmą informacji zarówno po display can-bus jak i po 3lb
    jeśli licznik jest 2001 może też po lifcie, to pewno przyjmie informację po can (zależy od wersji firmware licznika, testowany miał VDO D09, podobno do wersji D10 przyjmują również 3LB)

    Generalnie to rzetelnie podchodzę do sprawy jeśli moduł nie zadziałałby z jakiegoś powodu,
    to go przyjmuję z powrotem i oddaję kasę, sądze żę 2 tygodnie na testy wystarczy.

  3. #53
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    jutro zobaczę jakie mam oznaczenie czy d09 czy d10 ale mam na pewno vdo, czy po can jest lepsze odświeżanie informacji np. doładowania itp. niż po 3lb czy to jedno i to samo? czy za to odpowiada tylko vfiz

  4. #54
    tuzio5's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Witam, mam A3 8P Sportback z 2005 2.0T Quattro w wersji s-line. Jestem z pod Wrocławia, ale mógłbym podjechać do Gliwic w umówiony termin, aby wykonać testy i dostosować VFIZ do a3 8P. Problem jest taki, że nie mam navi RNS, ale jest zamontowane fabryczne radio symphony z systemem głośnomówiącym bluetooth. Antena GSM-GPS jest na dachu,także jak się dowiadywałem RNS-e można podłączyć ponoć bez problemu do tej wersji instalacja ponoć jest. Kierownica jest multifunkcyjna. Mam VCDS mogę spisać jakie mam modele licznika, czy innych modułów.

  5. #55

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A4 2.0T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Odpisuje z opoznienie gdyż nie wiem dlaczego nie dostaje powiadomien tutuaj z forum o nowych wiadomościach..
    generalnie to po 3lb jest szybsze odswiezanie i da sie zrobic startup-logo graficzne a po can jest troche wolniej, a wyswieltanie grafiki duzo wolniej.

    Odnosnie 8P to fajnie, mysle ze moze obejsc sie na razie bez logow gdyz sporo rzeczy sie domyslilem ze jest analogicznie do 8L z can-bus,
    ale jak zrobie wersje probna do 8P to wtedy byśmy sie umowili i zrobili pierwsze testy i poprawili co trzeba bo nie jjestem pewniem obslugi kierownicy multi

    pozdrawiam

  6. #56

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi A4 B6 1.8T BEX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Vfiz Audi A4 B6/B7

    kicoro1 pisałem juz na prv jestem zainteresowany tym urzadzeniem...prosze o kontakt lub czy mozna prosic o kontakt tel. do tworcy Vfiz... z gory dziekuje

  7. #57
    dn501's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cos sie ruszylo w temacie?

  8. #58
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Mnie nurtuje takie pytanie. Bo z z tego co zrozumiałem w FIS-a jest montowany nowy ekran/komputer, który wyświetla różne funkcje i wskazania. A czy da radę wyświetlać jakąś jedną funkcję w górnym polu (tam gdzie RDS) oryginalnego FIS-a? Np. doładowanie, EGT itp. Ori FIS zostaje a dodana jest jedna funkcja.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  9. #59
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Kamil fis zostaje, nie ma żadnego dodatkowego ekranu
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  10. #60
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabek Pokaż post
    Kamil fis zostaje, nie ma żadnego dodatkowego ekranu
    To coś źle zrozumiałem W takim razie czy dałoby radę tylko w miejscu RDS wyświetlać jakieś praktyczniejsze wskazania? Typu EGT, doładowanie itp.?

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •