Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Samochód zastępczy z OC sprawcy - opis pracownika wypożyczalni samochodów

  1. #1
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Lightbulb Samochód zastępczy z OC sprawcy - opis pracownika wypożyczalni samochodów

    -------------------------------------------------------------------
    UPDATE:

    Obecnie zmieniłem firmę w której pacuje, teraz mogę zaoferować pomoc w uzyskaniu auta zastępczego z OC na terenie całej polski (bez gotówkowo), zarówno dla firm jak i osób prywatnch.
    Od aut najmniejszych z grupy A (toyota Aygo), przez klase B (yaris, i20), C (Focus, Auris itp), D, SUV, w automacie lub nie, przez grupe premium ( BMW 3,5,) aż do aut dostawczych takich jak fiat Ducato.

    Zapraszam na PW
    --------------------------------------------------------------------

    Witam!

    Z racji tego, że jestem pracownikiem wypożyczalni samochodów, często spotkam się z wypożyczeniem samochodów z OC sprawcy.
    Widziałem już temat w którym padły pytania, jednak chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości.

    1. Komu przysługuje wypożyczenie samochodu z OC sprawcy?

    ABSOLUTNIE KAŻDEMU właścicielowi pojazdu. Wiele osób mówi że musi to być samochód firmowy, itp. - kompletna bzdura.
    Jeżeli poruszamy się samochodem na co dzień, w formularzu wystarczy wpisać że samochód potrzebujemy do zawożenia dzieci do szkoły, dojazdu do pracy, czy dziadka do lekarza. ( nikt nie jest w stanie tego zweryfikować)

    2. Dla jakiego samochodu auto zastępcze?

    Zazwyczaj dla samochodów nie starszych niż 5-7 lat , spokojnie można otrzymać samochód z takiej samej grupy. np. dla Audi A3 8P byłby to samochód z grupy C+ / D np. Nowy Ford Focus
    Dla Audi A3 8l z racji wieku, byłby to już samochód z grupy B / B+ ( np. VW Polo, Seat Ibiza )

    3. Na jaki okres czasu możemy otrzymać auto zastępcze?

    Jeżeli z ubezpieczenia bierzemy gotówkę a auto naprawiamy we własnym zakresie, zazwyczaj jest do 7 do 14 dni.
    W przypadku odstawienia samochodu do ASO, adekwatnie do postoju tego samochodu w serwisie.
    Jeżeli uszkodzony jest niejezdny, auto zastępcze uzyskujemy od razu na cały okres aż do odebrania naprawionego pojazdu.

    4. Auto od ubezpieczyciela czy z wypożyczalni ?

    Po primo.. Nie dajcie się naciągnąć na auto zastępcze z ubezpieczalni sprawcy! Wyborą często 5-6 letnie z najtańszej wypożyczalni z którą mają "kontakty"
    Możecie wybrać dowolną wypożyczalnie, dysponującą flotą nowych, bezpiecznych i komfortowych samochodów która oferuję auto PAZ (Program Auto Zastępcze)

    Są dwie możliwości:

    Bez gotówkowo - wystarczy przynieść wszstkie dokumenty posiadane przez nas odnośnie kolizji, (oświadczenie, notka z policji jeśli została sporządzona, itd) a firma wypożyczalni zajmuje się wszystkim

    Gotówkowo - za własne pieniądze, wtedy wypożyczalnia wystawia fakture VAT, i sami musimy ściągnać pieniądze od ubezpieczyciela.


    5. WAŻNE!

    Czytajmy dokładnie wszelkie podpisywane przez nas dokumenty odsyłane do OC sprawcy. Może tam widnieć punkt, który ogranicza koszt wypożyczenia samochodu zastępczego np. do 500 PLN . Absulutnie nie możemy tego podpisać! Jak podpiszemy będzie "po ptokach"

    500 PLN to śmiesznie mała kwota na takie wypożyczenie.. np. Ford Focus to już w granicach 169 - 129 PLN / doba.
    Wypożyczalnia ściągając samodzielnie pieniądze z ubezpieczenia sprawcy, stosuje najwyższe możliwe cennikowe stawki - w końcu nam jako poszkodowanym nie robi to różnicy.

    Przykład:

    Do firmy gdzie pracuje przyszedł facet, któremu rozbili BWM x5. Otrzymał od nas Audi Q5 na 2 tygodnie. Cena najmu w granicach 3.5 tys PLN - ściągnięte z ubezpieczyciela.



    6. Odpowiedzialność za samochód zastępczy

    Za każdy samochód istnieje odpowiedzialność - udział w szkodzie. Jest on znany klientowi, i wynosi od 500 PLN (grupa A ) przez 1 tys ( Grupa C+ / D / SUV) aż do 2 tys (Premium)

    Chociaż troche to logiczne.. Rozwalimy auto zastępcze, trzeba by je naprawić nie ? (chyba ze nie nasza wina - wiadomo)


    7. Paliwo
    Otrzymujemy auto pełne, i pełne zwracamy

    To by było na tyle. Napisałem jak to wygląda ze strony pracownika wypożyczalni.
    Gdybyście mieli pytania, śmiało można pisać pod tym wątkiem.

    Proponuję też temat przypiąć


    EDIT:

    Zmieniłem firmę i oferuję mogę pomóc w wynajmie samochodu zastępczego na terenie całej Polski
    Ostatnio edytowany przez flito - 09-01-16 o 16:16

  2. The Following 2 Users Say Thank You to flito For This Useful Post:

    kuebk (03-12-13),wojt (26-11-13)

  3. #2
    Orgazmus's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kocmyrzów/Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Czyli mam rozumiec,ze załóżmy mialem stłuczke rzecz jasna nie z mojej winy,i to taką ze moja a3 musi zostac nieuruchomiona bo nie nadaje sie do jazdy,i to wystarczy aby zglosic sie do ubezpieczyciela o auto zastepcze z wypozyczalni?
    Jak to wyglada wszystko po kolei od momentu "Dzwona"?

  4. #3
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Nie nie... Jeśli zgłosisz się do ubezpieczyciela sprawcy, on będzie starał się uniknąć wypożyczenia auta, lub da Ci jakiegoś grata..

    Sam wybierasz wypożyczalnie, i tam sie zgłaszasz, a to wypożyczalnia zwraca sie do ubezpieczyciela w Twoim imieniu

    Jeżeli jesteś poszkodowanym w wypadku, i jest to w 100% nie Twoja wina, a sprawca nie chce sie dogadać > będziesz szkode naprawiał z OC sprawcy, - wzywaj policje. Znacznie ułatwi (przyspieszy) to później podstawienie samochodu.


    1. Dzwon
    2. Kłotnia kto zawinił.
    3. Oświadczenie sprawcy - przyznanie się do winy. Lub jeśli się wypiera - wezwanie policji. Musi być jednoznacznie orzeczony sprawca.
    4. Masz już papiery.
    5. Auto idzie do mechanika / ASO - mniej więcej określają czas naprawy. ( jeśli to jest mechanik zdzisek, każda późniejsza kwota , daty dokumentów, etc. muszą sie zgadzać )
    6. Wybierasz sobie wypożyczalnie która świadczy usługi auta zastępczego.
    7. Dzwonisz, mowisz jak wygląda , mowisz jakie auto potrzebujesz i wstepnie na jaki okres czasu.

    dwie możliwości:

    Bez gotówkowo - wystarczy przynieść wszstkie dokumenty posiadane przez nas odnośnie kolizji, (oświadczenie, notka z policji jeśli została sporządzona, itd) a firma wypożyczalni zajmuje się wszystkim

    Gotówkowo - za własne pieniądze, wtedy wypożyczalnia wystawia fakture VAT, i sami musimy ściągnać pieniądze od ubezpieczyciela.


    W 1 przypadku przynosisz wszystkie papiery jakie masz do nas, w tym oświadczenie, notka policji itp.
    Troche papierkowej roboty, i wyjeżdżasz autem niczym się już nie martwiąc.
    Jak Twoje auto naprawione, jedziesz do mechanika / ASO i gdzie uzupełniasz 1 dokument od nas ( kiedy auto dostarczone do warsztatu, kiedy były oględziny, kiedy naprawiono itp - 10 minut roboty)

    Oddajesz nam auto z tym formularzem, i ściągnięciem pieniędzy od ubezpieczyciela zajmuje się już wyożyczalnia.

    Pamietaj też, że np. jeśli masz lampy z polifta, a masz auto przed lifta, to w ASO prawdopodobnie założą Ci lampy przed liftowe (albo przynajniej beda probowac)


    W drugim przypadku wypożyczasz od nas za gotówkę auto, otrzymujesz fakturę a potem użerasz się z ubezpieczycielem żeby Ci oddał

    Ogólnie lepsza opcja numer 1 , firmy korzystają przeważnie z opcji 2
    Ostatnio edytowany przez flito - 03-02-15 o 17:55

  5. Podziękowania dla flito za pomoc w problemie

    Orgazmus (26-11-13)

  6. #4
    specuniu's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć,
    Miałem wypadek samochodowy. Ponieważ w 100% wina była osoby, która we mnie wjechała - policja była na miejscu i wszystko potwierdziła. Auto oddałem do zakładu, który bezgotówkowo rozlicza się z TU, a ja dostałem auto zastępcze z OC sprawcy - 99rent. Niestety dziś mija termin na jaki TU określiło (mam auto od nich już około 2,5 tygodnia), że mi auto przysługuje, a moje Audi w dalszym ciągu jest w zakładzie, ponieważ zakład "boksuje" się z TU (nie uwzględnili w kosztorysie kilka istotnych elementów do wymiany). Reasumując, auto jest mi potrzebne, a nie będę go miał. Czy mogę wypożyczyć auto w wypożyczalni, a później rościć zwrot kosztów? W ilu % sprawdza się, że mi zwrócą poniesione koszty? Bardzo dziękuję za wszystkie informacje.

  7. #5
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Możesz wypożyczyć auto za gotówkę, ale później trzeba stoczyć bitwę z TU o zwrot środków Generalnie samochód z OC sprawcy przysługuje Ci do czasu odbioru Twojego sprawnego pojazdu.

  8. #6
    specuniu's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki, ide na walkę z koniem

  9. #7

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Potwierdzam - Należy się takie autko dosłownie każdemu, samochód jest dziś potrzebny wszystkim tak samo zgodnie z ustawą - matce wiozącej dzieci do szkoły należy się on tak sa mocno jak panu biznesmanowi pędzącemu 200 km na spotkanie z zagranicznym kontrahentem. Prowadzę 1 osobową działalność gosp, ale wjechano we mnie w prywatne auto. W wypożyczalni PANEK załatwiono za mnie wszystkie formlaności, a ja nie zapłaciłem ani jednej złotówki.

  10. #8
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0 BMB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czy takie auto można wypożyczyć z każdej wypożyczalni? Nawet od osoby prywatnej i później domagać się zwrotu kosztów?

  11. #9

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUblin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez esbi Pokaż post
    Czy takie auto można wypożyczyć z każdej wypożyczalni? Nawet od osoby prywatnej i później domagać się zwrotu kosztów?
    Teoretycznie tak, ale najlepiej z jakiejś wypożyczalni, która wystawi fakturę lub umowę o wynajem auta. Koszt takiej usługi nie musi być istotnie wysoki. Są wypożyczalnie które wynajmują samochód w cenie od około 60 zł/dzień - fakt z limitem km na około 200km/dziennie, ale myślę, że to w zupełności wystarczy. Bo ile się jeździ samochodem w ciągu dnia?
    Są też takie wypożyczalnie, które wynajmują auta z OC, pomagają też załatwić formalności z tym związane. Współpracują z TU. Tutaj przykład takiej wypożyczalni: https://fatcar.pl/samochod-zastepczy-z-oc-sprawcy
    Ostatnio edytowany przez direk - 28-12-17 o 10:37

  12. #10

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    jeśli ktoś potrzebuje auta zastępczego z OC sprawcy zapraszam do mnie. 99rent - posiadamy oddziały w każdym większym mieście w Polsce. Wszystkie segmenty aut. Poza OC sprawcy, współpracujemy z większością TU w przypadku aut zastępczych z assistance. Możliwy jest również wynajem prywatny każdego auta.

    kontakt PW, ale najlepiej mailowo: info.lublin@99rent.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •